Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

Moniika 19:46, 12 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Piękne te jesienne klimaty u Ciebie pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
agata_chrosc... 20:32, 12 paź 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
ewalm napisał(a)






bardzo piekne zdjcie
____________________
ogród w Holandi
ewalm 01:30, 13 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Moniko - spędziłam dzisiaj wieczór w Twoim ogrodzie , jest piękny

Agata - napis Ogrodowisko litościwie zakrywa przykryte folią góry kiszonki . Takie fajne słońce było dzisiaj późnym popołudniem, przez chmury. Biegałyśmy z małą M z parteru na piętro i z powrotem, żeby zobaczyć skąd ładniej wygląda To nasz widok z okien sypialni i salonu, odległy widok po zachodniej stronie domu. Bliżej mamy coś w rodzaju łąki, na której leżą rozmaite kamienie i inne cuda, potem pole, potem drogę a potem gospodarstwo po drugiej stronie drogi, i to właśnie drzewa tam rosnące widać na zdjęciu.

____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 01:46, 13 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witam po wojażach Ewo
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewalm 01:48, 13 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ty chyba nigdy nie sypiasz
____________________
Ogródek na trzy lata
EwaG 22:03, 13 paź 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Widzę Ewo, że przed w czasie gdy pracowicie wybierałam zdjęcia do posta zajrzałaś do mojego wątku. A tam dla Ciebie specjalnie kilka zdjęć z W-wy.
E.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
ewalm 22:31, 13 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
EwaG napisał(a)
Widzę Ewo, że przed w czasie gdy pracowicie wybierałam zdjęcia do posta zajrzałaś do mojego wątku. A tam dla Ciebie specjalnie kilka zdjęć z W-wy.
E.


Dziękuję, dziękuje, to naprawdę przemiłe
miałam coś wstawić u siebie, ale najpierw polecę obejrzeć
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 00:07, 14 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Dzisiaj nie zajrzałam nawet do ogrodu, chociaż dzień był piękny, ale cóż... obowiązki. Ogródek musi poczekać na zwykły dzień, w tygodniu. A bardzo już mojej dłuższej wizyty potrzebuje.
Rozmyślałam sobie za to nad kształtami w przyrodzie, pewnie trochę skutkiem baldaszków zobaczonych nie tak dawno Weroniki (Przetacznika), a trochę skutkiem obejrzenia wnętrza Sagrada Familia w Barcelonie, gdzie oprócz wnętrza jest też wystawa na temat roślinnych i nie tylko roślinnych inspiracji Gaudiego. Jaki to musiał być ciekawy człowiek, o niezwykłej wyobraźni. Czy Sagrada Familia jest ładna czy brzydka to dość dyskusyjne, zwłaszcza z zewnątrz, ale na pewno jest niepospolita. Nie rozumiałam jednak tej budowli zbyt dobrze dopóki nie obejrzałam wystawy urządzonej w bazylice.

Mnie samej w naturze podobają się bardziej formy delikatne, lubię baldaszki, dzwonki, koronkowe sylwetki drzew, delikatne liście paproci i płatki kwiatów, przez które przechodzi światło:





____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 00:48, 14 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Gaudi miał mocniejsze inspiracje: nie brzozy a platany, nie paprocie a palmy. No i katalońskie góry o niezwykłym kształcie - Montserrat.





____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 00:53, 14 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Platany były pierwowzorem filarów Sagrada Familia:






____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies