Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad Rozlewiskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Rozlewiskiem

Evchen 11:54, 09 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tess napisał(a)

Dzień dobry Tess
zazdroszczę Ci tych bocianów!.. mają takie cudne oczy - ciemne kreski w górnej części jakby przystroiły się na bal I wcale Ci się nie dziwię, że drżałaś o maluszki.. też mi to przyszło do głowy czytając Twoją opowieść..
.. na łąkach zrobiło się tłoczno... ... fajny taki tłok

A Ty już zdrowa jesteś?


Cześć, Ewuś
Ja już nic o boćkach w odpowiedzi nie napiszę, bo co ja mogę jeszcze napisać, czego nie napisałam dotąd?))))))))

Liczę, że w ten weekend zrobię zdjęcia większego jeszcze tłoku
O ile pojedziemy, bo trochę zbyt wolno dochodzę do siebie

Historię o bocianach miałam już dawno pokazać, ale czasu ciągle było brak. A wczoraj, wyspawszy się z powodu gorączki w ciągu dnia, nie mogłam wieczorem zasnąć - i to pozytywny (mam nadzieję) efekt owego niespania

... nie prowokuj, bo powiem:.." czekam na Twoje następne bezsenne noce".. Gorączki naturalnie nie życzę - to zbędny element
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 12:00, 09 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Evchen napisał(a)

... nie prowokuj, bo powiem:.." czekam na Twoje następne bezsenne noce".. Gorączki naturalnie nie życzę - to zbędny element


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
beta 13:43, 09 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ja Cię szukam Teresko w Gąszczu a Ty nad Rozlewiskiem

przywitac się przyszłam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
bociek 21:07, 09 sie 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Bociany - jeżeli mają wybór - wybierają najlepsze gniazdo.

Ba no masz, odkrycie

Trzeba tu rozprawić się z kolejnym dość powszechnym przekonaniem, że bociany łączą się w stałe pary.

Eeeeeee????

Bociany nie są monogamistami.

Nieeeeeee, to nie jest mozliwe

Owszem, łączą się w pary, i takie związki potrafią trwać latami, ale samice, kierowane instynktem zachowania gatunku, jeżeli mają wybór, wybierają dorodne samce z wypasionym gniazdem

hehehehe, no coz, wypasione gniazdo kuszace jest niezwykle

Samce najczęściej przylatują kilka dni wcześniej, niż samice. Zdarza się, że kiedy poprzednia partnerka przylatuje do gniazda, zastaje już tam inną, często młod-sz-ą, samicę Stąd i wśród samic zdarzają się potyczki

No juz ja bym jej pokazala gdzie raki zimuja. Pierze by fruwalo. Mlodsza samice, tez mi cos


Bociany najczęściej mają 3- 4 młode. W ubiegłym roku w "nasze" bociany dochowały się pięciorga piskląt!!!!:)


B ez przesady


Buziaki Tess. Dzieki za fajna opowiastke
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 21:08, 09 sie 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Evchen napisał(a)
Dzień dobry Tess
zazdroszczę Ci tych bocianów!.. mają takie cudne oczy - ciemne kreski w górnej części jakby przystroiły się na bal


I ust tfu! dziobow korale
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Tess 21:19, 09 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
bociek napisał(a)
Bociany - jeżeli mają wybór - wybierają najlepsze gniazdo.

Ba no masz, odkrycie

Trzeba tu rozprawić się z kolejnym dość powszechnym przekonaniem, że bociany łączą się w stałe pary.

Eeeeeee????

Bociany nie są monogamistami.

Nieeeeeee, to nie jest mozliwe

Owszem, łączą się w pary, i takie związki potrafią trwać latami, ale samice, kierowane instynktem zachowania gatunku, jeżeli mają wybór, wybierają dorodne samce z wypasionym gniazdem

hehehehe, no coz, wypasione gniazdo kuszace jest niezwykle

Samce najczęściej przylatują kilka dni wcześniej, niż samice. Zdarza się, że kiedy poprzednia partnerka przylatuje do gniazda, zastaje już tam inną, często młod-sz-ą, samicę Stąd i wśród samic zdarzają się potyczki

No juz ja bym jej pokazala gdzie raki zimuja. Pierze by fruwalo. Mlodsza samice, tez mi cos


Bociany najczęściej mają 3- 4 młode. W ubiegłym roku w "nasze" bociany dochowały się pięciorga piskląt!!!!:)


B ez przesady


Buziaki Tess. Dzieki za fajna opowiastke


Bociek, uśmiałam się do łez

Ten tekst mi po raz kolejny uświadomił, jak bardzo mi Cię brakowało...
Buziolek - za to, że jesteś
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Evchen 23:21, 09 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
bociek napisał(a)

Dzień dobry Tess
zazdroszczę Ci tych bocianów!.. mają takie cudne oczy - ciemne kreski w górnej części jakby przystroiły się na bal


I ust tfu! dziobow korale

Czerwone korale czerwone niczym wino...
A skąd Ty znasz to powiedzenie "ust korale"...?... zawsze mi się wydawało, że to takie hasło-odzew mnie i mojej przyjaciółki ze studiów... jak się malowałyśmy (pomadką ochronną PRZEZROCZYSTĄ), to mówiła, że robimy sobie "ust korale"
Kurcze.. ale by było gdybyś Ty była nią.. Ale to niemożliwe, ona do NRFiu wyjechała , wróć.. - do Niemców
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
MilenaP 12:36, 10 sie 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Tess piękne widoki wstawiasz i wzruszającą historią nas raczysz a boćki w liczbie wprawiającej o zawrót głowy, najdłużej oglądał mój przedszkolaczek. Dobrze, że jeszcze są takie miejsca jak to, bo biedne dziecko bociana nie może uświadczyć "na żywo". Dzięki
____________________
Milena - zielonastrefa
ell 13:56, 10 sie 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Teresko próbuję nadgonić Twoje dwa wątki, bo oba ciekawe. Jednak czasu ciągle mało i przyznaję, że nawet wszystkich zdjęć nie przejżałam.
Do tego wątku na bank bedę zaglądać - fajnie nad tym Twoim rozlewiskiem.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
AgnieszkaBK 16:40, 11 sie 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Teresko robisz śliczne zdjęcia. Wschód słońca uroczy i ciekawa relacja z życia bocianów. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies