Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 14:03, 08 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Oprócz wiewiórki, zadomowiło się u mnie sporo ptaków.
To jeden z nich. Chyba kos/ samiczka.?


Nie obcięłam w tym roku tej części żywopłotu widocznego z lewej strony, ponieważ tam to pięknie śpiewający ptak uwił sobie gniazdo.
____________________
Ogród Nebel
nebel 14:11, 08 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Bardzo mi zależy, żeby w każdym zakątku ogrodu przez cały sezon coś kwitło. Tak próbuję dobierać rośliny. Tu na razie kwitnie krzewuszka. Za nią rośnie róża "Eva" ale przed zostawiłam miejsce na posadzenie czegoś - jeszcze nie wiem co to mogłoby być? Coś koniecznie niskiego i efektownego.

____________________
Ogród Nebel
popcorn 14:15, 08 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bardzo ładnie masz! Takie cieniste rabaty niosą spokój. Wiewiórkę dojrzałam, na pewno one i ptaki doceniają pieknie!
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Roocika 14:50, 08 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
nebel napisał(a)

Karmnik kupiłam na Allegro. Wpisz "karmnik dla wiewiórek" a na pewno znajdziesz.

Co do nazwy rośliny. Wybacz nie jestem zbyt dobra w zapamiętywaniu. Ale możesz zrobić jedno. Na naszym forum jest wątek "Jaka to roślina" czy coś w tym stylu. Skopiuj zdjęcie z mojego wątku, a na pewno ktoś Ci pomoże.

A swoją drogą polecam tę roślinę, ma ładne kwiaty, rośnie w dosyć zacienionym miejscu i ...ładnie pachnie.


Dziękuję
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
danuta_szwajcer 15:10, 08 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Po listkach Ewo wydaje mi się, że to jest żylistek biały a przed krzewuszke chcesz posadzić coś co będzie pózniej kwitło? może hortensje bukietową niską np. Bobo czy Little Lime?
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Joku 21:09, 08 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12054
Ja też typuję żylistka.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 19:26, 10 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
danuta_szwajcer napisał(a)
Po listkach Ewo wydaje mi się, że to jest żylistek biały a przed krzewuszke chcesz posadzić coś co będzie pózniej kwitło? może hortensje bukietową niską np. Bobo czy Little Lime?

Danusiu, dziękuję. Tak to może być żylistek. Coś takiego kupowałam. Mam problem z nazwami roślin taki, że w pewnym momencie kupiłam sporo roślin. Ale niestety wiele z nich się po prostu nie sprawdziły w moich bardzo specyficznych warunkach. A do niektórych sadzonek nie było po prostu dołączonych etykiet. Prośba do sprzedawców - przydałyby się etykiety z nazwą rośliny takie, które można byłoby zachować chociaż przez 2 sezony.
Co do hortensji, nie sprawdzi się w tym miejscu. To bardzo stroma skarpa, bardzo nasłoneczniona. Pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
nebel 19:35, 10 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Myślę, że "szkielet" ogrodu już mam opanowany. Teraz czeka mnie to co najprzyjemniejsze.
Dopracowywanie szczegółów.
____________________
Ogród Nebel
nebel 19:53, 10 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
popcorn napisał(a)
Bardzo ładnie masz! Takie cieniste rabaty niosą spokój. Wiewiórkę dojrzałam, na pewno one i ptaki doceniają pieknie!
pozdrawiam!

Dziękuję,
wiewiórka jest niesamowita, a co do ptaków masz rację, już doceniają warunki jakie są w ogrodzie - "śpiewają" od samego rana, prawie przez cały dzień. A jeszcze raz zaznaczę, że mieszkam w samym środku dużego miasta. Ruch uliczny/samochodowy jest spory, ale przez to, że żyje wokół mnie tak wiele zwierząt nie przeszkadza mi to.
Może uda mi się jeszcze kiedyś zrobić jakieś zdjęcia jaszczurki - bo też jest ich sporo. Pozdrawiam z zamglonego dziś Gdańska.
____________________
Ogród Nebel
nebel 16:21, 14 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Budowę "szkieletu" ogrodu zakończyłam. Teraz chcę się skupić na dopracowywaniu szczegółów.

Dwie odmiany krzewuszki - jedną próbuję prowadzić na "pniu". Na razie podparta palikiem do czasu wzmocnienia się. Pilnuję i na bieżąco usuwam odrosty.

____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies