Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Ewa777 16:11, 26 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Jestem ciekawa tego zegara. Jak zrobisz, to pokaż koniecznie
Ranników nie mam. A przebiśniegi mi się marzą
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
paniprzyroda 16:13, 26 lut 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zegar pewnie będzie niezwykły. Kiedyś robiłam "Ptasi budzik" Ewa dobrze pisze, w Twoim wątku informacji tak wiele, że od razu sprawdzać muszę, co to za cuda. Zioła w donicach mam na zewnątrz, miejsca brak. Może coś się uchowa.
____________________
Dwa ogrody
sierika 18:43, 26 lut 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Znając Twoje pomysły wiem, że warto oczekiwać na ciekawe realizacje, czekam więc niecierpliwie. Jakieś wysiewy juz poczynione? zdradź jakie nowości dostaną życie na Twoich rabatach.
____________________
EwaSierika
mira 19:53, 26 lut 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Hmmm. tu się nie da przelecieć bo co kawałek muszę sprawdzać o czym mowa .

Nasionka obejrzałam widzę kapustę ozdobną - mi się nie udała będę oglądać u Ciebie.
Co z tymi callami - nie zrozumiałam - trzeba chować na zimę co? chodzą za mną ale kupiłam eucomisy i przy nich zostanę.

Ten zegar to rewelacja.Czy w tym parku roztoczańskim był taki?
Jak duży teren przeznaczysz - ależ to będzie bomba.

Czytałam że tuje wywalasz - to już jakaś mega metamorfoza zaczyna się robić.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mirkaka 07:29, 27 lut 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ja również musiałam wygooglować wszystkie roślinki o których piszesz, czy masz je jako ozdobne czy używasz w kuchni. Skąd u Ciebie takie ciągoty do wszelkich raczej rzadkich u nas roślin? Twój ogród można nazwać ogrodem botanicznym
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sierika 20:16, 27 lut 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Gapa jestem, cofnęłam się i juz wiem, o tyle o ile, co wysiejesz. Jakieś szczegóły wyrzucania tui i jałowców? skąd, ile, dlaczego to chyba domyslam się. Ja nie zdobędę się na taki krok, trudno, nie każdy ma pięknie, widocznie na tyle tylko zasługuję
____________________
EwaSierika
sylwia_slomc... 20:45, 27 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
vita napisał(a)


Z cyklamenami to trochę loteria. Idealne podłoże to próchnicze, bardzo przepuszczalne, neutralne. Posadź płytko, to bardzo ważne, a na zimę daj solidną kołderkę z liści. Nie zawsze to wystarcza, przynajmniej u mnie. Miejsce półcieniste i zaciszne. Jakie kupiłaś, coum czy hederifolium?

Nie mam pojęcia tak naprawdę bo kupiłam sześć sztuk w delikatesach, ale listki ma jak coum.
Nie mam zacisznego miejsca, ale zimą jak nie wieje najcieplej na dużym ogrodzie jest na samej górze. Tam tez najszybciej się ziemia nagrzewa i jest czarna dużo bardziej przepuszczalna niż glina na dole.Do tego w tamtym sezonie nasypałam rabaty leśne z trocin, liści, szyszek, ziemi z worków( czarnej) i kory. Więc myślę, że może by dały radę. Wierzby płaczące już coraz większe i rozproszony cień się zaczyna, a jak podrosną iglaki( myślę, że powinny mocno już ruszyć w tym sezonie)to cienia z roku na rok więcej będzie.
Myślę, że jak się uda fajnie w runie leśnym by wyglądały.
Miałam raz w przydomowym posadzone, ale tam była ciężka ziemia, mokro i wytrwały tylko jedną zimę, kolejnej już nie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Justyna 10:43, 28 lut 2018


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Mnie wpadł w oko eranthis Flore Pleno. Jego pełności taka napakowana.
Pewnie, że jestem zainteresowana siewkami Twojego pełnego
Ja znalazłam w Pl tylko jeden sklep ze śnieżyczkami, ale wszystkie niedostępne. Ceny faktycznie wystrzelone nawet ponad 400 zł za jedną cebulkę. Pomyślałam, że może jeszcze Radziul może coś mieć.

Podziwiam Twoje pomysły i czekam na realizację

U mnie też wszystkie jałowce wyleciały, wybiórcze tujowe oczyszczanie trwa

Wybierasz się w moje rejony, np. na jakieś wojslawicke święto?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Pszczelarnia 10:55, 28 lut 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Justyna napisał(a)
Mnie wpadł w oko eranthis Flore Pleno. Jego pełności taka napakowana.
Pewnie, że jestem zainteresowana siewkami Twojego pełnego
Ja znalazłam w Pl tylko jeden sklep ze śnieżyczkami, ale wszystkie niedostępne. Ceny faktycznie wystrzelone nawet ponad 400 zł za jedną cebulkę. Pomyślałam, że może jeszcze Radziul może coś mieć.

Podziwiam Twoje pomysły i czekam na realizację

U mnie też wszystkie jałowce wyleciały, wybiórcze tujowe oczyszczanie trwa

Wybierasz się w moje rejony, np. na jakieś wojslawicke święto?


Mam taką nadzieję, że się wybiera.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anabuko1 15:21, 28 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
U Ciebie śniegu w ogóle nie ma ??
Ranniki piękne. U mnie ich nie widać.
Zegar bardzo fajny. Ba,świetny !!
Lubię takie.
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies