Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...

aneta230972 13:35, 31 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Witaj Edytko.
Płyty z łupka kwarcytowego i serycytowego są bardzo ładne ale niestety nie mam pojęcia jaka jest ich cena.
I też nie jestem pewna trwałości ponieważ jak sama nazwa mówi to jest łupek.
To będzie dopiero nasz temat za...... Któż to wie kiedy
Tak więc doszkalaj się a ja będę się uczyła od Ciebie
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Bogdzia 20:01, 31 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Edytko byłam juz u Ciebie wcześniej ale się nie wpisywałam bo staram się ograniczac ilośc wątków do których zaglądam. Jest ich tak dużo że trudno mi sie wyrobic i nie wiem jak się to innym udaje , ale ponieważ zawitałas do mnie to oficjalnie składam rewizytę. Tak jak inni byłam przerażona widokiem wielkiej wody. Nie umiem sobie wyobrazic jak mozna przeżyc taki kataklizm ale Tobie się udało więc teraz juz tylko może byc lepiej. Jestem przekonana że będzie lepiej. Ogród jak widzę ,,pozbierał" się po katakliźmie i są w nim piękne kwiaty i rosliny , a od wiosny bedziemy się nim cieszyc razem zTobą. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Edi00 09:54, 01 lut 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Asiu, zaglądałam i bardzo mi sie podoba łupek, ale ponoć jest nietrwały, granit też mógłby być. Muszę się rozejrzeć po mojej okolicy za zakładem kamieniarskim, może faktycznie znajdę coś taniego. zawsze mi się wydawało, że sztuczne będzie tańsze...
A te płyty betonowe o tej porze roku są tańsze i jedna kosztuje u mnie 36 zł, ale to i tak sporo...
____________________
Edyta - Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...
Edi00 10:06, 01 lut 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Bogda, cieszę się że zaglądałaś i wiem doskonale jak dużo tutaj jest wątków do oglądnięcia i poczytania. Ty jesteś tutaj juz długo, więc z większością jesteś od początku, a ja co wieczór staram się przespacerować choć po jednym ogrodzie a i tak jest to trudne, bo czasu jakoś brakuje...Poza tym już się zorientowałam, że są tu grupy osób, które od dawna sie trzymają razem, przyjaźnią i rozumiem, że oni maja pierwszeństwo Ale zapraszam, szczególnie na wiosnę jak zacznę swoja rewolucję, bo będe potrzebowała pomocy, porady i wsparcia

Anetko, już zaczęłąm szukać zakładów kamieniarskich w mojej okolicy, ale jest ich niewiele...
Ale za to jestem zadowolona, bo okazało się, że szkółka majewskich (rosliny wrzosowate) i Kurowskich (drzewa i krzewy) jest "tylko" 100 km od mojej mieścinki. jest to niby dużo, ale tam kupię wszystko to, co zaplanowałam na ten rok. I oglądnąć sobie bede mogła i pomacać i może coś mi jeszcze tam doradzą...
Teraz tylko muszę podwoić ilość wrzucanych pieniążków do mojej "skarbonki ogrodowej" i mogę jechać
____________________
Edyta - Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...
Mala_Mi 11:46, 01 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Może ktoś z Was zna jakiś dobry sklep internetowy z wrzosami?
Taki, żeby był duży wybór i ceny znośne
Bo trawki to kupię na trawki.pl- piszecie, że to dobry sklep


Nie kupuj wrzosów przez internet.... a na pewno nie z Wrzosika... w naszym rejonie jest trochę sklepów z wrzosami... ceny też do przyjęcia i całkiem duże sadzonki można kupić.... nie wiem z jakiego rejonu Podkarpacia jesteś, z odległosci 100 km obstawiam północ Podkarpacia ... więc lepiej jechać te 100 km... a kupić osobiście...

Takie przyjaźnie ogrodowiskowe i Ty nawiążesz A pierwszeństwo się należy, bo przyjaźń jak roślina, by była piękna trzeba o nią dbać

Trawą przerasta wszystko... i trza kancikować.. bez różnicy czy płyty kamienne, czy płyty z bruku....

Są składy materiałów kamiennych.. i można sobie wybierać odpowiednie płyty kamienne... sprzedają na tony.... u nas cena w zależności o rodzaju kamienia..... Najmniej trwały na takie "stopnie" jest piaskowiec.... bo zachodzi glonami.. trzeba kamień impregnować.. Ja sobie z takich kamieni.... urozmaiciłam płaski teren robiąc murki oporowe dla skalniaka.....
Z prefabrykatów będzie zawsze taki "kamień ' równy, te kupowane ze składu są jak kamienie.. nie będą równe na pewno... jak się policzy cenę wyrównywania i segregacji w jakości .... może wyjść drożej....

Tak wygląda z łupka wejście do domu.. miało być na szybko i możliwe do szybkiego przestawienia...bo nie mieliśmy pojęcia jak to jeszcze z tym ogrodem będzie.... i do teraz jeszcze krystalizują się plany....


A to inny kamień..trwały, nie musiałam go impregnować... obłożyłam nim skalniak... i wokół oczka.... i placyk pod karmnik... zdjęcie bałaganiarskie, ale nie mam czasu szukać lepszego.. za skalniakiem mam teraz oczko wodne czyli kałużę


Nie robię trwałych budowli w ogrodzie, bo u mnie za szybko się zmieniają pomysły.... bo właściwie to sama dalej nie wiem co chcę Tzn wiem..chciałabym wszytko mieć ... Ale się nie da


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 11:56, 01 lut 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kawał pracy za wami wielki szacunek, ze się nie poddaliście i jest tak pięknie pieski cudowne, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Edi00 14:35, 01 lut 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Aniu, jesteś cudowna Mam do Ciebie dwa pytania: jedno dotyczy traw. Powiedz mi, czy żeby uzyskać taką kępe traw jak na Twoim zdjęciu (chodzi mi o miskanta- zeberke) sadzę jedną sadzonkę trawy czy kilka??



Mieszkam w Tarnobrzegu, ale dość często jestem w Rzeszowie, więc może podpowiesz mi adres jakiejś szkółki w okolicy? może masz jakąś sprawdzoną? Chcę kupić w tym roku trochę traw, wrzosów i drzew

Irenko, widziałam, że u Ciebie strasznie duzo się dzieje ostatnio. Będe podglądać powstawanie rabaty angielskiej- powodzenia
____________________
Edyta - Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...
Mala_Mi 16:17, 01 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Namiar daję na pw
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:24, 01 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zebrinka posadziłam 3 Rozplenice też 3.... gdzieś u siebie pokazywałam jak mi rosły rok po roku.....
W Rzeszowie służę za przewodnika po wszystkich szkółkach
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Edi00 07:55, 06 lut 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Aniu, jesteśmy umówione!!!
____________________
Edyta - Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies