Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

MartaKozak 11:04, 13 kwi 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Pokaz jak to teraz wyglada
Kule posadzone?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
KasiaW 07:59, 19 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Jestem, jestem ... i już pokazuje co się u nas działo. A działo się dużo, choć pogoda skutecznie nas zniechęcała do działań w ogrodzie.

Na zdjęciu brakuje jednej kuli, którą dowieziemy najprawdopodobniej w tym tygodniu. Dla zobrazowania efektu, nieudolnie ją dorysowałam


Czuprynki czekają na fryzjera. Nie wiem czy już mam je ciąć? i najgorsze ... jak???? Boję się straszliwie :-/

I szersza perspektywa:
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 08:15, 19 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Widok na lewo od tarasu, rabata przy drodze tzw. frontowa, z bukszpanem i 3 śliwami Pissardi, na rabacie przy trasie na przeciwko bukszpanów, będzie modrzew pendula:


Ciąg dalszy rabaty, w roku będzxie rósł Buk Dawyck Gold:


Widok naprzeciwko tarasu, w miejsce piaskownicy będzie ustawiona huśtawka w kamykach, po bokach huśtawki będą rosły głogi:



Nie patrzymy na bałagan wokół i worki z korą
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 08:30, 19 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Wczoraj wybraliśmy się na zakupy roślinne. Wróciliśmy z 5 drzewami Nasz ogró wzbogacił się o buka Dawyck Gold, 2 głogi Paul's Scarlet, Modrzew pendula oraz eM upatrzył sobie Karaganę syberyjską pendula (poza planem, ale bardzo mu się spodobała, znajdę dla niej miejsce w ogrodzie)

Iwonko, głogi i modrzew szczepione na ponad 2 metry za Twoją radą. Głogi śmiesznie wyglądają, takie patyczaki, ale liczę , że korona szybko się rozrośnie. Buczek też fajny, nawet wyższy ode mnie

Jak tylko zmontują się paliki do drzewek i pogoda poprawi, będziemy sadzić. JUPI!!!
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 17:26, 25 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witajcie!
Przez ostatnie dni ciężko pracowałam, pogoda również nie pomagała ale jestem bardzo zadowolona. Zapraszam na małą fotorelację, bo to przecież najciekawsze. Bardzo proszę o krytykę i dobre rady

Rabata zaczyna się przy furtce (wyobrażamy ją sobie). Najpierw trójkącik z turzycy Evergold, potem pas żurawki "Midnight Rose", w której "tonie" Miłorząb "Mariken". Za nim w rogu obok kuli bukszpanowej chcę posadzić Miskanta "Apache".
Potem kule bukszpanowe podsadzone Runianką japońską.

Z prawej strony bukszpanów na obwódce mikro żurawka Berry Smoothie", dalej 3 śliwy Pisssardi, między nimi 4 hortensje Limelight.

W rogu Buk DAwyck Gold podsadzony 3 choinami Jeddeloh. Za choinami Miskant ML. Dalej 3 słoneczne trzmielinki podsadzone berberysem Green Carpet.
Po bokach huśtawki Głogi Paul's Scarlet.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 17:34, 25 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421

Roślinki malutkie bo dzielone, ale liczę, że szybko nabiorą masy i będą ozdobą ogrodu
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 18:10, 25 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Tak to wygląda na planie:


____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 18:32, 25 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
CZy z moimi choinami wszystko ok?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Figielka 22:20, 29 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witam Olsztyniankę. Ładne efekty.Czy wiśnie Pisardi kupowałaś w tym roku.Poszukuję ich do swojego ogrodu,a bywam w okolicach Olsztyna.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
KasiaW 08:33, 30 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witaj Iwonko, swoje śliwy kupiłam pod Toruniem, w mojej okolicy nie znalazłam odpowiwdnich niestety ale w szkółce na Pstrowskiego mają spory wybór drzew. Tam kupowałam pozostałe swoje drzewa.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies