Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

Marlenaa 22:13, 09 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Aniu witam Cię serdecznie Miło, że odwiedziłaś mój wątek. Jeszcze u Ciebie nie byłam, zaraz nadrobię
____________________
krowy, staw i my
beta 07:03, 10 mar 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Marlenaa napisał(a)
Beatko, zabudowa tarasu dopiero dwa sezony przeżyła
Wysiewałam stipę, jeżówki i trochę miniaturowych słoneczników. Słoneczniki zawsze wysiewam do gruntu, ale kilka chcę zostawić w doniczce.
Krów swoich nie mamy niestety albo stety To sąsiadów bydło, chodzą za ogrodzeniem. Są tak blisko, że traktuje je jak swoje. Nawet gadam do nich, a one wtedy muczą i tak dziwnie mi się przyglądają


Hehe...dobre z tymi krowami ...
Jeżówki odmianowe jakieś wysiewalas? Ja próbowałam w zeszłym sezonie ze swoimi nasionami, ale nie udało mi się niestety
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mala_Mi 09:54, 10 mar 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wooow, ale czad. Od warzywniczka po tarasik. Nie próżnowałaś. Synuś tak urósł, że świetny z niego fotograf.. a niby dopiero się urodził. Ten lecący jak błyskawiczna czas mnie przeraża.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:01, 10 mar 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A tak wogle to już wiosna na pewno się wpycha przed zimę, bo wróciłaś. Zawsze pojawiasz się wiosną
To tak refleksja. A wróciłam zapytać się czy masz jeszcze staw?

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Marlenaa 21:28, 10 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
beta napisał(a)


Hehe...dobre z tymi krowami ...
Jeżówki odmianowe jakieś wysiewalas? Ja próbowałam w zeszłym sezonie ze swoimi nasionami, ale nie udało mi się niestety


Jeżówki nie odmianowe, zwykłe różowe. Odmianowe kupuję gotowe sadzonki. Wysiałam zwykłe z nadzieją, że coś tam wzejdzie i szybciej rabatę zapełnię
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 21:43, 10 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Mala_Mi napisał(a)
A tak wogle to już wiosna na pewno się wpycha przed zimę, bo wróciłaś. Zawsze pojawiasz się wiosną
To tak refleksja. A wróciłam zapytać się czy masz jeszcze staw?



Hej, Aniu. Chyba coś jest w tej wiośnie Tym razem mam postanowienie zostać tu cały sezon i nie znikać.
Staw nadal mam. Wiosną jest staw, a latem to już tylko mokradła z niego zostają Ale żabki się cieszą, roślinki w ogrodzie chyba też, wiosną woda w ogrodzie nie stoi. W sumie więcej plusów niż minusów z posiadania stawu. Chociaż mąż upiera się aby go zasypać, a ja własnym ciałem będę bronić mojego bajorka
A co do czasu upływającego, to jakieś szaleństwo. Synuś, który mamę fotografuje ma już 9 lat i mówi, że zostanie architektem krajobrazu , a mam jeszcze młodszego 6 latka.
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 22:00, 10 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Wczoraj rano było tak...


____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 22:04, 10 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
A dziś prawie wiosna


____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 22:15, 10 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Dziś przyszła paczuszka z dobroczynkiem gruszkowym Mam nadzieję, że zadziała i uwolni moje graby od szpecieli. W tamtym roku stosowałam opryski i było nawet ok. Tylko jest mały problem - nie lubię chemii w ogrodzie. Bardzo jestem ciekawa jak dobroczynek się sprawdzi.


____________________
krowy, staw i my
beta 07:37, 11 mar 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ależ Ty masz perspektywę w ogrodzie...mega
ale pewnie wiatry dokuczają?

synów gratuluję...fajnie, że Młody już określony zawodowo...moja Amelia co dwa tygodnie zmienia zawód

na chorobach grabów się nie znam...ale dobrze, że reagujesz i próbujesz bez chemii

fajnie, ze wróciłaś

miłego dnia
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies