Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Gardenarium 21:46, 30 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Plan jest bardzo ładny. Cięcie trawnika bardzo precyzyjne, normalnie chyba sznurkiem robione w koło??

Wspaniale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaW 23:04, 30 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Danusiu ... miód na moje serce dziękuję, że znalazłaś czas żeby zajrzeć do mnie.

Linia trawnika wyznaczona sznurkiem i prętami, cięcie maszyną do zdejmowania darni. Mam nadzieję, że uda mi się je utrzymać

Jeśli chodzi rabatę, to jest na niej trochę pusto. Coś musze dosadzic przed hortensjami, koniecznie coś zimozielonego.

Teraz myślę nad rabata pod oknem, ta z modrzewiem. Czy trzy trzmieliny posadzone w trójkąt, szczepione na różnej wysokości, pod oknem, obok 2-3 hortensje z Miskantem, do tego niższe piętro jakieś z zimozielonych (to patelnia, ale z nawadnianiem) ma sens? Do tego szałwia różowa lub/i jeżówki.

Przy opasce chcę posadzić ekran z cisów kolumnowych jak w przedogródku.


____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 23:14, 30 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Toszka napisał(a)
To obserwuj ją. Moze przewiało ją zimą.


Tak zrobię. A może dolistnie podać jej pinivit albo florovit?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Figielka 07:41, 01 maj 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
KasiaW napisał(a)


Aniu, dziękuję (rumieni się ), nawet nie wiesz jakie to dla mnie ważne!

Oceniajcie proszę i doradzajcie, jeszcze potrzeba mi pomysłu na wypelniacze


Jak patrzę to brakuje mi koloru. Nie wiem czy na tej rabacie coś wsadziłaś,ale ja bym wsadziła rośliny czerwonolistne np berberys lub tawuły.Tawuły mam u siebie pod ogrodzeniem ,mają teraz fajne kolory , latem są zielone.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Toszka 10:52, 01 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, modrzew jest dość trudnym sąsiadem - mało, że pijak (bo szybko rośnie) to dodatkowo jak się rozrośnie zacieni całe podokapie (powierzchnię pod koroną) i jak by było mało to sypiące się na jesieni igiełki obsypują niższe rosliny. U mnie ewidentnie cis pod modrzewiem ma z tym problem i nie lubi pomimo czyszczenia. Trzeba przemyśleć.

Choin broń boże teraz nie nawoź. Pierwszy rok od posadzenia roślin niczym nie nawozimy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaW 14:19, 01 maj 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Iwonko,
Pod modrzewiem mają być iglaki, szukam tych poleconych przez Ciebie.
Trzmieliny, cisy i hortensje będą obok, na długości ściany, pod oknem. Zobacz fotkę :


Pod oknem trzmieliny, na tle sciany-hortensje. Co o tym sadzisz?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Toszka 20:37, 02 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nie wieje ci zimą i wczesna wiosna na tą ścianę? Bo jesli tak, to do póty żywopłot nie urosnie to trzmielin nie sadź. Będzie je mrozić.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaW 21:12, 02 maj 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Toszka napisał(a)
nie wieje ci zimą i wczesna wiosna na tą ścianę? Bo jesli tak, to do póty żywopłot nie urosnie to trzmielin nie sadź. Będzie je mrozić.


Iwonko,
u mnie wieje z każdej strony :/ ale trzmielina akurat trzyma się dzielnie. Mam (miałąm )ją posadzoną w kilku miejscach (przy podjeździe, przy altance, przy warzywniku ) wszędzie dała radę wyśmienicie już przez 3 zimy.

Ta ściana chyba nie byłaby najbardziej narażona na wiatry.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Toszka 21:25, 02 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
gdyby dawać cisy to po bokach okna. To by mogło dać ciekawy wizualny efekt.... Jesli mnie fantazja ponosi to wybacz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaW 21:35, 02 maj 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Dawaj dalej Cisy kolumnowe rozumiem, np 3 szt po każdej stronie? A w środku trzmielinki

Fantazjuj Iwonko na maxa
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies