Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 14:32, 25 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Podpowiedz jak masz posadzone cyklameny, wiesz stanowisko, wymagania? Ja kupiłam teraz sześć szt i myślę czy jak wiosną posadzę to mi następną zimę przetrwają.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 14:51, 25 lut 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mira napisał(a)
och ja też ciekawa jestem co siejesz

pozdrawiam


Dużo jesiennych siewów, na to czekam najbardziej.
Np. Babtisia australis 'Alba', przysmak nornic, trudno ją utrzymać na rabatach. Mam trochę dwuletnich siewek, nasiona dostały też Ewa i Helenka, zobaczymy jak skiełkują.



Lobelia i penstemon, nie pamiętam jakie.



Wczoraj przy okazji okrywania roślin pozbierałam doniczki z zasiewami pod dach. Miesięcznica już skiełkowała, interwencja na czas.

Czekam też na Mandragora officinarum. Ładnie wzeszła trzy lata temu: Dostałam świeże nasiona.



Poszły do gruntu, ale w zeszłym roku się nie pokazały.




____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 15:09, 25 lut 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Justyna napisał(a)
Hej
Mam ochotę na małą kolekcję śnieżyczek Wiesz gdzie kupić odmianowe przebiśniegi? A pełne ranniki?
Byłaś na kiermaszu wiosennym w botaniku w Berlinie?
Pozdrawiam


A kto nie chciałby małej kolekcji śnieżyczek? Wiem gdzie kupić, adres podeślę, ale ceny, wiesz?
Taki rannik by Cię interesował?



W tym roku już pewnie zakwitną siewki od niego. Jest duża szansa, że niektóre mogą powtórzyć cechy.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 15:27, 25 lut 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)
Podpowiedz jak masz posadzone cyklameny, wiesz stanowisko, wymagania? Ja kupiłam teraz sześć szt i myślę czy jak wiosną posadzę to mi następną zimę przetrwają.


Z cyklamenami to trochę loteria. Idealne podłoże to próchnicze, bardzo przepuszczalne, neutralne. Posadź płytko, to bardzo ważne, a na zimę daj solidną kołderkę z liści. Nie zawsze to wystarcza, przynajmniej u mnie. Miejsce półcieniste i zaciszne. Jakie kupiłaś, coum czy hederifolium?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 15:38, 25 lut 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
W doniczkach poruszenie







a w głowie jakieś tam pomysły:

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
paniprzyroda 18:09, 25 lut 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
A ja się cieszyłam, że dorwałam kwitnące ranniki i hołubię je jak kura jaja A tu taki psikus, prześliczne pełne. Lubię Twoje pomysły, ciekawe, co ci chodzi po głowie z tym zegarem kwiatowym Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 09:18, 26 lut 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Donice ożyły a co w nich masz?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 09:40, 26 lut 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
paniprzyroda napisał(a)
A ja się cieszyłam, że dorwałam kwitnące ranniki i hołubię je jak kura jaja A tu taki psikus, prześliczne pełne. Lubię Twoje pomysły, ciekawe, co ci chodzi po głowie z tym zegarem kwiatowym Pozdrawiam.


Przymierzam się do zrobienia takiego zegara, zwłaszcza ten oryginalny Linneusza przemawia do mnie Ze szwedzkim i łacińskim nazewnictwem.

Moje inne ranniki, 'Schwefelglanz' i 'Grunling'



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:46, 26 lut 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mirkaka napisał(a)
Donice ożyły a co w nich masz?


Część przed mrozami zabrana do domu. Zioła w dwóch pierwszych, kocanka i santolina. W piwnicy ruszyły już cardiocrinum, a w białych donicach mam Calla aethiopica. Sądziłam, nie wiem na jakich podstawach, że przezimują w kłączach jak inne calle. Niestety, wygląda na to, że to rośliny całoroczne. Ale są piękne!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 15:45, 26 lut 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak dużo informacji, że muszę kilka razy przeczytać i przeanalizować.

A kalendarz Linneusza - bomba!

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies