Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:14, 28 mar 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Magleska napisał(a)
Ula pomalutku ,po kawałeczku ,trzeba dawkować sobie szczęście
śliczne te prymulki i masz tego ciemiernika co ja mój jedynak


Czyli mamy bliźniaków prymulka Ci przywiozę, poczekaj na zdjęcie w przyszłym tyg
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 08:18, 29 mar 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Piekny ciemiernik, Agania mi takie kupowała, pięknie zimuja i daja niesamowity kontrast .
Robote dawkuj, łatwo się przepracować a potem kręgosłup daje do wiwatu.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 17:27, 29 mar 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
kasiek napisał(a)
Piekny ciemiernik, Agania mi takie kupowała, pięknie zimuja i daja niesamowity kontrast .
Robote dawkuj, łatwo się przepracować a potem kręgosłup daje do wiwatu.


To fajnie że dobrze zimują. U mnie malutkie ciemierniki są na kuchennej. Nawet siewki od Sylwi będą kwitły jednym kwiatkiem. Ale ten okaz mówił:weź mnie do donicy donica od pn-zach więc będzie tam długo a potem pójdzie do gruntu.

Kręgosłup dał mi czadu po sobocie, ale to był mus odkładany od zeszłego sezonu. A jak sąsiedzi w święta zawitają na działkę to przynajmniej atmosfera się może poluźni. Jeszcze muszę Variegatusy podzielić i tam wsadzić. Robota niby nie zając ale terminy gonią jeśli chodzi o wiosenne przesadzanie.

Jeszcze bez Palibin czeka na przesadzenie bo w obecnym miejscu ma zbyt mokro.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 07:57, 31 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Spełniłam swoje małe marzenie


A pod magnolią startują brunerki. Podzieliłam latem 1 sadzonkę i nie byłam pewna czy się maleństwa zaadoptują. udało się choć ledwo je widać


Śliczny okaz.
Brunery wytrzymałe i pod magnolią będzie im dobrze
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 02:44, 01 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Milka napisał(a)

Śliczny okaz.
Brunery wytrzymałe i pod magnolią będzie im dobrze


Dobrze że pochwalasz wybory dzięki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 03:18, 01 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Sądzę że teraz przy ładnej pogodzie wszyscy ogarniają co mogą i nikt specjalnie nie ma czasu na forum
Mi udało się z wielkim poświęceniem wyciąć wszystko łącznie z przycięciem hortensji na 2 rabatach, a wszystkich mam 10. Wyjątkowo dużo mam na tych wysokich traw więc sprawa była pilna, usunęła też uciążliwe pierwsze chwasty. W starym kompostowniku zrobiłam przy okazji szkółkę hortensjową Magical Candle

Róże puszczają pąki i chyba też trzeba je ciąć????

Wieczornym zrywem przesadziłam bza Palibin na miejsce wyrzuconego bukszpana, którego zabójczo atakowała ćma. Ile małych ciem przy tej okazji wyleciało nawet nie chcę myśleć o tym, co działoby się znowu z tym bukszpanem. Sądzę że ta zamiana będzie korzystna.

Wszędzie w ogrodzie pałętają mi się trawy. Muszę to zaakceptować do 1 koszenia potem będzie lepiej. Zdjęć nie robię bo po zimowej bytności kreta widoki są straszne, ksièżycowe W dalszej kolejności na liście tegorocznych prac są kanty i myślę że wreszcie ogród osiągnie stabilizację.

Tyle w remacie przedświątecznych zmagań. Ciąg dalszy zmagań nastąpi po świętach

Przy okazji wiosny muszę napisać że rośliną nr 1 w moim ogrodzie jest ożanka. Już pięknie się zazieleniła, lubi tereny i suche i mokre i oczywiście kwitnie bardzo długo jesienią. Nie zawsze przemaza, właściwie to u mnie wogóle nie przemarzło nic od 2 lat. Wysiała mi się w tym sezonie przy kamieniach. Chyba przebija przetaczniki, które też są urocze i u nie nawet fajnie rosną. Bardzo ją polecam


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 08:38, 01 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ula, teraz znalazłaś ćmy? Wczoraj przeglądałam część swoich bukszpanów, ale niczego niepokojącego nie znalazłam.
Spryskałaś lepinoxem?
____________________
Ela - Moja ostoja
popcorn 08:51, 01 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ula kawał dobrej roboty za Tobą! I nie od razu Kraków zbudowano! Codziennie po troszku, w weekendy można poświęcić ciut więcej czasu, bo czas na inne dziedziny życia też mieć trzeba. Będzie dobrze!

Cudny ciemiernik
____________________
Mój nowy ogródek
Magleska 18:08, 01 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18495
Ula pomalutku do celu trzeba się cieszyć z każdych osiągnięć ........,

i tak przecież bardzo dużo już podziałałaś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 18:23, 01 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Zgadzam się ożanka wcześnie startuje długo zima zielone trzyma, kwitnie do mrozów, a czasem i po nich jeszcze też. Dorzucę, że zalewanie też znosi dobrze.
Sporo masz zrobione, ja też resztę odkładam na po Świętach Róże dziś zaczęłam ciąć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies