Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Angielski ogród - chciałabym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Angielski ogród - chciałabym...

Monika76 15:41, 18 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574

tak wygląda moja japonka.Może ktoś wie co to za dziadostwo ją trawi.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 15:46, 18 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Któregoś sobotniego poranka pojechałam niedaleko mojego domu na graty i nabyłam fajne doniczki za 5 zł. Myślę że fajnie będą wyglądały w nich bratki lub inne letnie kwiecie.
Niekiedy fajne donice sie trafiają a niekiedy szmelc totalny. Tym razem byłam uradowana.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 15:52, 18 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
W ogrodzie zamierzam z kopyta ruszyć w wekend. U mnie wiosna na całego, Tulipany pięknie powychodziły, magnolia napęczniała, liliowce powyłaziły juz z ziemi , róża przyrosty ma zdumiewające. Wiosna nareszcie.
Do wsadzenia czekają RH i azalie , bukszpany, modrzew pendula sztuk 2, grab pendula. I tylko słońca brak. Dobrze że ziemia nasiąknie dzięki tym deszczom i wszystko lepiej bedzie rosło.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 16:13, 18 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Chcę jeszcze zamówić róże okrywowe i angielskie i wsadzić na podwyższonej rabacie która osłania kominki od oczyszczalni.Rosną tam szałwia 3 szt, liliowce mini z tyłu, rozplenica i hortensja w kolorze różowym o nieznanej nazwie. Myślę że fajnie będzie wyglądać to miejsce z różami, taki kolorowy misz masz.
To łyse koło bedzie wyłożone kostka i lekko podniesione, jest to miejsce na basen dla dzieciaków, który w tamte wakacje ratował mnie od obłędu. Przy tak wysokich temp. jakie panowały latem moje dzieci są nie do zniesienia a tak był spokój. Fajny to wynalazek- ten basen oczywiście
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Madziarzeszow 16:17, 18 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Ta 2 donica najbardziej mi się podoba piękna
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Bogdzia 17:10, 18 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Wygląda jakby przemarzła zimą ale piszesz ze niedawno była ładna a moze jednak zmieniła sie wczesniej niz dwa tygodnie temu tzn może to byc susza fizjologiczna spowodowana ostrym slońcem w czasie gdy ziemia jest zamarznięta i roslina nie moze pobierac z niej wody. Wtedy trzeba rośliny cieniowac tzn czymś przykrywac. Jeśli rzeczywiście od dwóch tygodni jest taka to moze podlałaś gdy było ostre slońce. Więcej pomysłów na jej stan nie mam , ale powiem że odżyje , ma pod spodem zielone listki i dadza rade. Za jakiś czas jeśli nie będzie mrozu oberwij te najbardziej brązowe liście , dobrze by jej zrobił oprysk preparatem Asahi ale dośc trudno go kupic i często jest w dużych opakowaniach.Jesli go nie dostaniesz to w połowie kwietnia opryskaj ten krzak florowitem dolistnym , możesz dodac kilka kropli cytryny lub grapefruita , tylko nie opryskuj ani jak ma byc deszcz ani jak świeci słońce .pochmurny dzień jest najlepszy.

Donice bardzo mi się podobają , są śliczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Monika76 20:00, 18 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Bogdzia napisał(a)
Wygląda jakby przemarzła zimą ale piszesz ze niedawno była ładna a moze jednak zmieniła sie wczesniej niz dwa tygodnie temu tzn może to byc susza fizjologiczna spowodowana ostrym slońcem w czasie gdy ziemia jest zamarznięta i roslina nie moze pobierac z niej wody. Wtedy trzeba rośliny cieniowac tzn czymś przykrywac. Jeśli rzeczywiście od dwóch tygodni jest taka to moze podlałaś gdy było ostre slońce. Więcej pomysłów na jej stan nie mam , ale powiem że odżyje , ma pod spodem zielone listki i dadza rade. Za jakiś czas jeśli nie będzie mrozu oberwij te najbardziej brązowe liście , dobrze by jej zrobił oprysk preparatem Asahi ale dośc trudno go kupic i często jest w dużych opakowaniach.Jesli go nie dostaniesz to w połowie kwietnia opryskaj ten krzak florowitem dolistnym , możesz dodac kilka kropli cytryny lub grapefruita , tylko nie opryskuj ani jak ma byc deszcz ani jak świeci słońce .pochmurny dzień jest najlepszy.

Donice bardzo mi się podobają , są śliczne.


Bogdzia dziekuję za szybką odpowiedź. Ja myślałam że to jakiś grzyb ją trawi.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 14:15, 07 kwi 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Nieco zaniedbuję mój wątek, ale przyznam że padam na p...k codziennie wieczorem. Praca zawodowa i dwójka dzieci potrafi zużyć człowieka doszczętnie. No ale aby nie marudzić tym razem wekkend był pracowity. Dokończyliśmy plac zabaw, ale zdjęcia będą dopiero jak skończę malować. Ogarnęłam więc bałagan koło piaskownicy i wsadziłam rośliny które czekały od zeszłego roku.
Taki bajzelik był jeszcze niedawno. Uprzątnęłam płyty, oddzieliłam krzewy owocowe które rosną pod siatką ekobordami i zamierzam wysypać tam żwirek. Pokażę jak jest kiedy skończę . Na razie wszystko się przyjęło, bo puszcza listki i się zieleni.
Ogólnie z tyłu domu mamy jeszcze niezły "bangladesz" ale dałam sobie miesiąc na wyprowadzenie tego do stanu kiedy będzie można siać trawę.
Stan obecny data stara ale widok wciąż ten sam. Wklejam tak dla porównania i dalszej mobilizacji
Wszystkich zaglądających serdecznie pozdrawiam i trzymajcie kciuki.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 21:48, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Wszyscy szaleją w ogrodach a ja walczę z perzem na moim przyszłym kawałku trawy. Szkoda gadać, na to cholerstwo nie ma mocnych, widły ledwo dają radę. Szkoda że trawa u mnie tak nie rośnie bujnie jak perz. A tym czasem kilka wiosennych "perełek" z mojej hodowli.
Róże fantastycznie odbiły. Mam nadzieję że w tym roku dadzą spektakl dla oka i mego serca zarazem, bo ja uwielbiam róże.
W tym roku dosadziłam jeszcze Pomponellę szt1 , Queen of Hearts, Novalis, Petticoat i Jasmina.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 08:54, 26 kwi 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Mam nadzieję że ktoś tu do mnie od czasu do czasu zagląda. Ja jestem na forum praktycznie codziennie , podglądam, podziwiam i ładuję akumulatory. Sama jakoś mam "problem" aby systematycznie swój wątek prowadzić. Postaram się tej wiosny i lata nadrobić zaległości. Dzisiaj dżdżysty poranek, ale ja lubię taki deszczyk byle nie bez przerwy. W ogrodzie się dzieje, ale efektów spektakularnych na razie nie ma. Przygotowuję następny fragment pod trawnik ok 100m2 perzu do wyciągnięcia ręcznie. Kolana wieczorem tak mnie bolą, jakbym uczyła się raczkować.
Wszyscy chwalą się tulipkami na forum- pochwalę się i ja. To zestawienie kolorystyczne wygląda super, na jesień dosadzę jeszcze takie kompozycje.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies