Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

barlinkk 18:53, 12 sie 2019

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 8
Tak, jest mata taka materiałowa (nie plastikowa). Te kamienie były zdejmowane i mata podnoszona i stwierdzono ze z korzeniami jest wszystko ok. Tak stwierdziła osoba, która sadziła nam te tuje. Ta osoba na wlasna sxkolke roslin wuec zakladam ze sie zna. I nadal brak pomysłu co z naszymi tujamu się dzieje
apiniu 14:02, 15 sie 2019

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 1
Witam wszystkich forumowiczów. Od pewnego czasu w okresie letnim (również w zeszłym roku) zaobserwowałem w dwóch odmianach swoich drzewek usychanie pojedynczych gałązek. Po oberwaniu gałązki wewnątrz ukazuje sie dziurka jak po korniku. Załączam zdjęcia. Poza tym rosną ok te dwa sorty. Druga sprawa dotyczy szybkiego brązowienia młodszych drzewek innego sortu rosnących razem ale troszkę mniejszych.(dosadzone póżniej) . czy dobrze podlewając te większe linia nawadniającą mogłem je przelać ?. Tu zdjęcia do drugiego pytania(rudzieje)
Basco2196 14:19, 19 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2019
Posty: 3
Witam.
Mam ten sam problem co apiniu. W 2018 pojawiły się usychające gałązki po dokładnej weryfikacji w gałązkach był czarny robaczek.Nadgryza dziurkę w gałązkę wchodzi w nią I gałązka usycha. W szkółce doradzono mi oprysk Mospilanem.
W 2018 oprysk zrobiony parę razy. 2019 kwiecień zrobiony oprysk. Lato znowu suche gałązki I te robaczki.zrobiono oprysk mospilanem. Robaczki dalej są, jeszcze trochę to z tuj ok 150 szt nic nie będzie.
Co to za robaczki ? Jak je zwalczyć? Dodam że sąsiedzi też to mieli I psiaki też Mospilan.
Bardzo proszę o pomoc.
Toszka 09:06, 20 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W takim przypadku dobrze jest łączyć środki o różnej substancji czynnej. Tu bym proponowała połączyć z Kohinorem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mbkm 08:17, 28 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 2
Witam,
mam problem z tujami, które od jakiegoś czasu płowieją i tracą kolor. Same gałązki na początku były sprężyste i giętkie, natomiast teraz jakby lekko usychały dodatkowo przesiadują na nim pająki (prawdopodobnie przędziorki) jednak nie jestem pewien. Pokazywałem zdjęcia w sklepie ogrodniczym, gdzie sprzedano mi siarczan magnezu na poprawę koloru oraz środek na przędziorki chmielowce i owocowe (nie pamiętam dokładnie) oraz ich kokony al niestety to nic nie dało. Wykonałem pełne 4 kuracje po 9 litrów z maksymalną dozwoloną dawką z opakowania mieszając to dodatkowo z mydłem himal. W między czasie deszcz nie padał zbyt często, mimo to po tygodniu pająki pojawiały się ponownie. Dodatkowo pojedyncze gałązki zaczęły usychać (być może to kot, których po wiosce kręci się sporo). Drzewka sadzone w zeszłym roku około maja. Podlewane w zeszłym sezonie codziennie po około 1h wężem kroplującym, gdzie każdy kroplownik podawał około 2litrów wody na godzinę. W tym roku podlewanie włączone co 2-3 dni po około 1,5-2h. Pod tujami kamyczki i czarna folia. Część zdjęć jest niewyraźna gdyż drzewka były przypadkowo sfotografowane. Zdjęcia drzewek wykonane między 07 maja, a 27 sierpnia.
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji problemu,
pozdrawiam.


Gardenarium 21:46, 28 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie szukaj pająków i pajęczyn w tujach, a pogrzeb w ziemi. Problem tkwi w sadzeniu.

Czy jest szmata? Ona powoduje zgniliznę korzeni (podstawy pnia)

Czy grys jest wapienny? Jeśli jest to powoduje zasadowy odczyn gleby i zamulenie, korzenie nie oddychają

Kolejna możliwa przyczyna - susza, zbytnie nasłonecznienie powiązane ze zbyt małym podlewaniem
kolejna możliwa przyczyna - zalanie, zamulenie korzeni.

Ja widzę możliwe takie powody. Jeśli nie zmienisz czegoś - tuje padną.
Jeszcze jedno, czy nie są zbyt głęboko posadzone z równoczesnym otuleniem szmatą pod grysem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mbkm 07:08, 29 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 2
dziękuję za szybką odpowiedź. Pod tujami jest agrotkanina, a na to kamyczki. Niestety nie wiem czy grys jest wapienny. Jedyne co różni te blade tuje od innych, które mają takie same podłoże i wykończenie (tkanina + grys) to posadzenie lub większa warstwa grysu. Odgarnę kamyczki oraz odsłonię folię i będę obserwować.
pozdrawiam
Tuja233 09:44, 27 wrz 2019

Dołączył: 27 wrz 2019
Posty: 1
Witam,
proszę o radę i pomoc.
Nie było mnie 2 tyg. wracam, a tu tujki przyszykował mi kolorową niespodziankę na powitanie (jak na zdjęciach). Co to może być? Schną, grzyb, szkodnik? Proszę poradźcie jak się tego pozbyć i uratować rośliny.

Dziękuję
Sherion 10:22, 28 wrz 2019

Dołączył: 28 wrz 2019
Posty: 5
Witam, mam problem z tujami jak widać na załączonych zdjęciach. Czym spowodowane może być takie zasychanie roślin?



AgaKD 19:27, 16 lis 2019

Dołączył: 16 lis 2019
Posty: 1
Dzień dobry jestem tu nowa. Potrzebuje porady tuja szmaragd sadzona 4 lata temu. Zaczynaja usychać. Od dołu są uschnięte i uszkodzone... ogród zagrodzony. Pomocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies