Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mam marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mam marzenie

11stokrotka 20:26, 27 sie 2015


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Pozdrawiam kochane dziewczyny. Zdjęcia, będą, obiecuję. Ale mój aparat marny, może więc lepiej zajrzeć w realu? Zapraszam
____________________
Mam marzenie
popcorn 15:12, 31 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hehe
łee, wrzuć choćby z komórki
pokaż oczko, werbeny szalejące, zmiany
____________________
Mój nowy ogródek
rozark 15:18, 31 sie 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
spotkanko chodzi ci po głowie?
____________________
pozdrowionka
11stokrotka 15:40, 31 sie 2015


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Kilka obiecanych fotek :

Widok frontu na tle jeszcze nie ukończonego ogrodzenia


Limki z morning light. Ujęcie z bliska, bo z daleka limki jeszcze wyglądają marnie - własnoręcznie ukorzenione i nie ukształtowane jeszcze krzewy pokładają się pod ciężarem kwiatów


Zakwitł rozchodnik kupiony na wiosnę. Rozchodnik od Kris zadołowałam, czekam aż się ukorzeni. Ale już widzę, że kwiaty, choć też białe, mają w obu odmianach inne odcienie. Mam też czerwonego rozchodnika raspberry truffle, będzie fajnie


Jeżówka ( jaka?) z werbeną. Brakuje im tylko nowo zakupionej jeżówki mozarella w moim ulubionym białym kolorze


Szałwia daje drugi raz popis. Dokupiłabym też innych odmian, innych kolorów. Polećcie coś. Muszę też do niej dosadzić przetacznika


Pod borówki w tym roku leję hektolitry wody, a owoce szybko tracą turgor. Czekamy na deszcze. Moje borówki powinnam też pewnie przyciąć, wyciąć gałęzie leżące na ziemi, krzyżujące się pędy. Czas o tym poczytać, odważyć się i ciąć gdy zbiorę wszystkie owoce.

Nad trawnikiem pracowałam cięęęężko w tym roku. Nauczyłam się o niego dbać i chwastów się pozbyłam niemal w 100%. Więcej roboty przy tym dywanie, niż przy reszcie ogrodu. Trawnik jeszcze do dopieszczenia, ale już jest dobrze. Niektórzy pamiętają jak wyglądał w zeszłym roku. Na forum są też moje zdjęcia z chwaściorami. Trawnik, to tw tym roku moja specjalizacja.


Początek zazieleniania stawiku Na razie rogatek i rzęsa wodna się zadomawiają. Liczę, że w przyszłym roku wspomogą oczyszczenie wody. Będzie czas na rybki.


A tu bałagan przy trzmielinie na pniu. Ale ona wciąż w doniczkach, bo stamtąd wylatuje, czeka tylko na swoje miejsce. Ale dla mnie widok kwitnącej rozplenicy jest bezcenny. Będę pamiętać jakie ma możliwości - jeszcze miesiąc temu to była tylko zielona poducha
____________________
Mam marzenie
popcorn 15:45, 31 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
no i fajnie borówkę tnij wiosną, zanim nabrzmieją pąki. Na jesień raczej nie
pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
ren133 15:57, 31 sie 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gdzie kupiłaś tak wysoko szczepione trzmieliny na pniu?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
paola1a 16:09, 31 sie 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witaj
Zainteresował mnie temat trawnika, mój też ma w sobie wiele chwastów. Czym je potraktowałaś, że masz taką ładną trawkę? Co do rozplenicy to ja też jestem nią zachwycona, w tym roku mam ją po raz pierwszy po przez dwa ubiegłe lata systematycznie wymarzała. W tym zostawiłam ją samą sobie i nie tylko rośnie ale właśnie wypuszcza pierwsze pióropusze- cieszę się jak głupia z tego i już planuję więcej za rok
____________________
Prostokątna rabata
11stokrotka 16:59, 31 sie 2015


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Pozdrawiam zaglądające.

Reniu, trzmielina kupiona na Sanitariuszek w Łodzi, w lewo jak zjeżdza się z Retkini ul Maratońską. Gdy oglądam mapę to wychodzi że to szkółka Sobień. Ale to zakup sprzed roku. Będziesz w Łodzi?

Paola1a, witam. Ten trawnik był w tym roku dopieszczony do granic możliwości. Zwertykulowany na wiosnę, dwukrotnie nawożony nawozem Yara Mila, niemal codziennie podlewany. Mam jeszcze suche place po laniu chemii, ale główny trawnik cieszy. Na forum jest fajny wątek o chwastach w trawniku w dziale o trawnikach. Mamy tu specjalistów, sprawdzone metody na poszczególne chwasty. Dla mnie to żródło wiedzy. Gdy temperatury spadną, zrobi się mokro, być może jeszcze trzeba będzie ten trawnik spryskać jakimś wybiórczym preparatem. Ale to dopiero po tych upałach.
Rozplenica jest śliczna. A z czym masz ją zestawioną? Zastanawiam się co obok niej posadzić na sucholubnej rabacie, żeby zdobiło do czasu kwitnienia rozplenicy.
____________________
Mam marzenie
popcorn 20:27, 31 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamierzam zrobić rabatkę jeżówkowo-rozplenicową, a w przodzie coś niższego może pas żurawek? U mnie jeżówki te zwykłe kwitną już 2 mce
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 13:44, 01 wrz 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No i są zdjęcia..
ładnie ci sie "zakitkowały" rozplenice, u mnie dopiero 2 kepy, reszta jeszcze nie, i trzmieliny na pniu tez mam takie same 3 szt od roku, wolno przybieraja na masie choc je tne 2 razy w roku.
Do tej szałwii fioletowej dokup sobie jeszcze taką bardzo ciemno niebieska Compacta Deep Blue. Jest niższa i bardziej zwarta niże ta zwykła szałwia omszona, ale przez to śliczna i daje efekt "rzeki" kwiatów....zobacz tu u naszaj Anitki jak to wygląda : http://www.ogrodowisko.pl/watek/2036-ogrodek-anity?page=544
Ona kupowała to u naszej Ogrodowiskowej koleżanki Finki, która prowadzi własna szkólke : http://www.sklep.zielonypunkt-zieba.pl/category/byliny-p-u
Ja tez tam sobie w tym roku dokupiłam tej szałwii, bo jest boska, szczególnie na krawedzi rabaty....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies