Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

AlicyaLK 12:35, 09 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Chciałabym się jeszcze pochwalić swoją produkcją W zeszłym roku założony kompostownik w końcu zapracował na siebie To jest jedna taczka a mam takie kompostu ok. 140 litrów! Przesiewałam go pół dnia, ale radocha była!



Nie pozostaje mi nic innego jak rozpocząć zakładanie nowej rabatki już z dodatkiem kompostu!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 12:38, 09 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Przy okazji, jak nie mam się czym chwalić w zmianach ogrodowych, to pochwalę się prezentami

Takie dwa domki zawisły już u nas na drzewach. Skorki może zamieszkają, ale na motylki nie liczę nie widuję takowych u nas w Krakowie Może jakaś ćma się skusi co najwyżej.





To takie domki na zachętę, bo resztę musimy zbudować sobie sami




____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 12:44, 09 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Będąc w tematyce książkowej, to także najnowsze prezenty







Wszystkie dla takiego laika jak ja bardzo pomocne.
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Kasial 13:24, 09 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Świetne prezenty
Też myślałam ostatnio o kompostowniku, hmmm... jakoś miejsca nie mogę znaleźć. Tzn. mam coś niecoś w rogu ogrodu, jakaś trawa, babcia obierki z ziemniaków wyrzuci i tak to sobie spoczywa. W miejscu gdzie teraz leży ta trawa ma być altanka, więc muszę szukać nowe miejsce. Może kiedyś zrobię taki profeszynal kompostownik Czytałam co nieco, podpytywałam, może też mi coś doradzisz Alicjo?
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
AlicyaLK 13:52, 09 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Kasiu, u mnie kompostownik stoi na samym środku ogrodu nie no żartuję, aż tak to nie, ale widać go na zdjęciach jak fotografuję przód ogrodu. Ja mam małą działkę, tył jest taki rekreacyjny z tarasem, tak więc tam nie chciałam ładować kompostownika. Umiejscowiłam go w takim miejscu, gdzie mogę go zakryć w przyszłości żywopłotem, a jest sobie zacieniony, w spokojnym miejscu. Mama obawiała się zapachów, ale faktycznie dobrze prowadzony kompostownik w niczym nie przeszkadza Mój ma nawet klapę, żeby nie przesychał, ani też nie moknął niepotrzebnie, ale przede wszystkim nie straszy zawartością W zasadzie nikt nigdy nie wie, co to jest
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
ewakatowice 19:23, 10 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
kompost pierwsza klasa.
Czy do kompostownika wrzucasz również obierki z ziemniaków i cebuli?
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
AlicyaLK 21:20, 10 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
ewakatowice napisał(a)
kompost pierwsza klasa.
Czy do kompostownika wrzucasz również obierki z ziemniaków i cebuli?


Z ziemniaków nie, a z cebulki tak. Nie czytałam nigdzie, aby cebula była zabroniona. Cytrusów nie wrzucam.
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Evchen 22:21, 10 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Ależ się u Ciebie dzieje Alu Karmnik w ażurowych płytach będzie wyglądał świetnie!
Pozdrawiam i macham
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
AlicyaLK 07:35, 11 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Evchen napisał(a)
Ależ się u Ciebie dzieje Alu Karmnik w ażurowych płytach będzie wyglądał świetnie!
Pozdrawiam i macham


pozdrawiam BBinko i zapraszam częściej
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Milka 11:09, 11 cze 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U mnie na razie bez większych zmian. Walczę z mszycami, które upodobały sobie nowe listki rododendrona, ale oby były tylko mszyce, a nie inne cholerstwo.


Też miałam na nowych, ostatnio zakupionych, opryskałam i już ok

pniaczki częściowo możecie zostawić, jak będziecie ścinać drzewa, ja tak zamierzam i potem jakieś ozdobne blaty i masz w różnych miejscach stoliki, na rośliny, kubek z kawą czy biżuterie ogrodową
....trzmieliny Alu juz przytnij, szybciej się zagęszczą
połączenie turkusowych donic z fuksjową barwą, świetny duet...tak cos planpwałam na kratce, koło moich motyli
...do host pod drzewami możesz posadzić tawułki japońskie, dadzą kolor, są białe, różowe i czerwone..
...prezenty świetne, też miałam na początku książki, bo laik ze mnie był totalny, teraz ciut więcej wiem, metodą prób i błędów

domeczki śliczne i od razu sobie przypomniałam, ze musimy kilka na drzewie dla ptaszków zawiesić
I najważniejsze!!!! kompost, jak złoto!!!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies