Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

Margolka 22:57, 11 lip 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Jutro wyjeżdżam na weekend Zapowiada sie absolutnie bosko! Spotkam sie z ludźmi, których bardzo dawno nie widziałam. Już się nie moge doczekać!
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
malkul 21:32, 12 lip 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Zazdoszcze cukini na moje będę musiałą jeszcze troche poczekać
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Anita1978 09:10, 14 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Macham!
Ja też już mam małe cukinki , w tym roku odmiana żółta
____________________
ogródek Anity
Margolka 16:27, 14 lip 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Wróciłam. I mi smutno, że tak krótko, bo było fantastycznie! Muszę tylko odespac imprezowanie do białego rana

malkul napisał(a)
Zazdoszcze cukini na moje będę musiałą jeszcze troche poczekać


dopiero wróciłam i jeszcze moich nie widziałam, ale myślę, ze po tych 3 dniach w cieple, to ich nie poznam. Cukinie strasznie szybko rosną, potrafia przez jedna noc urosnąć jeszcze raz takie

Anita ja mam (przynajmniej teoretycznie takie i takie. Mam nadzieję, ze dobre bedą
Nie wysiewalam sama, tylko kupiłam sadzonki, dlatego nie wiem, co mi wyrosnie. Te największe są ciemnozielone w jasnozielone "cętki".

____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Anita1978 22:33, 14 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Mi nasiona zielonych zjadła nornice niestety, więc pozostały mi tylko żółte...
____________________
ogródek Anity
Margolka 22:40, 14 lip 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Anita1978 napisał(a)
Mi nasiona zielonych zjadła nornice niestety, więc pozostały mi tylko żółte...


Nawet nie wiem, jak wyglądają te małe potwory (odpukac ) To myszki takie? Mam nadzieję, ze da się z nimi jakos walczyć...
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Yen 17:47, 15 lip 2013


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Witaj Małgosiu, dopiero teraz. Ogród super, ja kocham duże drzewa, a u Ciebie ich dostatek.
Najpiękniejszy "futrzak" - pozdrowienia od mojego futrzaka
Czy macie z Karolą namiary na te super skrzynie? Jakoś wiosną mało zaglądałam i przegapiłam sprawę. Ale czas tak zasuwa... , trzeba zacząć myśleć o wiośnie hahaha!
Wyczytałam , że przygarnęłabyś trawki. Mogę się podzielić kostrzewą siną i trawką nn

kępa z lewej - dorasta do 60-70 cm a kwiatostany do 120 cm. Nic jej nie szkodzi - ani deszcz ani susza. Polecam. Bo moje miskanty to dopiero dwuletnie mikrusy, nie ma co dzielić. Sama będę prosić o sadzonki miskanta, bo już dwa razy kupiłam i dwa razy padło.
Pozdrawiam Jola.
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Margolka 20:52, 16 lip 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Witaj Jolu, fajnie że zajrzałaś
Jakie piekne futro! Cudny jest
Ja też lubię duże drzewa - bardzo - zwłaszcza brzozy.

Co do tych skrzynek, to w skupie palet kupowałysmy w Łodzi, ale Karola cos pisała, że znalazła też takie w Pabianicach. Będziesz robić? Fajnie, mnie sie sprawdziły.

Trawki kocham bardzo. Jesli sie podzielisz, będę bardzo wdzięczna, bo ja dopiero zaczynam zakładac takie kwiatowo-trawiaste rabatki. na mojej działce były dotad tylko duże rośliny, krzaki, iglaki, drzewa. To w zasadzie pierwszy rok, kiedy próbuję coś zmienic. Wszystko małe jeszcze i niezbyt bujne...
Na razie nawet nie mam się czym dzielic, ale jesli cos wypatrzysz u mnie, to z przyjemnoscia sie podzielę, jak tylko roslinki troche podrosną


____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Yen 21:25, 16 lip 2013


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
To ja o te cisy się upominałam. Pilnuj, przyjadę na pewno i przywiozę trawki. Na pewno będę dzielić kostrzewę ( niebieską) i to nn.O ile nie będziesz na urlopie to wybieram się w okolice Pabianic na początku sierpnia. A jak Cię nie będzie to jeszcze jesienią . Ciągnie mnie w moje strony
Pozdrowienia Jola
A to czarne futerko to ona, Amfa (tak dla kontrastu
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Margolka 21:46, 16 lip 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
No i wszystko jasne Na początku sierpnia powinnam byc, a jak jeszcze dałabyś znać parę dni wcześniej, to by było idealnie.
Wcale ci sie nie dziwię, że cie ciagnie w rodzinne strony - tez tak mam. Własnie wróciłam od rodziców
Doczytałam własnie u ciebie, że twoje futro, to ona - sliczna jest (mimo, ze ci zeżarła magnolię )
Mój futrzak (rany, pierwszy raz to piszę...) niedawno został uśpiony Strasznie mi smutno, ale wiem, ze juz nie cierpi
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies