Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Dżdżownice kalifornijskie

Pokaż wątki Pokaż posty

Dżdżownice kalifornijskie

maciejgorecki 09:41, 22 kwi 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 1
Witam,

To mój pierwszy wpis na forum Od kilku lat hodujemy dżdżownice kalifornijskie w kompostowniku, który jest wykopany w ziemi. Dno oraz ściany są betonowe, ponieważ już mieliśmy kilka przypadków, kiedy to kret wyjadł wszystkie robaki. Ostatnio zauważyliśmy, że w kompostowniku praktycznie nie ma żadnych dorosłych osobników, tylko drobne białe dżdżownice. Sam nie wiem czy to są młode dżdżownice czy coś zupełnie innego. Pierwszy raz mamy taki problem. Dołączam zdjęcia białych robaków, których jest po prostu pełno. Czy jest możliwość, że to są małe dżdżownice i jest i zwyczajnie za dużo aby się rozwijały ? Z góry dziękuję za pomoc

Mazan 10:50, 23 kwi 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Maciejgorecki

Spójrz na str 37 tego wątku i porównaj posty KasiBawarii z Twoimi.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 08:39, 24 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To wazonkowce.Za mokro.Dno kompostownika powinno byc otwarte.
____________________
Zapraszam na kawe
gardney 20:38, 01 maj 2019


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Maćku ja ostatnio zakładałam kolejny kompostownik - dno zawsze otwarte, a dla zabezpieczenia przed kretem można dno wyłożyć siatką na krety albo agrowłókniną tak żeby woda odpływała. Pamiętam że bodajże sonka miała taki kompostownik jak ty ale chyba jakiś odpływ wody z niego miała. Pozdrawiam!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Sonka 13:23, 02 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Przywołana odpowiadam, mam taki murowany, lecz dno jest otwarte, sprawdza się.Jak jest sucho to polewam wodą.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Ande11 17:12, 05 maj 2019

Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2
Witam serdecznie, pomóżcie, co to takiego grube białe robale w skrzyni z dżdżownicami? Te drobne to chyba "maleństwa" dżdżownic? Czy mrówki nie mają wpływu na moje kalifornijki (ostatnio pojawiły się w sporej ilości w skrzynce)?
miras 11:13, 07 maj 2019

Dołączył: 07 lip 2018
Posty: 4
Na mrówki dobry cynamon.A to białe grube to chyba larwa ziemiórki,takiej muszki.
Sonka 12:31, 17 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
W moim kompostowniku zamieszkały mrówki, jak się ich pozbyć, czy cynamon pomoże? osobiście wątpię.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
MartaR 15:22, 06 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Witam czy ziemia po uprawie dzdzowmic kalifornijskich nadaje się do podwyższonych kwater na warzywa czy nale ją czymś wzbogacić?
Elrodos 10:52, 18 sie 2020

Dołączył: 18 sie 2020
Posty: 2
Ratujcie. Dżdżownice mi wymierają.
Hoduje je od wczesnej wiosny i wszystko było ok do tej pory. Zaczęły umierać. Codziennie znajduje ok 10 sztuk martwych. Ogólnie mają się dobrze. Dużo kokonów, mają jedzenie, mnożą się ale te martwe sztuki bardzo niepokoją. Już całkiem mało ich zostało w porównaniu do pokazywanych tutaj hodowli.
Martwe osobniki mają widoczne przewężenia na ciele i zgrubienia (na zdjęciu na dole). U części zauważyłem że na przewężeniach cześć ciała im odpada i nieraz krótsze żyją dalej. Te części ciała też często znajduje (na zdjęciu w prawym dolnym rogu).
Powiedzcie co może być nie tak? W skrzyni w której mam dżdżownice widzę też mrówki, larwy jakiś much oraz brązowe roztocza.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies