Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 13:54, 01 sty 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
anabuko1 napisał(a)

Jak dla nie to twoje dekoracje są bardzo łatane
Oszroniony ogród też bardzo ładnie się prezentuje.
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w tym Nowym 2021 Roku życzę.


Dziękuję bardzo, najwięcej czego potrzeba to zdrowia i sił do pracy, fizycznych i psychicznych
A ponieważ zawsze mi się kojarzysz z piękną hortensje dębolistną to postanowiłam moim dwom dać nową przestrzeń, to skrawek z planów przesadzania. Pozdrawiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:58, 01 sty 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ten pomysł z kompostowaniem w miejscu rabaty jest superowy


Oczywiście, więc można pójść do przodu w Nowym Roku to przedłużenie wyjścia do ogrodu.


Nie silę się na żadne podsumowania bo gdy patrzę na ogród o tej porze to widzę ogrom pracy do wykonania i czuję jakbym dopiero zaczynała wszystko



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:14, 01 sty 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804

Kret oszalał od zeszłego sezonu tak mi kopie, idzie mu łatwo bo ziemia ciągle mokra.



Tu na obrzeżu gdzie słoma będzie przesadzona budleja. Sadzonki dla Sylwi teź tam są ukryte.


A tu pozostałości po kompostowniku. Została tylo jedna ścianka, która dołem już butwieje. Będą zmiany. Trawę gigant wypalam a potem wykopię.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:21, 01 sty 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Tu świeża rabata, nic nie zmieniam- muszę wiosnę dosadzić.


Tu liliowcowa z brakującymi obrzeżami. Na środek muszę przesadzić molinie.


Widok na obie rabaty z dalsza
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:31, 01 sty 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Rozplenice złocą się w słońcu



Duże trawy mają różną formę, albo są zwarte i strzeliste albo się kładą



Hortensje zimą zdobią, lubię je za to


Sikorki zaakceptowały niecodzienną kulistą stołówka. Gołąb już im nie wyjada słonecznika jak robił przy karmnniku.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:45, 01 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Trzymam kciuki za giganta żeby się z wypalaniem udało i wiosna nie odbił dookoła.....
u mnie też taki krajobraz księżycowy po kretach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:29, 02 sty 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trzymam kciuki za giganta żeby się z wypalaniem udało i wiosna nie odbił dookoła.....
u mnie też taki krajobraz księżycowy po kretach


Będę wypalać żeby zmiękczyć ziemię, bo inaczej jest nie do ruszenia....musiałabym koparkę zatrudnić odrosty idą bokiem więc trzeba nad nimi pracować systematycznie. Wiosną będzie trochę suchego do palenia

Zrobiłam listę wiosennych prac w Nowym roku:
1. Wywieźć resztę ziemi na Anabelkową- to najgorsze.
2. Jak będzie zrobiony pkt.1 to można zagospodarować to miejsce- muszę podzielić obecne Variegatusy bo pójdzie pod płot sąsiada jeszcze 8 sadzonek, a do tego przesadzę kilka swoich róż.

Prace niezależne od powyższych prac- do zrobienia w wolnym czasie:
3. Podzielić bodziszka na liliowcową
4.przesadzić 2 molinie na liliowcową
5.przesadzić 2 dębolistne- tu praca od podstaw bo miejsce nieprzygotowane.
6.Podzielić rdesty, zawilce
7. Przesadzić bez- o ile przeżył zeszłoroczne zalanie
8.okiełznąć setki sadzonek cisów
9.wypalać systematycznie Giganta, czyli nie dać mu urosnąć.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 11:48, 02 sty 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Krety chyba u wszystkich buszują. Ziemia nie zmrożona, to przedłużyły sobie sezon.
Ładnie wygląda ta hortensjowo-trawiasta.
Spełnienia marzeń w Nowym Roku.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 11:23, 03 sty 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
Krety chyba u wszystkich buszują. Ziemia nie zmrożona, to przedłużyły sobie sezon.
Ładnie wygląda ta hortensjowo-trawiasta.
Spełnienia marzeń w Nowym Roku.


Dziękuję Ci spełnieniem marzeń będzie m.in. wywiezienie nadmiaru ziemi spod folii i dokończenie rabaty. W zasadzie to większość rzeczy na nią mam z własnego urodzaju, tylko to trzeba zrobić- mieć czas i siły. Rabata będzie trawiasto-różana i trochę zimozielona. W zeszłym sezonie cały miesiąc wywoziłam połowę ziemi więc sądzę że w tym roku to skończę. Trzymaj kciuki.

A tu fotka z perspektywy bocznej- widać połać folii. Z przodu hortensje Silver Dollar, mam na nie widok z okna kuchennego a dalej muszę podzielić Variegatusa bo najlepiej zniesie zalewanie i będzie mnie odgradzał od sąsiadów, pójdzie tam jeszcze kilka tui pomiędzy.


A przed trawami i tujami będą Róże wyższych rozmiarów- mam dwie NN które kwitną do samej zimy, nawet teraz przy ostatnich przymrozkach zdobiły. I jeszcze Goethe czeka na przesadzenie. Ogrom tego do zrobienia


Taką samą w zeszłym roku stąd wywalałam a teraz wróci spowrotem ale już w innym układzie roślin. Jeszcze mam 2 bordowe niskie które może też tutaj trafią. Czas pokaże...
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 18:27, 03 sty 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ula wspaniałego roku 2021 życzę i normalności bo spotkania trzeba wznowić Brak ich bardzo Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies