Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad Rozlewiskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Rozlewiskiem

Tess 20:45, 23 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Wklejam od Monic z Wichrowego Wzgórza recepturę na taki piękny ogród, jak jej.
Tylko alchemik nie ten...


U mnie trzymam się żelaznej zasady, o której napisałam u Ciebie i staram się być konsekwentna. Podoba mi się wiele roślin i często w centrach ogrodniczych chciałoby się włożyć do koszyka jakieś inne kolorki, ale ... trzymam się dzielnie
Moje kolory w ogrodzie są mocno ograniczone, podobnie z gatunkami bylin, drzew i krzewów.
Z bylin sadzę następujące:
niskie:
szałwia, lawenda, kocimiętka - wszystkie trzy w wielkich ilościach,
przywrotnik ostroklapowany, niektóre przetaczniki osiągające niedużą wysokość, niektóre dzwonki,

średnie:
bodziszek wspaniały (mój ulubiony), inne odmiany bodziszków, liliowce, niektóre przetaczniki, niektóre białe i kremowe złocienie (są najczęściej wyższe niż bodziszki, więc mogą być za nimi), perovskie, dzwonki,

wysokie:
floksy - uwielbiam je, niebieskie wysokie przetaczniki, ostróżki, naparstnice, niektóre odmiany liliowców.

Poza tym rosną też, jak zapewne zauważyłaś, piwonie, hortensje i róże w ogromnej ilości

Z najwyższych traw jakie mam to miskanty Gracillimus (mój ulubiony), Variegatus, Zebrinus, niższe -rozplenice (tworzą piękne kępy).


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Monic 13:22, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ach, taka receptura Grunt to trzymać chciejstwa na wodzy i nie robić zakupów z przypadku. Każde nasadzenie wymaga przemyślenia. Wiem, że to czasami trudne
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:25, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Tess, ale masz cudne widoki!! Napatrzeć się nie mogę! Faktycznie przydałaby Ci się lustrzanka
____________________
mój ogród Monika
Mysza 16:52, 07 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Monic napisał(a)
Ach, taka receptura Grunt to trzymać chciejstwa na wodzy i nie robić zakupów z przypadku. Każde nasadzenie wymaga przemyślenia. Wiem, że to czasami trudne





Oj żeby to było takie proste)

Ślicznie Tess u Ciebie
____________________
Gosia
Agania 22:06, 07 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Podziwiam twoje samozaparcie, ale ja też już przystopowałam...bardzo, bardzo brakuje mi budziszków, nie chcą u mnie rosnąć, napisz jakie podłoże mam i stworzyć
Chciałabym zobaczyć twoje....może poszperasz w swojej galerii
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ElaK 15:35, 09 lut 2015

Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 30
Witaj Tess

Niewiele postów napisałam na Ogrodowisku bo mój ogród dopiero będzie powstawał, ale tu nie mogłam się oprzeć, widząc moje prawie rodzinne strony. Wychowałam się 14 km od Ciechanowca i wielokrotnie bywałam w skansenie. Jeśli dobrze wypatrzyłam napis na znaku to Rozlewisko jest gdzieś w pobliżu Motejek. Tych stron wprawdzie zbyt dobrze nie znam, ale jako dziecko byłam kilka razy na wakacjach u babci, mieszkającej blisko koloni Ciechanowczyk. A w Rudce może kiedyś byłaś ????
Kiedyś marzyłam żeby wrócić do rodzinnych stron, wybudować dom, znaleźć pracę i delektować się przyrodą na codzień. Niestety z pracą było tam krucho więc zapadła inna decyzja. Ale też docelowo planujemy opuścić wielkie miasto Warszawę i zamieszkać na wsi, gdzie niebawem zacznie powstawać mój ogródek.

Mam Ci się przypomnieć wiosną w sprawie patyków hortensji więc tu tylko uprzedzam że będę się przypominała chociaż wiosna już tuż tuż więc to już może czas by się przypomnieć
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1735-kwiatowe-krolestwo-eli
Imienniczka 21:18, 09 lut 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Snujesz piękną opowieść o Rozlewisku. Dotarłam do strony 10. Jutro tutaj powrócę Pozdrawiam.
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
dominika_ 17:10, 12 lut 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Tess zauważyłam na innym wątku Twoje formowane kulki na pniu, bardzo ładne Ci wyszły Kupiłaś drzewka w szkółce czy markecie?
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Tess 17:12, 12 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
W markecie, po 9,90
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
dominika_ 18:40, 12 lut 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
I ja też tak uczynię
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies