Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

orz 11:44, 28 mar 2019

Dołączył: 19 wrz 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Myslę, że nie zdajesz sobie sprawy, jak szkodliwa może byc ta szmata, która ochoczo wygląda spod kory, tuje mogły paść z powodu szmaty jaka leży pod tujami. Albo ona je zabiła albo susza.


Dziękuję za odpowiedź.

To flizelina ochoczo zagląda spod kory, wyłożyliśmy, bo tak zostało zalecone w ogrodowym.
Zgadza się nie zdaje sobie sprawy, że jest szkodliwa dla iglaków.

Może Pani wyjaśnić? Jeśli trzeba usunę flizelinę, aby nie zaszkodzić bardziej. Proszę o radę. A może jest jakiś lepszy materiał do wyścielenia przeciw chwastom?

No i jeszcze zastanawiam się, te suche krzaczki odżyją, jest jakaś szansa?
sarenka 14:14, 03 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy można użyć Rosahumus teraz na wiosnę pod żywotniki zamiast nawozu wiosennego? Jeśli tak to jaka dawkę zastosować?
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 11:33, 04 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Neyson napisał(a)

Cześć. Witam wszystkich serdecznie !

W tamtym roku w majowke posadzilem 120 tuj smaragd. Praktycznie wszystkie sie przyjely. Linia kroplujaca.. podlewanie codziennie w upaly i rosly jak na drozdzach. A tak naprawde rosly na nawozie bo zadbalem o to miesiac po posadzeniu. W pazdzierniku rowniez zadbalem i podsypalem nawozem jesiennym. Rowniez niewielka iloscia. Po okolo miesiacu zaczely wszystkie jakby brazowiec na koniuszkach.

Ostatnio pod nie, zajrzalem i zauwazylem bialy proszek jakby nawoz sie nie wchlonął. Oczywiscie usunalem to spod kazdego krzaczka w obawie zeby nie dostaly na wiosne nawozu - jesiennego. Powiedzcie mi czy one tak powinny wygladac czy cos zepsulem ??

Jestem mocno poddenerwowany.. zebym wiedzial ze nawoz popsuje mi drzewka, nawet grama bym nie dal. Obecnie leje co drugi dzien wode z nadzieja ze sie odbuduja.. pomocy!! Czy to normalne zjawisko ?? Co moglo byc nie tak ??


Poprosimy o zdjęcia, na podstawie opisu nie udzielamy porad.

Jeśli coś jest nawożone, to nawóz należy zmieszać z ziemią i obficie podlać żeby dotarł do korzeni. Samo rozsypanie nawozu to strata na każdym froncie.
Bo jesli leży szmata i sypałeś pod sam pień, to antygratulacje A jesli tylko nie rozmieszałeś to jeszcze nic straconego.
Zamieść zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michael_Neyson 10:34, 05 kwi 2019

Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 2
Witam. Z niewiadomych mi przyczyn moje konto Neyson zostalo zablokowane.
Tak nawozilem ale niewielką ilością, nie miesząjac z ziemią bo nawet nie bylo jak. Popatrzcie na zdjecia.. od tygodnia podlewam intensywnie bez zadnego nawozu.. napiszcie czy wygladają jakby czegoś im brakowało, czy znowu dostały czegoś za dużo ??

Krzysiek1973 13:47, 07 kwi 2019

Dołączył: 13 cze 2013
Posty: 107
Wyrzuć "szmatę"...
____________________
Krzysiek
Mazan 16:48, 07 kwi 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Na fotkach są widoczne oznaki zasolenia.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Michael_Neyson 11:14, 11 kwi 2019

Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 2
Kurcze wrzucę szmatę i co?? Położyłem ją specjalnie żeby przez okres podsypania czymkolwiek mi to nie zarosło. Co w takim razie jest przyczyną tego zasolenia??
Gardenarium 12:19, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
orz napisał(a)


Dziękuję za odpowiedź.

To flizelina ochoczo zagląda spod kory, wyłożyliśmy, bo tak zostało zalecone w ogrodowym.
Zgadza się nie zdaje sobie sprawy, że jest szkodliwa dla iglaków.

Może Pani wyjaśnić? Jeśli trzeba usunę flizelinę, aby nie zaszkodzić bardziej. Proszę o radę. A może jest jakiś lepszy materiał do wyścielenia przeciw chwastom?

No i jeszcze zastanawiam się, te suche krzaczki odżyją, jest jakaś szansa?


Odpowiedź jest tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

szmata zapobiega naturalnemu obiegowi materii organicznej w przyrodzie, zapobiega tworzeniu się próchnicy, niszczy strukturę gleby, nie tworzy się próchnica, jest uniemożliwione nawożenie, gleba nie oddycha co sprzyja rozwojowi opieńkowej zgnilizny korzeni - tak z grubsza. Poczytaj wątek to zerwiesz czym prędzej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanaM 10:04, 24 kwi 2019

Dołączył: 24 kwi 2019
Posty: 3
Dwa tygodnie temu posadziłam tuje brabant, 140 cm, wszystkie w balocie, zakupione w szkółce. Rośliny w bardzo dobrej kondycji, ziemia w balocie, jasna i zbita. Miejsce do posadzenia przygotowałam wydaje mi się odpowiednio, duży dół wypełniony torfem wymieszanym z korą i obornikiem granulowanym, w to wsadzone tuje, zasypane tąże mieszkanką i ziemią rodzimą. Rodzima ziemia to niestety ciężka, słabo przepuszczalna gleba. Podlewam obficie codziennie, mierzę wilgotność gleby specjalnym miernikiem, nie wydaje mi się aby woda zalegała i korzenie były przemoczone. Ale niektóre egzemplarze mają pędy, które wyglądają tak jak na tych zdjęciach, na wierzchu są zielone a pod spodem takie blade. Przestraszyłam się, że coś zrobiłam źle. Tzn. już wiem, że muszę usunąć agrowłókninę, którą położyłam tydzień temu pod rośliny,i zrobię to dzisiaj jak tylko wrócę z pracy, ale czy to możliwe aby agrowłóknina w ciągu zaledwie tygodnia tak wpłynęła na kondycję roślin? Czy taka bladość od spodu zwiastuje, że coś złego się dzieje z tujami? Czy to normalny objaw "odchorywania" przez rośliny?

____________________
DanaM
Gardenarium 23:11, 28 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
KasiaKasia napisał(a)
Podpowiedzcie co to może być ? Wygląda jak sierść , wata itp ?


Wiatr coś przywiał, zobacz czy da się to oddzielić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies