Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 11:13, 07 lut 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Magleska napisał(a)
Ula
widzę ,że plan do realizacji przygotowany
życzę ,żeby udało się go zrealizować ....najważniejsze zdrówko i siły do pracy
ja narazie skupiłam się co i kiedy mam wysiać ....dziś paprykę posiałam ....

Buziaki
ps. mam nadzieję ,że uda nam się spotkać zanim ruszymy z łopatami w ogrody
Buziaki


Nie wiem czy to takie proste. Bo 2 dni temu sąsiadka mi powiedziała źe obok covid, co mnie martwi, bo myślałam że to trochę przeminęło. A wiesz że ja z pierwszej linii frontu.

Fajnie że wysiewasz. Ja się przez kilka sezonów produkowałam ale u mnie nic nie wychodzi. Więc zarzuciłam wysiewy i kupię krzewy owocowe. Mam truskawki samopas puszczone od 2 lat i czas je ogarnąć w końcu. W lipcu borówki, brakuje coś pomiędzy...wynalazłam jagodę kamczacką.
Chodzi i to żeby było bezproblemowo.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:18, 07 lut 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)
Eno nie cykniesz fotek zimowych ku pamięci? Nie wiadomo kiedy znowu tyle śniegu będzie, czy w ogóle będzie jeszcze.
A wiosna już za progiem jeszcze tylko luty niech przeleci


Nie cyknę bo mnie już męczy Ale dla Ciebie cyknęłam hiacynta z mojego pokoju. To wiesz wszystko

Czekam na wiosnę. A teraz przez dwa miesiące mam ogrom pracy to szybko zleci.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:25, 07 lut 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Milka napisał(a)
Tak sobie patrzę, a ciebie już długo nie ma. Mam nadzieję, że masz się dobrze, tylko odpoczywasz. Pokaż zimę, bo jak pisze Sylwia, ostatnio rzadko taką mamy
Pozdrawiam Ula


Irenko, bardzo mi miło że jesteś. Nie odpoczywam, pracuję i mam remont. Jakoś zimy nie fotografuję. U mnie dużo podziało się w ogrodzie w zeszłym sezonie i nie mogę doczekać się wiosny. Nie będę się na przemijającą zimę oglądać
Ale wiesz, poza tym u mnie jeszcze ogrom prac ogrodowych potrzebny więc wszystko jest etapem przejściowym....taki niedokończony twór Dziewczyny zadbały o moją motywację ogrodową bo już odpuszczałam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:34, 25 lut 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Wczoraj zainaugurowałam pierwsze porządki ogrodowe na małym kawałku. I śmiałam się siebie bo zrobiłam odruchowo kilkadziesiąt sadzonek lawendy to przyzwyczajenie z poprzednich lat mnie nie opuszcza.

Wyciągnęłam listę prac wiosennych z przesadzaniem roślin, teraz będzie to najważniejsze przed innymi pracami. I ciągle u mnie na topie temat kompostownik na rabatach, z wiosennych cięć dużo materii się uzbiera.
Życzę wszystkim udanego rozruchu bez przeszkód
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:22, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
I Tobie Ula by sił i czasu na wszystko starczyło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:09, 28 lut 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)
I Tobie Ula by sił i czasu na wszystko starczyło


Znalazłam nawet chwilkę dla Ciebie

u mnie przedwiośnie ubogie, ale już cieszą pierwiosnki , których dużo dostałam od sąsiadów ze 2 lata temu. Przez dwa kolejne sezony nadzieliłam ile mogłam i ciągle wydaje mi się że za mało pierwiosnki pod magnolią też są, ale wolno przyrastają.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:16, 28 lut 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Stary ciemiernik w powijakach, ale te siewki od Ciebie zakwitną jednym kwiatkiem..zaglądnęłam im pod zimowe ubranko



Jeszcze widok na liliowcową i dalej. Drugi na Anabelki, mam motywację żeby dokończyć rabatę i przykryć szmatą- będzie ciężko.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
an_tre 13:04, 28 lut 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Dawno u ciebie nie byłam, koniecznie muszę cofnąć się wstecz.
Zostawiam pozdrowienia i życzenia miłej niedzieli
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gosialuk 20:16, 28 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Wiosna. U mnie dopiero przebiśniegi kły wystawiły. Mokro bardzo i miejscami leży śnieg. Ale i tak się cieszę, dzień dłuższy i ptaki śpiewają na maxa.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Iwonka 06:32, 01 mar 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Witaj Ula Pierwiosnki pod magnolią wyglądają słitaśnie. Rozczulają mnie te maleństwa. Chciałabym kiedyś mieć dużą ich kępę i cieszyć się pierwszymi oznakami wiosny.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies