Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

Margolka 08:50, 18 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Brak czasu, to moje drugie imię
Szkoda, że mi się poprzedni wpis skasował, bo włożyłam w niego duzo pracy i wszystko poszybowało w kosmos...
Karola, napisze jeszcze raz, obiecuje, tylko muszę znaleźć troche czasu. Póki co, każdą wolną chwilke spędzam w ogrodzie (jak pewnie każda/kazdy z nas o tej porze roku )

Bardzo sie u mnie zmieniło. Mam nowe rabatki, mnóstwo nowych roślin, trawnik zregenerowany i - jak juz pisałam u Zbyszka - zrobiłam bonzajka z mojego leciwego jałowca (no, prawie zrobiłam, bo jeszcze góra do ciachnięcia, ale tam bez drabinki ani rusz...). Sekator zajeździłam, na kciuku mam ogromnego, bolesnego bąbla i wogóle... moje dłonie nie wyglądaja teraz najlepiej, mimo uzywania rękawic. Trudno... księżnej pani i tak ze mnie nigdy nie było, więc... jakos to zniosę

Dopóki nie zrobię porządnej relacji, zostawie kilka fotek, bo mi tu wątek obumarł przez ten brak czasu...

Kwitnacy pigwowiec (oczywiście już dawno przekwitł )


Mój zaciszny kącik


Staruszek odpoczywa w cieniu Widać moją trawkę, która kosztowała mnie tyle pracy... Ale było warto!


Cyprysik Ivonne (ponoć)


Mój formowany cis


To jałowiec, który cięłam. I rabatka pod nim - teraz juz zagospodarowana


I na koniec mali mieszkańcy mojego ogrodu - piskleta kosa. Teraz już wyleciały z gniazda





____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
zbigniew_gazda 15:11, 18 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Gosiu pogłaszcz pieseczka a formowany cis wygląda okazale. Czekam na sprawozdanie z cięcia jałowca.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
popcorn 19:15, 18 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pokaż tego jałowca, na pewno wygląda lepiej Ja bym go wywaliła w ogóle ale pewnie wyszło super, jak u Zbyszka?
Zaciszny kącik masz cudny! I trawnik! I psa! I cisa! pokazuj z czego te bąble

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 22:04, 18 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Zbyszku, piesio wygłaskany

Jestem zawiedziona, bo nie udało mi sie zdjęć dobrych zrobić. Była taka żarówa, że tylko z góry, z balkonu (w cieniu) mogłam cyknąć. No i przez to nie widać za dobrze. Ale postaram sie niedługo zrobic jakieś lepsze ujecie.

No i prosze o wyrozumiałość, bo jak pisałam - jeszcze nie jest dopieszczony

No to jeszcze raz. tak było:


Tak jest:




Karola, nie spieszyłam się z wycięciem, bo doszłam do wniosku, że wyciąć zawsze zdążę
Mam nadzieje, że się "chłopak" ogarnie po tym cięciu i jeszcze mi przysporzy wiele radości

Jeszcze fotka ostatniego nabytku



____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 23:17, 18 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Net chodzi jak krew z nosa, chyba wszyscy siedzą... foty się otwierają strasznie wolno... jutro zobaczę
buziaki, dobrej nocy!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:31, 19 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No, fajnie Ci wyszło! Od razu zapraszająco, a nie taki wielki chaboź super

A kolekcję koszy będę mieć i ja, co z nimi zrobić, ech... chyba te 2 na plastik i szkło w garażu wylądują...
____________________
Mój nowy ogródek
renatamama3 11:45, 19 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Hamak super mój w pasy czeka ,aż M wkopie wielkie bale i będzie można go przymocować.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Margolka 15:52, 19 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
karola, ja generalnie lubię wielkie chabezie, ale bardzo chciałam zagospodarowac tę rabatkę pod jałowcem, bo tam są dwie studzienki (w zasadzie studnie) przykryte betonowymi pokrywami. Zawsze mnie to raziło i teraz wymyśliłam, że przykryje je folia i zasypie ziemią (musi byc do nich dostep "w razie niemca ) Poniewaz tej ziemi dało sie nasypac niewiele (ok. 15 cm) obsadziłam ten kawałek roslinkami o płytkim systemie korzeniowym (takimi "skalniakowymi"). Dalej już jest normalnie, więc zrobiłam "hostowisko", wsadziłam rózne trawki, naparstnice i jeżówki. Oczywiście, jak to ja, pomiędzy kwiatkami mam sałatę, kalarepki i sama nie wiem, co jeszcze
No i okazało sie, że jałowiec zaslania całe swiatło od zachodu, więc decyzja była szybka. Nawet nie sprawdziłam, jak sie to robi, tylko ogoliłam go bez litości
Żal by mi go było wywalic, bo on ma ze 20 lat. Nie lubie wyrzucać roslin

Renatko, hamak to super sprawa. Naciskaj swojego męża, niech jak najszybciej zamocuje te bale

Ja się zastanawiam, czy już basenu nie rozstawić...? W taki dzien jak dzisiaj, chetnie bym sie popluskała
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
zbigniew_gazda 20:52, 19 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Gosia no super wyszło. Zdolna z Ciebie dziewczyna i bardzo pracowita. A po jałowcem jak ładnie.
Tylko wiesz co? może kilka tych drobniejszych odnóżek jeszcze wywalić (będziesz miała mniej roboty z formowaniem poduszek lub kulek. I na dolnym zdjęciu po prawej pnie się w górę gałąź a na końcu ma taki pióropusz duży. Może to jeszcze wymodelować czyli skrócić?
Jak się troszkę opamięta po operacji do zasil go dolistnie Pinivit. Pozdrowienia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 22:13, 19 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Skróciłabym go w ogóle do wysokości siatki. Nie musiałabyś po drabinach skakać,przy formowaniu czapeczek. On tobie szybko się zagęści, bo ma przecież swoje korzenie nienaruszone na miejscu,a tylko parę szmatek mu wyciachałaś, ma moc w sobie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies