Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na betonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na betonie

zbigniew_gazda 16:14, 20 lut 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Tak tak - też widzę że Ania pomalutku dojrzewa do takiej decyzji . Jak już to bym zostawił tylko Rh i azalie. Reszta do przesadzenia włącznie z magnolią.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
anna_g 16:17, 20 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
justi napisał(a)
Witam Musiałam coś napisać jak tu zajrzałam. Nie wiem dlaczego , ale małe miejsca czy placyki na ogródek zawsze kojarzą mi się z przydomowymi ogródkami w Niemczech , Holandii czy Belgii. Moim zdaniem powinnaś ograniczyć liczbę gatunków na Swoich małych rabatkach. Nie wiem czy dobrze podpowiadam, ale to mi właśnie przychodzi do głowy.

http://blogimages.bloggen.be/detuinvanginette/1123117-5dee551192b05d69bc4c7d5931a2ca82.jpg



No i widzisz - już się ktoś pokazał z pomocą To mi się podoba Więcej jednego gatunku. akurat w tym też myślę tak jak Justi. Dobra już się nie wymądrzam... no ale nie kcem cobyś bucała...
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Gardenarium 16:59, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklejam za pamięci



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:05, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten cyprysik jest ładny, to jedyna roślina jaką tutaj powinnaś zostawić i przyciąć tak, jak pokazane jest.

W linii od strony podjazdu betonowego można posadzić żywopłocik z bukszpanu i niech zakręća jak litera L w stronę chodnika.

Przy jwejściu, zamiast wierzby w jeden dołek posadź 3 szt hortensji bukietowych

Wzdłuż żywopłociku w następnej linii żółte Hakonechloa macra All Gold, a w kwadracie między hortensją a trawkami żurawki np. Caramel.

Po prawej stroni, co jest stożek narysowany wykrój rabatkę nie ćwiartkę koła a kwadracik lub prostokąt. Stożek otocz jednym (!) tak jednym kolorem żurawek żeby kwadracik wyszedł, albo trawkami lub turzycami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:16, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Od biedy może zostać cyprysik po lewej jako stożek, a wierzbę można zaokrąglić w kulę, ale ciąć ją trzeba 3-4 razy w roku, i w końcu i tak wyrzucisz kiedyś. Ja tego w ogóle nie sadzę.

A jakie ma wymiary ten prostokącik? Może cosik Tobie narysuję.

Magnolię też bym przesadziła i zrobiła tak ładnie, nie nakiciaj tak tyle gatunków, szkoda pieniędzy i w końcu nie wychodzi. Najpierw planuj, potem dopiero kupuj.

Nie kupuj po jednym krzaku bo myślenia tylko jest co do czego i tak nie wyjdzie, a jak kupisz 6 szt czegoś to zasadzisz kwadracik i będzie ładnie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:17, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabatę pod płotem zostaw teraz, najpierw zrób front, bo to wizytówka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:20, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale tak po prawdzie, to powinnaś zrobić plan całego ogrodu, bo rabatka trójkącikowa jest, pod płotem jest i froncik jest, ale jak się mają do siebie nie wiadomo. Tak się nie projektuje, bo w całym projekcie można rabatki kontynuować przy pomocy roślin, które jakby "przechodzą" np z jednej strony chodnika na drugą itp.

Cobyś nie "bucała", narysujcie z ukochanym planik tego wszystkiego po całości i dajcie mi do łapki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewa004 17:23, 20 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No i proszę sama szefowa udzieliła wskazówek więc Aniu nie buc już tylko do roboty
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Gardenarium 17:57, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nom, najpierw podaj wymiary prostokąta przy domu, a potem bierz się za mierzenie.

Zobacz jak w innym wątku to wygląda

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2861-naturalny-strumien-ciek-wodny-row-w-ogrodzie?page=9
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniula 22:14, 20 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Dziewczyny, ale jesteście kochane!!!
Jutro napiszę, dziś tyle już się Waszych ogrodów naoglądałam, że ślepka nie dają rady
A jeszcze muszę jakiś artykulik do gazetki parafialnej skroić...
____________________
Ania Ogródek na betonie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies