Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad Rozlewiskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Rozlewiskiem

Tess 00:42, 14 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Od chwili, gdy po wielu latach nieobecności zawitaliśmy nad Rozlewisko, chcemy odgrodzić się zieloną ścianą od sąsiada.
Z jednej strony sąsiadujemy z niezagospodarowaną działką, na której rośnie piękna wiekowa grusza i mniej dorodna, ale równie wiekowa, jabłoń.
Jednak z drugiej strony mamy mało ciekawy widok na... delikatnie rzecz ujmując, mało ciekawe zabudowania gospodarcze.

Postanowiliśmy posadzić wzdłuż ogrodzenia brzózki. Są piękne, szybko rosną i pięknie będą falowały na wietrze....


Sadziliśmy je już dwa razy. Przyjmowały się nieliczne, pojedyncze egzemplarze. Ostatecznie przyjęło się sześć drzewek.

Postanowiliśmy zmienić taktykę Oto moje brzózkowe przedszkole





Dotychczas sadziliśmy drzewka z gołym korzeniem. A teraz postanowiłam je najpierw dobrze ukorzenić w doniczce, a dopiero potem wsadzić do gruntu

Mam nadzieję, że ten napoleoński plan przyniesie rezultaty
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 00:49, 14 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Witam, Tess!
Jaskółki macie zaprzyjaźnione? Śmiesznie się w tym gniazdku rozgościły.
Mieczyki bardzo ładne, nie narzekaj. Ten limonkowy kolor jest cudny. Miałam kiedyś taką jedna cebulę, ale kwiat nie był tak okazały!
Pokazuj więcej zdjęć znad Rozlewiska. Czekam z niecierpliwością! Pozdrawiam i zdrówka życzę!


Grupo! Agnieszko Ja uważam że jaskółki są niemal część rodziny (wszak Tess i jaskółki w jednym stoją domu ), ale zdaje się, że jaskółki nie podzielają tego stanowiska

Mieczyki to test dla Dawida Prosiak ze mnie, bo sama pojęcia nie mam, co to za odmiany



Dobranoc


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monteverde 01:17, 14 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ładne zdjęcia Tesia a co będzie z brzózkami zimą, czy pójdą już do ziemi na jesieni? mieczyki u mnie takie same w tym roku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tess 07:01, 14 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
monteverde napisał(a)
ładne zdjęcia Tesia a co będzie z brzózkami zimą, czy pójdą już do ziemi na jesieni? mieczyki u mnie takie same w tym roku


Brzózki pójdą do ziemi na jesieni. Tak planujemy.
Chyba, że się nie ukorzenią dostatecznie, wówczas będziemy się zastanawiać. Ale nie powinno z tym być kłopotu, bo od wiosny siedzą w doniczkach

Wiem, że Twoje mieczyki też niedoskonałe, pisałaś o tym
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
grupa_trzyma... 09:30, 14 sie 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Nie narzekajcie, kochane ogrodniczki...mieczyki są piękne, nawet jeśli niedoskonałe. Ja w tym roku nie mam kwiatów ze względu na rewolucję ogrodową. Z tego powodu strasznie cieszyła mnie kępa aksamitek, które same się wysiały i same sobie zkwitły bez niczyjej zgody i pomocy. Ale pewnego dnia do ogrodu wkroczyła "murkowa ekipa remontowa" i wyrwali aksamitki i wyrzucili na bruk! Kiedy wróciłam do domu po aksamitkach została nędzna kupka zwiędłych liści i kwiatów. Szkoda! To był jedyny kolorowy akcent w tym roku w moim ogrodzie. Dlatego proszę o zdjęcia nawet niedoskonałych okazów kwiatków z Waszych ogrodów i to z uśmiechem na ustach. Pozdrowienia.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Kindzia 13:01, 14 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko i córko!!! Pod jakim ja jestem wrażeniem...Ciary mam. Przeczytałam wszystko!
Chcę jeszcze!!! Pisz Tessuniu. Talent masz. Czyta się Ciebie jak dobrą książkę!
W życiu nie widziałam na raz tylu bocianów!!! Nie mam słów! Czekam na ciąg dalszy. To tak na gorąco...
Pozdrowionka.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Evchen 13:52, 14 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tereniu...
i wystarczy..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
boguslaw_r_ 15:24, 14 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
eliza3 16:36, 14 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Byłam z wizytą, jaskółki mnie rozczuliły...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
justi 17:21, 14 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Tess napisał(a)
Nie mogłam oderwać oczu.
Było magicznie.
Zdjęcia nie oddają tej magii i klimatu.







Witaj Tess
Jejku jak pieknie. Dobrze, że dojrzałaś do decyzji zostawienia działki nad rozlewiskiem dla siebie. Toż to cuda natury naszej polskiej.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies