Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 12:25, 24 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pospadały i padły



Moje wyzbierałam bo były w zasięgu ręki. Czytałam też że niektóre powodują silne alergie. Na szczęście nożem strącałam dosłoika, dranie mocno się trzymały. Ale to było już tak dawno. Przy obecnym zimnie tylko kolory w ogrodzie oglądam. Jeszcze róży przekwitłe docinam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 19:55, 24 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23575
Urszulla napisał(a)


Szkoda, że wcześniej nie pisałaś bo bym Ci wysłała sadzonkę z tamtymi.

Hortensje Candlelight. Pinky winky nie mam, choć słyszałam że jest piękna. Mam za to jedną vanilia freise, ale się regenerowała w tym roku, po przesadzeniu. Na zdjęciu widać ją na tyłach. Tylko wymaga podpierania od lata.


Ula, kiedyś sobie kupię i molinie.
Hortensja Candlelight bardzo podobna do Pinky winky.
Tą druga mam.A tej pierwszej nie mam. Ja mam chyba z 8 różnych hortek.
kilka jeszcze młodych , niewielkich.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ewsyg 20:52, 24 wrz 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ogród bez hortensji jest bardzo ubogi. Myślę, że one teraz grają pierwsze skrzypce.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 12:36, 25 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
anabuko1 napisał(a)

Ula, kiedyś sobie kupię i molinie.
Hortensja Candlelight bardzo podobna do Pinky winky.
Tą druga mam.A tej pierwszej nie mam. Ja mam chyba z 8 różnych hortek.
kilka jeszcze młodych , niewielkich.


Molinię przywiozłam spod Bochni bo u mnie nie mogłam spotkać. A jesienią jest najładniejsza, poza tym cały sezon właściwie niezauważalna. Kup koniecznie

Pierwsze hortensje kupowałam na początku ogrodowiska nie mając nic i dlatego,że Danusia twierdziła - jak ktoś chce szybki efekt w sezonie to najlepiej kupić hortensje. Pojechałam po 24szt. Phantoma (chyba), ale ponieważ nie było wzięłam to co mi polecili Magical Candle. Powiem że to był czas kiedy zaczęły się pojawiaç coraz to nowe odmiany i człowiek był ogłupiały nie żałuję tego zakupu, a ciekawe było to że wśród tych 24szt dwie okazały się pomyłką. Więc mam jeszcze nieznane A potem kupiłam 3szt Silver Dollar za sprawą oczywiście Ogrodowiska, po wielu latach jeszcze 1sz. Vanilia Freise. Mam też takie, które wyhodowałam z patyczków od Kindzi. A ostatnie, dostałam w prezencie.
Właściwie to nie mam już zapotrzebowania na inne odmiany.

Po lewej przebarwienia Magical Candle, a po prawej chyba Litlle Lime, takiego bordo nie widziałam w zeszłym roku- chłód stworzył kolorystykę.



Z patyczka


Silver Dollar bardzo reprezentacyjne, najpóźniej u mnie kwitną bo za sobą mają tuje i większość są w cieniu Dużego obok drzewa


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:04, 25 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Ula ależ Ty masz tych hortensji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 14:23, 25 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
ewsyg napisał(a)
Ogród bez hortensji jest bardzo ubogi. Myślę, że one teraz grają pierwsze skrzypce.


Prawda
Ale uwielbiam też ostatnie podrygi róż i ich przebarwienia. Jak będzie ciepło to dadzą jeszcze trochę radości



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:41, 25 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula ależ Ty masz tych hortensji


Nie mówiąc o Anebelkach
W tym roku coś kiepsko z ich rozmnożeniem. Dużo patyczków wsadzonych a efekty marne, chyba że od korzenią odbiją. Dlatego nie ruszam patyczków i czekam, a tu dwa miejsca już na nie są przygotowane. Chyba najlepiej do donic dawać patyczki...


Lipiec/ wrzesień

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 20:17, 25 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Urszuli napisz czy ta róża nautica długo trzyma kwiat na łodydze. Bo mam róże która jest bardzo ładna, ale co z tego jak jej kwiat utrzymuje się zaledwie 2-3 dni.

Nautica ma ładna kolor który mi się podoba. Tak jak róża Novalis.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 22:28, 25 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
ElzbietaFranka napisał(a)
Urszuli napisz czy ta róża nautica długo trzyma kwiat na łodydze. Bo mam róże która jest bardzo ładna, ale co z tego jak jej kwiat utrzymuje się zaledwie 2-3 dni.

Nautica ma ładna kolor który mi się podoba. Tak jak róża Novalis.


Długo, bo pąków jest wiele i niektóre przekwitają a następne rozkwitają. Obecnie deszcze i chłód ją zatrzymały, ale gdyby było ciepło jeszcze by kwitła. Novalis ma duże kwiaty, a Nautica małe- to bardziej okrywowe róża.

Zdjęcie z 29 sierpnia i 12 września

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 23:09, 25 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Pięknie kwitnie jak na pierwszy rok. Może się skusze.
A gdzie kupowałas?

Dzieki
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies