Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

Margolka 10:00, 26 kwi 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Teraz tyle sie dzieje "w domu i w ogrodzie", ze cierpię na chroniczny brak czasu...
Muszę nadrobić zaległości ogrodowe, a ile tego jest, sama wiesz.
Jeszcze nie obsiałam swoich skrzyń, bo ciągle mam cos pilniejszego do zrobienia no i nie kupiłam siatki i folii (więc jeśli mozesz mi dac namiary jakieś konkretne, gdzie w koncu kupiłas, to byłabym ci wdzięczna. W koncu muszę je kupić i zabrać się za ich zagospodarowanie.

Tak wogóle, to zrobiłam bardzo dużo, ale że mogę pracowac tylko po 16.00 i to nie zawsze, więc wszystko sie rozwleka w czasie...

W tym tygodniu podkrzesałam srebrne świerki, żeby wpuścić dołem trochę więcej swiatła do mojego ciemniego, leśniego zakątka. Zrobiłam tam wczoraj spory ogródek ziołowy. Okazało się, po zdjęciu okrywy z lisci, ze zimę przetrwało oregano, lubczyk, mięta i chrzan. Coś jeszcze wychodzi, ale trzeba poczekac, bo póki co, pojecia nie mam
Ogólnie uporządkowałam 'leśny zakątek' chociaż byłam zmuszona zbudować na jego końcu wielką stertę ściętych gałęzi i zgrabionych lisci i igieł. Zamierzam je rozdrobnic, ale nie mam rębaka (nie masz czasem???). Wtedy mogłabym to wszystko wykorzystac w ogrodzie...

Na początku tygodnia przerzuciłam tez stertę kompostu i jestem happy, bo znalazłam w niej kilka dżdżownic )))) Niech pracują "mróweczki" moje
Niestety przy porządkowaniu dywanu trzmieliny, znalazłam mnóstwo slimaków... Nie wiem, co z nimi zrobić? Boję się, że zeżrą moje zioła, hmmmm...

Co jeszcze...
Posadziłam borówki amerykańskie. Trzy krzaczki, różnych odmian, owocujących w różnym czasie.
Dzisiaj sadzę maliny - zółta i tradycyjną, jezynę i porzeczkę.

Zastanawiam sie, czy moge juz wsadzić hosty, które pięknie podrosły w domu, w skrzynkach. Zresztą i tak nie mam czasu, więc niech jeszcze chwilę poczekają.

To tyle. Dzieje się, ale ja to uwielbiam
I wreszcie lepiej sypiam, bo jak sie tak dotlenię przy pracy w ogrodzie, to później padam, jak ciapek
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 15:16, 26 kwi 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosiu siatki nie dawałam, niech się dzieje... ale ostatecznie położyłam każdą nadstawkę osobno, więc jest mało ziemi w środku i nornice mam nadzieję nie zamieszkają tam - za mało miejsca
folię kupowałam na metry w nomi, ale potem mi zabrakło i wykorzystałam worki po ziemi i korze. Te z folią na metry wyglądają duużo lepiej, ale jak się roślinki zazielenia to nie bedzie jej widac.
Ja tez pracuje tylko po 17-18 tak naprawde, po godzince dziennie moze? Ale mam ogrod przy domu, nie musze dojezdzac...

Ślimaki zbieraj i wynoś daleko od działki... brr... hosty i resztę zamierzam dzisiaj posadzić do ogrodu. Wprawdzi ma się ochłodzić do 13 stopni, ale mrozu chyba już nie będzie... przeżyją chyba!

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 22:24, 03 maj 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam, co nowego?
____________________
Mój nowy ogródek
anipla 03:44, 19 maj 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
I ja zaglądam..i pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
popcorn 12:52, 21 maj 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
co słychać?
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 09:28, 31 maj 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Ojojoj... baty mi się należą za zaniedbanie wątku...
Ale u mnie sporo się dzieje, dni umykają z prędkością światła i w rezultacie wieczorem padam na twarz, i już mi się nic nie chce, a tym bardziej pisać
Dziękuję za odwiedzinki i postaram się jakies fotki wrzucić w najbliższym czasie
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 21:56, 10 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
napisałam tu post dzisiaj po południu i nie ma (( pewnie zamknęłam stronę zanim wysłałam. Wrrrr... co za roztrzepaniec ze mnie
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 12:49, 11 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
napiszesz ponownie?
____________________
Mój nowy ogródek
hanka_andrus 11:14, 17 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czekam na zdjęcia Twojego jałowca! Czytałam u Zbyszka,że podcinałaś swego na różne sposoby.
Pozdrawiam. Teraz wszyscy tak mamy, że wieczorami już prawie na czterech łapach do spania!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 11:18, 17 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Gosiu dzięki za wpis u mnie i pokazuj Twoje dzieło. Strasznie jestem ciekawy jak to wyszło. W najbliższym czasie zrobię aktualną fotkę bonsai to zaglądaj. Gorąco pozdrawiam. Film i zdjęcia z cięcia u mnie znajdziesz tutaj.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/599-ogrodowisko-w-iwoniczuzdroju-ciecie-jalowca
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies