Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

ewsyg 22:15, 07 wrz 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654


Eisvogel i pomidor lub jak kto woli pomidor i Eisvogel



Zamówiłam sobie kiedyś tą różę przez internet, niestety okazała się pomyłką. W tamtym roku była u nas w CO i ja głupia jej nie kupiłam, teraz żałuję.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pszczelarnia 07:40, 08 wrz 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ula, świetna ta rabatka z Nautiką. W Twojej glinie z kompostem wszystko hula. A że ogród to byt nieskończony, to wiemy. Ciągłe zmiany, dzielenia, nowości i roślinne faworyty.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 19:30, 15 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie ta różanka pod oknem wyszła, i super rośnieTrzy nowe rabaty będą powstawać w przyszłym roku?


Nautica jesiennie

Tak miało być, że na wiosnę miało być dokończone co zaczęte. A właściwie to kompost się przerabia na rabatach sam. Teraz coraz mniej w ogrodzie bywam więc mi nie przeszkadzają te robocze miejsca. A do wiosny daleko, trudno przewidzieć co będzie. Ogólnie lepiej się czuję jak nie kopię i nie przesadzam i nie tyram w ogrodzie.

Pisałam u Ciebie o moich oszalałych rozplenicach. Dwa sezony a myślałam że zbyt rzadko posadzone.

Molinie też okazałe

Hortensje od Anitki na wiosnę powinny już być na tyle silne że wyższe cięcie sprawi że będą bardziej zauważalne.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:36, 15 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
ewsyg napisał(a)


Zamówiłam sobie kiedyś tą różę przez internet, niestety okazała się pomyłką. W tamtym roku była u nas w CO i ja głupia jej nie kupiłam, teraz żałuję.


Szkoda, ładnie pachnie

IRINA do towarzystwa EDENKOM- nowy nabytek

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:39, 15 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Pszczelarnia napisał(a)
Ula, świetna ta rabatka z Nautiką. W Twojej glinie z kompostem wszystko hula. A że ogród to byt nieskończony, to wiemy. Ciągłe zmiany, dzielenia, nowości i roślinne faworyty.


Starocie i nowości

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 19:34, 18 wrz 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, chyba wzięło Cię na róże
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anabuko1 08:35, 22 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Urszulla napisał(a)


Nautica jesiennie

Tak miało być, że na wiosnę miało być dokończone co zaczęte. A właściwie to kompost się przerabia na rabatach sam. Teraz coraz mniej w ogrodzie bywam więc mi nie przeszkadzają te robocze miejsca. A do wiosny daleko, trudno przewidzieć co będzie. Ogólnie lepiej się czuję jak nie kopię i nie przesadzam i nie tyram w ogrodzie.

Pisałam u Ciebie o moich oszalałych rozplenicach. Dwa sezony a myślałam że zbyt rzadko posadzone.

Molinie też okazałe

Hortensje od Anitki na wiosnę powinny już być na tyle silne że wyższe cięcie sprawi że będą bardziej zauważalne.

Trawy jak są większe to od razu lepiej się prezentują. Zreszta chyba jak i wszystkie rosliny.
Moliini jeszcze nie mam. Trzeba na drugi rok jakąś sobie sprawić.
Piękne hortki. to Pinky Winky ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 20:56, 23 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
ewsyg napisał(a)
Ula, chyba wzięło Cię na róże


Oj, wzięło cieszą mnie bo kwitną i tak sobie chodzę i wycinam przekwitłe
Edenki co roku zaskakują, w tym roku poszły w drugim kwitnieniu na wysokość 2m.
A ja im nie sprawiłam żadnych podpór.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:05, 23 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
anabuko1 napisał(a)

Trawy jak są większe to od razu lepiej się prezentują. Zreszta chyba jak i wszystkie rosliny.
Moliini jeszcze nie mam. Trzeba na drugi rok jakąś sobie sprawić.
Piękne hortki. to Pinky Winky ?


Szkoda, że wcześniej nie pisałaś bo bym Ci wysłała sadzonkę z tamtymi.

Hortensje Candlelight. Pinky winky nie mam, choć słyszałam że jest piękna. Mam za to jedną vanilia freise, ale się regenerowała w tym roku, po przesadzeniu. Na zdjęciu widać ją na tyłach. Tylko wymaga podpierania od lata.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 00:04, 24 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Urszulla napisał(a)


Pomysł niezły ale samo spadanie to za mało trzeba je złapać bo inaczej zagrzebują się w ziemii na zimę i tam przepoczwarzają.
Brr na samą myśl o nich mam dreszcze.

Coś na przełamanie obrzydzenia

Pospadały i padły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies