Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

KasiaW 13:44, 24 mar 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
anbu napisał(a)
Hej Kaśka, gdzie bywałaś jak Cię nie było

Plany wyklarowane, to dobrze
Ja dwa dni temu zachwyciłam się tymi Głogami Paul's Scarlet - no piękne są. Ale jak przeczytałam watek o Głogach to jakoś sama nie wiem. Chociaż może.... Tak jak ludzie mówią, piszą wcale nas jakiś grzyb dopaść nie musi...
Generalnie to chciałabym mieć już zamknięty temat drzew :/


Hej Aniu
byłam, byłam, tylko po cichutku i nie u siebie. Różniste sprawy mnie pochłonęły i musiałam odpuścić ogród, ale przerwa się przydała, bo mogłam kilka spraw przemysleć. Wracam pełna sił i wiary, ze sie uda ... z Waszą pomocą oczywiście

Ja zaryzykuję głogi, już kilkakrotnie im się przyglądałam w szkółce, śliczne są. Co prawda niepolecane, ale jak pisała Toszka, zawsze może się zdarzyć choróbsko. Co będzie, zobaczymy
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 11:26, 28 mar 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
makadamia napisał(a)


Do przemyślenia zostaje ten kawałek od strony ognista i warzywnika.


Asiu, Jak już pisałam Twój pomysł z rabatami bardzo przypadł mi do gustu wykorzystam go, jeśli pozwolisz.

Wklejam zarys całej działki. Może będziesz miała wolną chwilkę i zerkniesz, masz tyle fajnych pomysłów, może przyjdzie Ci coś do głowy??



JA zupełnie nie mam pomysłu jak włączyć miejsce z ogniskiem w faliste rabaty, jeszcze tuje posadzone w L ...
Tam gdzie jest mini sad (2 wiśnie i 3 porzeczki planujemy zrobić plac pod basen, wkurza mnie zmarnowana trawa, a w większości brak trawy po usunięciu basenu, patrzę na to miejsce stojąc w kuchni przy zlewie ...
Maliny zostaną usunięte stamtąd, będą tylko na długości warzywnika. Wzdłuż płotu pociągnę chyba dalej szmaragdy.

Teren wokół placyka jest do zagospodarowania. Jak będę w domu porobię fotki.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 11:31, 28 mar 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
makadamia napisał(a)

Proponowałabym tak:


A tu dla przypomnienia, Twoja propozycja
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 13:37, 03 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Dziewczyny,
doradźcie w jakiej odległości od szmaragdów najlepiej sadzić śliwy Pissardi?
Planowałam dać 1,5 m odstęp, a między nie wsadzić Limki.
Czy będzie ok?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Toszka 15:17, 03 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Będzie okey
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaW 21:11, 03 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Co się dzieje z moja turzycą Evergold??

Na listkach ma rude plamy
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 21:21, 03 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Toszka napisał(a)
Będzie okey


Dziękuję Iwonko, zawsze mogę na Ciebie liczyć


Zrobiliśmy dziś z eMem kawał dobrej roboty! Wytyczyliśmy rabatki i ... posadziliśmy Pissardi

Ciężko było je znaleźć, ale w końcu się udało. Co prawda nie są wysoko szczepione, jak było w planie, ale je wyprowadzę podcinając dolne gałązki. Mają fajne, grube pieńki i ponad 2 metry wysokości.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 07:48, 04 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
A teraz kilka foteczek

Wyznaczanie rabat:



Te trzy paliki udają Pissardi

A tu już rosną śliwy Pissardi:


Dla porównania, tak było rok temu:


Tak jest dziś:



Strasznie wolno mi to idzie, ale małymi kroczkami idę do celu. Z Waszą pomocą oczywiście. Dzięki Waszym pięknym ogrodowm.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 08:40, 04 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Kolejny krok to zdejmowanie darni oraz oczywiście dalsze planowanie ...

Za wiśniami chciałabym posadzić hortensje Limelight, poprzeplatać je z miskantami ML, przed śliwami - bordowo-różowe zurawki - zimozielone, bo wszystko inne na tej części rabaty gubi liście na zimę


Idę mysleć nad dalszą częścią rabaty.

Chodzą mi pogłowie derenie Ivory Halo półkolem za bukiem, do tego na przedzie może rozchodniki olbrzymie ... trawki ...
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Toszka 09:01, 04 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ewergolda grzyb dopada. Wykop, delikatnie podziel, poczyść, przytnij korzenie. Dotychczasowe miejsce odkaź.

Na drugi raz podczytuj wątek Polinki (kompendium wiedzy o trawach) i tylko jak carex rusza przytnij krótko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies