Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Angielski ogród - chciałabym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Angielski ogród - chciałabym...

Monika76 10:22, 06 gru 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Dzisiaj koszmarnie u nas wieje. Noc nie przespana, poranek z niespodzianką- zerwało nam dach z budynku gospodarczego i zamiast na 8 do pracy to my na drabinę i roboty dekarskie przez 2 godziny. Sytuacja opanowana mam nadzieję ,że się nie powtórzy. Na mikołajki taki oto prezent dostałam
Chyba dokupię jeszcze róże, i tym oto sposobem dotrwam z lekturą do wiosny. Oby przyszła szybko, a nie tak jak w tym roku.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI 06.12.13
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 09:08, 10 sty 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Witam Wszystkich w NOWYM ROKU.
Zimowo niewiele się dzieje w ogrodzie. Rośliny zabezpieczone więc o pozostałych gości należało zadbać. Zakupiłam trochę drewna i w wolny wekkend skleciłam karmnik. Z założenia miał być duży ponieważ ptaszorów u nas sporo. Siedzą i s....ą mi na płocie wiza wis okna kuchennego. No cóż taki ich urok tłumaczę sobie.
Fajnie je tak od rana poobserwować, niby takie głupiutkie a już się nauczyły, że tu żarełko czeka .
Taki widok dziś rano mnie przywitał i zapowiadają ZIMĘ czyli śnieg i mróz -a było już tak pięknie.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Pola 22:45, 17 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Monika macham do Ciebie, jak tam plany przedwiosennymi pracami w ogrodzie ...
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Monika76 15:58, 11 lut 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Pola dziękuję za wizytę i owszem plany są ambitne.
Na pierwszy plan wysuwa się nie dokończony trawnik, następnie huśtawki dla małolatów, placyk pod basen, zadaszenie i wybudowanie drewnianego tarasu, elewacja do zrobienia , kostka przed garażem , i masa innych w międzyczasie. Strasznie dużo tego ale mam nadzieję że się uda, wszystko zależy od finansów niestety. Niemniej jestem dobrej myśl.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Sebek 16:19, 11 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Będę kibicować, bo plany macie bardzo ambitne - oby funduszy starczyło na realizację wszystkiego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Monika76 22:29, 16 lut 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Sebuś dziękuję za kciuki, fundusze będą się gromadzić na bieżąco, niestety na kupce brak.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 22:32, 16 lut 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Jak myślicie wiosna już czy jeszcze zima? Zastanawiam się czy powinnam zdjąć te "czapraki" z roślin , zajrzałam pod różę pnącą i ma ogromne przyrosty- nie śpi już tylko idzie w siłę. Ale jak przyjdą mrozy to szlak trafi rośliny. Co wy robicie? Zdejmujecie czy czekacie?
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 22:36, 16 lut 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
A teraz mały konkurs. Może ktoś wpadnie na fajny sposób zagospodarowania mojego wejścia. Marzą mi się po obu stronach ścieżki drzewa- robinia, catlapa, lub wiśnia. Koniecznie o okrągłej koronie. Reszta to abstrakcja, może coś pomożecie. . Ponadto nie wiem co posadzić wzdłuż ścieżki.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 22:37, 16 lut 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
A propos przepraszam za b....l przed domem
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 20:36, 05 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Podglądam i bywam w "ogrodowiskowych" ogrodach, i widzę że już coś u Was drgnęło w pracach ogrodowych. U mnie jak zawsze stoi- może w wekend się uda coś zrobić. Widziałam że dziewczyny popodcinały trawy i hortensje. A co z różami? Czy jeszcze nie za wcześnie aby je męczyć sekatorem. Moje mają już tak nabrzmiałe pąki jak co najmniej w kwietniu, ale boję się czy jak przyjdzie mróz to ich nie uszkodzi. Sama nie wiem.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies