Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 00:11, 21 lis 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mira napisał(a)


Mączka rogowa czy wióry daje się pod warzywne właśnie, krzaki owocowe - one długo się rozkładają i są nawozem wolno działającym - podobno cudo - ja na razie raz dałam. Nie wiedziałam o promocji - trzeba takie okazje łapać.
Ja jeszcze się grzebię a róże zostawiam na koniec, pewnie w kolejnym tygodniu zacznę je kopczykować.
To chyba cyklameny tak mi się zdaje, przylaszczki mają okrągłe liście - choć u Ciebie nie wiadomo masz takie cudności odmianowe.

Misę z nasionami gileni miałam wystawioną w ogrodzie. Jak zaczynała kiełkować to przyniosłam do domu. Potem przepikowałam i porosły piękne sadzonki niezbyt duże takie do 10 cm i nawet kwitły niektóre. Sporo rozdałam a kilka posadziłam. No ale jakoś albo padły a może obudzą się na wiosnę i mnie zaskoczą - bardzo bym chciała.
Czytałam że są niesamowicie trudne w mnożeniu. Tak więc jak miałam siewi cieszyłam się jak głupia. A może powinna zostawić je dłużej w doniczkach bo zbyt małe wysadzalam - nie wiem.
A co teraz siejesz ? ja na razie nic i chyba do końca lutego nic.

pozdrawiam


Wióry rogowe okazały się specjałem wyjątkowym, nie tylko wolno działającym:
Dodałam podczas sadzenia piwonii: a rano taki widok (karpa piwonii z lewej, dół z prawej, wykopki lisa).
Posadziłam ponownie, na wierzchu z kulkami odstraszającymi mole.


Amator rogowych smaczków:



Najbliższy kontakt wzrokowy jaki nawiązaliśmy, niestety lis chyba zamieszkał w ogrodzie, jamę zlokalizowałam w kępie naparstnic.

Moje siewy to tradycyjnie: martagony, ciemiężyce, jakieś dzwonki od koleżanek, nasiona rarytaśnych roślin, co to nie wiadomo czy nasiona wydały zdolne do kiełkowania czy nie, zawsze warto sprawdzić
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
magnolia 09:52, 21 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ale masz współgospodarza w ogrodzie! Fajnie popatrzeć, ale chyba wolę tak z daleka.

Siewy jak zwykle frapujące.
Czy masz u siebie może zawilca wielosicznego rubra (A. multifida?)-jeśli tak, to napisz jak się sprawuje.
Bardzo czekam na przyszły sezon z krwiściagiem od Ciebie. Dziękuję jeszcze raz
____________________
AgnieszkaW 10:29, 21 lis 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Cudowny, klimatyczny ogród, Vito, stworzyłaś. Dawaj więcej fotek, bardzo proszę...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:35, 21 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
No niezłego masz bywalca ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 12:55, 21 lis 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Obejrzałam piękne jesienne zdjęcia z ogrodu i jak zawsze się zachwycam, żeleźniaki o tej porze roku są nadal dekoracyjne

U Ciebie lisek wyniuchał smakołyk, a u mnie sarenki wyczaiły warzywnik
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 13:40, 23 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Śliczne te jesienne fotki.I takie słoneczne.
U mnie słońca mało

Ale masz niezwykłego gościa -lisa.
Ja takiego widziałam na alejach .Też chwilę popatrzył i zwiał.
Ale ja struchlalam na moment.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mira 21:53, 05 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Takiego gościa w ogrodzie to bym nie tyle nie chciała co bym się bała. Za to nie masz pewnie gęstej zabudowy wkoło więc to jest cena ładnego otoczenia. Niemniej brrrr uciekam.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:17, 01 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Serdeczności - wracaj.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 09:50, 02 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Uprasza się o klimat świąteczny - ogrodowy. Tęskno nam.

Cyklameny czekają na wolne miejsce (nie wiem, czy tam coś posadziłam czy nie i czekam wiosny), kupione w listopadzie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 11:18, 12 sty 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
magnolia napisał(a)
ale masz współgospodarza w ogrodzie! Fajnie popatrzeć, ale chyba wolę tak z daleka.

Siewy jak zwykle frapujące.
Czy masz u siebie może zawilca wielosicznego rubra (A. multifida?)-jeśli tak, to napisz jak się sprawuje.
Bardzo czekam na przyszły sezon z krwiściagiem od Ciebie. Dziękuję jeszcze raz


Niestety, tego zawilca nie uprawiam, nie mogę podzielić się doświadczeniami.
Nory lisie obserwuję, oby wiosną nie stworzyły problemu.
Siewy pod kontrolą, czekając na wiosnę dosiewam to i owo
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies