Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

anabuko1 13:30, 02 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Urszulla napisał(a)


Molinię przywiozłam spod Bochni bo u mnie nie mogłam spotkać. A jesienią jest najładniejsza, poza tym cały sezon właściwie niezauważalna. Kup koniecznie

Pierwsze hortensje kupowałam na początku ogrodowiska nie mając nic i dlatego,że Danusia twierdziła - jak ktoś chce szybki efekt w sezonie to najlepiej kupić hortensje. Pojechałam po 24szt. Phantoma (chyba), ale ponieważ nie było wzięłam to co mi polecili Magical Candle. Powiem że to był czas kiedy zaczęły się pojawiaç coraz to nowe odmiany i człowiek był ogłupiały nie żałuję tego zakupu, a ciekawe było to że wśród tych 24szt dwie okazały się pomyłką. Więc mam jeszcze nieznane A potem kupiłam 3szt Silver Dollar za sprawą oczywiście Ogrodowiska, po wielu latach jeszcze 1sz. Vanilia Freise. Mam też takie, które wyhodowałam z patyczków od Kindzi. A ostatnie, dostałam w prezencie.
Właściwie to nie mam już zapotrzebowania na inne odmiany.

Po lewej przebarwienia Magical Candle, a po prawej chyba Litlle Lime, takiego bordo nie widziałam w zeszłym roku- chłód stworzył kolorystykę.



Z patyczka


Silver Dollar bardzo reprezentacyjne, najpóźniej u mnie kwitną bo za sobą mają tuje i większość są w cieniu Dużego obok drzewa



No to sobie od razu dużo sprawiłaś hortek i masz tak już ślicznie.
Słuszny wybór i bardzo ddużo ich masz.
Ja mam ich dużo mniej.
Ale to nic.Każdy ogród jest inny i ma swój klimat

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 14:27, 02 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
anabuko1 napisał(a)

No to sobie od razu dużo sprawiłaś hortek i masz tak już ślicznie.
Słuszny wybór i bardzo ddużo ich masz.
Ja mam ich dużo mniej.
Ale to nic.Każdy ogród jest inny i ma swój klimat



Mój jest teraz najładniejszy, bo kwitnące trawy zrobiły tło dla hortensji. Róże też się wpasowują w jesienne klimaty.
Zapomniałam że dębolistna jest atrakcyjna jesienią


Liliowcowa to taki kameleon jesienny z red Baronem, moliniami I przebarwiającym się bodziszkiem.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:35, 02 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Trawy,trawy,trawy... co poradzę jak chętnie u mnie rosną


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:50, 02 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:07, 02 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Z opowieści:
Runianka po 7 latach zaczęła wreszcie się rozrastać, potrzebowała lepszej ściółki, wykorzystuję igły z tui. Udało się latem podzielić ją trochę. W planach ma zarosnąć teren pod bukszpanem, bukiem, klonem i cyprysami.


Obok,pod magnolią i bukszpanami sprawdzam czy kopytnik nie będzie szybszy od runianki choć one się okazać że lepszy będzie bodziszek żałobny z towarzystwem brunery


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:18, 02 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Miłorzębem się zachwycam narazie tylko wiosną jak wypuszcza listki a potem jesienią przed ich zrzuceniem, gdy stają się żółte. Niestety ma bardzo suche I kamieniste podłoże i z rośnięciem ma problemy.

Za to pięknie przyjęły się jarzębiny

Buki nawet nieźle się rozwijają, ale kolory mają w tym sezonie nieciekawe.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:24, 02 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Temat róż jest u mnie całosezonowy, bo jesienne ich kwitnienie dodaje lekkiego uroku. Nawet gdy są w pąkach


A Edenki stają się pnące.....hmmm...bez podpór
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 16:11, 02 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Ula te szersze kadry pokazują, że już masz ładny dojrzewający ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 17:04, 02 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Tak samo jak Sylwia sobie pomyślałam. Dorodne duże egzemplarze na rabatach rosną. Jest moc.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 20:56, 09 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula te szersze kadry pokazują, że już masz ładny dojrzewający ogród


Dziękuję. To cieszy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies