Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Pokaż wątki Pokaż posty

Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

beta 22:22, 26 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Dorotko wielki szacuneczek ,kawał dobrej roboty, jesteż pracowita jak pszczółka

masz prawo byś z siebie dumna

pierwszy etap na Tobą, teraz pomyśl o nasadzeniach i pomalutku realizuj,

jestem pewna, że osiągniesz to co chcesz....

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Dorka 12:37, 27 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Bardzo dziękuję wszystkim za odwiedziny i pochwały (człowiek zawsze ich potrzebuje do działania )

Moni, jest dokładnie tak jak piszesz, chciałabym mieć już taki piękny ogród jak w Ogrodowisku ale wiem, że nie ma nic za darmo, więc muszę najpierw się nieźle nagimnastykować żeby móc świętować jak niektórzy w Ogrodowisku. Może zamieścisz jakieś swoje zdjęcia ?

Monteverde , zawzięłam się bardzo bo mam już dość zachwycania się tylko ogrodami innych i wzięłam sprawy w swoje ręce ale wiem również, że to dopiero początek mojej długiej drogi do pięknego ogrodu z mężem podzieliliśmy się pracą i on będzie budował altanę i kładł kostkę a ja zajmuje się właśnie rabatami. Mam wiele roślin które bardzo mi się podobają, lecz nie wiem jak je podzielić (czy połączyć) w poszczególne grupy. Dziękuję Ci za gotowość do pomocy i z przyjemnością skorzystam. Pozdrawiam Cię serdecznie

Teresko, kochanieńka „masz wiadomość na priv „ (oglądałaś ten film – super jest) hi, hi. Ten zrobiony kawał roboty obnażył to co mnie czeka dalej Napiszę te rośliny, które chodzą mi po głowie i może pomożecie w kompozycjach ? Buziaki O matko, zobaczyłam też o której Ty piszesz !!!!!!!!!!!!!!!! czy mnie oczy nie mylą ? czy Ty sypiasz czasami

Mallwinko, cały czas przyświeca mi jeden cel – mieć piękny ogród i to dodawało mi sił w chwilach zwątpienia

Lenko, dziękuję – też uważam, że karpiówka wygląda pięknie na dachu w miarę możliwości będę dokumentować moje wysiłki pozdrawiam Cię serdecznie

Becia, każda z nas, która ma coś do zrobienia wie, że najpierw trzeba się nieźle zaorać, żeby potem coś osiągnąć, prawda ??? Buziaki
____________________
Dorota Białołęka
bogumila 13:06, 27 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Wciągnęły mnie Twoje stronki,jednym tchem od 1-16....ładny spacer.Podziwiam pracę,zapał i czekam na więcej...Serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Tess 09:51, 28 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dorka napisał(a)

Teresko, kochanieńka „masz wiadomość na priv „ (oglądałaś ten film – super jest) hi, hi. Ten zrobiony kawał roboty obnażył to co mnie czeka dalej Napiszę te rośliny, które chodzą mi po głowie i może pomożecie w kompozycjach ? Buziaki O matko, zobaczyłam też o której Ty piszesz !!!!!!!!!!!!!!!! czy mnie oczy nie mylą ? czy Ty sypiasz czasami


Czasami

Pisz, jakie te rośliny chodzą Ci po głowie.

Zacznę może tę listę w Twoim imieniu:
żurawki, hosty, żurawki, jeżówki, żurawki...
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Dorka 12:17, 28 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
dokładnie tak jak piszesz i dalej: Na pewno gdzieś będę chciała posadzić Ginko i magnolię. Zastanawiam się, czy mieszać kolory czy zrobić rabaty tematyczne (chodzi o zestawy kolorystyczne). Rozchodniki, trawy, bergenie, kocimiętka, krzewuszki, budleja, bodziszki, niecierpki, żarnowiec, lawenda, trzmieliny, bukszpany, róże okrywowe, hortensje, runianka, firletka, begonie. Dla urozmaicenia przestrzeni rośliny mini na pniu. I jak to wszystko ogarnąć ;-( Pewnie przy altanie, której zarys zrobiłam w lewym rogu zdjęcia będzie jeszcze ciurkadełko i gdzieś muszę zrobić wrzosowisko. Zwariowałam ??????????
____________________
Dorota Białołęka
Tess 13:07, 28 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Nie.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Dorka 14:01, 28 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
bogumila_bienko napisał(a)
Wciągnęły mnie Twoje stronki,jednym tchem od 1-16....ładny spacer.Podziwiam pracę,zapał i czekam na więcej...Serdecznie pozdrawiam.


Miło Cię poznać i dziękuję za ciepłe słowa. Jeszcze nie mam za wiele do pokazywania ale wszystko przede mną pozdrawiam gorąco
____________________
Dorota Białołęka
Ozz 20:46, 29 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A altana już wybrana? Będzie mieć jakiś konkretny kształ (tzn czy na pewno prostokąt? )
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
nieszka 21:15, 29 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
witaj Dorka!
Czy ja już się tu witałam czy nie witałam?
Fajne masz już "ramy" do szaleństw ogrodwiskowych. Będę zaglądała
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Dorka 22:16, 29 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Ozz napisał(a)
A altana już wybrana? Będzie mieć jakiś konkretny kształ (tzn czy na pewno prostokąt? )


Tak Ozzi, bardzo podobna do altany Ani, myśleliśmy, że w dłuższej części zrobimy kącik do obsługi grilla, a myślisz, że to zły pomysł
____________________
Dorota Białołęka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies