Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

anabuko1 06:47, 06 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Urszulla napisał(a)



Czas leci, tuje były malutkie a teraz je muszę odchudzać przy strzyzeniu. Myślę o nożycach akumlatorowych. Ostatnio kobieta strzygła żywopłot i aż zatrzymałam samochód żeby zapytać jaki lekki sprzęt używa.

Są dwie dębolistne, młodziutkie


Ja tuje to już piłą do strzyżenia tnę, taka na akumulator.
Fajne, łądne już te twoje debolistne.
Takie same jak moje.
Z rok na rok będą 2 razy tyle przyrastać. Wypięknieją ci migiem.
to cudne hortki. Tylko miejsca wokół dla nich tylko trzeba bedzie zarezerwować
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
boguslawa_ma... 07:15, 06 sie 2020


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ula ale rewolucja u ciebie.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Urszulla 08:36, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Anitka napisał(a)
Ale się dzisiaj napracowałaś Ula. Skończyłaś to co miałaś zaplanowane?
Obiecane fotki rabat z żółtymi liliowcami z Wojsławic. Tak w wolnych chwilach do dumania. O ile będziesz miała jeszcze siłę na dumanie Alternatywa dla host przy problemach ze ślimakami.

Buźka. Trzymam kciuki by sił starczyło.






Anitko, rzeczywiście sił do dumania nie miałam. Dziękuję za tyle fotek pod ręką w moim wątku bo błysła mi myśl że z trawami chciałam łączyć i to był niezły kierunek. Z tyłu dam molinie- mam z drugiej strony domu 2 sadzonki do ewent podziałów ale to pewnie najwcześniej wiosną. Potem podumam bardziej nad liliowcami, zresztą będę musiała liliowce z czasem przenosić.

Skończyłam przód lewej strony rabaty z zakrętem ale bym powiedziała że w 70%. Robiłam cały dzień do wieczora i na wieczór nie mogłam już ruszać rękami. Dziś więc przerwa bo muszę ustalić naprawę auta w pierwszej kolejności i trochę odpocząć. Będzie czas na dumanie nad zaczętymi pracami.
Wydaje się człowiekowi że ma poukładane a tu w czasie pracy wychodzi tyle innych rzeczy że zawsze się umęczymy podwójnie.

Wyszedł elaborat
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:22, 06 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Idzie robota pogoda jeszcze sprzyja u nas nadal pochmurzone jeszcze. Jak walka ze ślimatymi? Lepiej?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 10:26, 06 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale pracy!
Ziemniaczki mniam!

W kompostowniku też będę grzebać, może dzisiaj!

pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 11:23, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne inspiracje Ula żyjesz po tym roboczym maratonie?


Psychicznie żyję fizycznie mniej
Jednorazowe ognisko mało daje. Trzeba przepalić miejsce kilka razy. Więc narazie utknęłam z tyłem rabaty. I dumam nad techniczną stroną podejścia do spraw
Byłam zobaczyć jak roślinki się mają. Rozplenicom trochę naruszyłam system korzeniowy bo był zbity i chyba będą się musiały pozbierać. Po posadzeniu podlałam i okryłam kartonem w razie upałów. Narazie zachmurzone.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:36, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
anabuko1 napisał(a)
Ja tuje to już piłą do strzyżenia tnę, taka na akumulator.
Fajne, łądne już te twoje debolistne.
Takie same jak moje.
Z rok na rok będą 2 razy tyle przyrastać. Wypięknieją ci migiem.
to cudne hortki. Tylko miejsca wokół dla nich tylko trzeba bedzie zarezerwować


Ale tam mam na szerokość do przodu najwyżej 1m na boki przewidziałam 0,5m tzn że będę musiała je ciąć? Pod nią mam bodziszka. Czyżbym musiała ją wyprowadzić na ogród???? A tu zostanie sam bodziszek. Na środku rośnie miłorząb do ostrego cięcia i cisy na brzegach.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:50, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
boguslawa_madejska napisał(a)
Ula ale rewolucja u ciebie.


Wielka Bogusiu i to cały czas od zeszłego roku. Takimi rzutami pracuję że chwasty mnie wyprzedzają. Ale ze starymi rabatami też tak było i przechodziłam kolejne załamki. Muszę mieć podwyższone rabaty a to powoduje że rośliny muszą rosnąć gęsto. Więc sadzę gęsto, potem muszę wykopywać i ledwo żyję
Mam ostatnie kopanie odcinka 4m gliny składowanej przez 8 lat z budowy.
Teraz już rozkładam każdego roku w kolejnych miejscach maty- szmaty. Mam sajgon w ogrodzie i nie wiem czy z niego wyjdę bo brakuje mi rąk do pracy. Ale matę rozłożyć umiem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 12:07, 06 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Urszulla napisał(a)


Ale tam mam na szerokość do przodu najwyżej 1m na boki przewidziałam 0,5m tzn że będę musiała je ciąć? Pod nią mam bodziszka. Czyżbym musiała ją wyprowadzić na ogród???? A tu zostanie sam bodziszek. Na środku rośnie miłorząb do ostrego cięcia i cisy na brzegach.

Ula moja dębolistna upchana z tylu na rabacie koło drewutni po paru sezonach ciasno już ma, a cienia więcej niż słonka to i kwiatów mniej u Ani na Dębowym w słonku śliczna w kwiatach cała i równy krzaczek. Myślę, że wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:12, 06 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Idzie robota pogoda jeszcze sprzyja u nas nadal pochmurzone jeszcze. Jak walka ze ślimatymi? Lepiej?


Przy biologicznej u mnie walka cały czas zwłaszcza jak pada. One mnożą się z szybkością światła ale wczoraj jak ruszyłam kompostownik to słoiczek największych wyzbierałam okazy na wystawę by się nadawały

Dziś muszę przystopować, może jakieś drobniejsze rzeczy zrobię ale nie wiem. Ja chcę ale ręce nie chcą.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies