Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

AlicyaLK 11:28, 11 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Irenko, dziękuję za wizytę i tyle wskazówek. Właśnie zastanawiałam się, czy na trzmielinki już czas, czy jeszcze nie To ciachnę je w weekend

Pniaczki chcę usunąć bo liche są, takie i w złych miejscach ustawione Chyba wolę mieć przestrzeń do działania... i tak dużo mam ograniczeń w ogrodzie
Nad tawułkami się zastanawiam cały czas... muszę chyba spróbować, bo na zdjęciach mi się podobają, a jak widzę w rzeczywistości, to jakoś mi ochota odchodzi... chyba trafiam na marne egzemplarze
Moje mszyce też już zniknęły... oby nie wróciły

____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 09:07, 12 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Irenko, melduję że poczochrańce przycięte. Komary mnie zjadły żywcem, ale trzmieliny przycięłam, bo aż mi się wstyd zrobiło, że jeszcze tego nie zrobilam wcześniej
Komarów u nas do zwariowania, podlać roślin nie ma jak bo ciachają jak szalone dziś kupuję jakiś magiczny spray, który został mi polecony, mam nadzieję, że zadziała
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
polinka 09:38, 17 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Alu poczytałam Irenki podpowiedzi co do pniaczków i powiem Ci, że ja w poprzednim ogrodzie zostawiłam sobie pień po świerku ściętym na ok.2m. Na to puściłam bluszcz i po ok.4 latach jest cały zarośnięty i powstałą śliczna naturalna rzeżba. Tylko nie wiem czy do Twojego nowoczesnego ogrodu takie coś by pasowało?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Milka 12:42, 17 cze 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AlicyaLK napisał(a)
Irenko, melduję że poczochrańce przycięte. Komary mnie zjadły żywcem, ale trzmieliny przycięłam, bo aż mi się wstyd zrobiło, że jeszcze tego nie zrobilam wcześniej
Komarów u nas do zwariowania, podlać roślin nie ma jak bo ciachają jak szalone dziś kupuję jakiś magiczny spray, który został mi polecony, mam nadzieję, że zadziała


U nas z komarami podobnie, ale ostatnio wiało i ciut mniej...mnie syn kupił w Anglii, taki środek dla wojska i myśliwych, psikasz na zewnątrz strój roboczy, zostawiasz na 2 godziny i potem to się utrzymuje miesiąc lub do 6 prań, żadna cholera nie podejdzie, a mnie coś tak ostatnio użarło, że bark i ręka odmówiły posłuszeństwa
trzmieliny szybko rosną i im częściej podcinasz, nawet 2-3 cm, tym ładniejsze jak pieńki do kitu, to wywalaj
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AlicyaLK 18:36, 17 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
No ja mam nadzieję, ze jakiś zwykly srodek na komary wystarczy i nie będę musiala sięgać po wojskowa bron

Polinko, te moje pniaczki, to w takich miejscach, ze nie warto sie chyba nimi zajmować. Trzeba wykkopac i tyle bedziej więcej miejsca na roślinki, a bluszczu, winobluszczu i innych takich będzie u mnie pod dostatkiem

Czekam na dlugi weekend, bo chce zacząć przekopywać teren pod kolejna rabatkę pod drzewami Może cos sie zadzieje

Juz wpisalam sobie w kalendarz targi ogrodnicze jesienne ostatni weekend września trzeba będzie zaoszczędzić kase, bo znów oszaleje haha moze jest ktoś chętny na krakowskie targi i spotkanie
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 22:59, 17 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Alu, dzisiaj mój najstarszy syn rejestrował się na AGH. Jak się dostanie, to może i w ostatni weekend września będę w Krakowie Ale nie nastawiaj się zbytnio, bo AGH nie jest jego priorytetem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 08:08, 18 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Hah, ale fajnie by bylo chociaz synowi zycze jak najlepiej a co jest priorytetem?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
waldek727 09:17, 18 cze 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Powrócę Alicjo do kompostu. Najpierw brawka za posiadanie ,,złota", a teraz moja rada na przyszłość.
Jeżeli będziesz wprowadzała kompost do wierzchniej warstwy gleby, lub używała go (polecam) przy sadzeniu roślin, to nie przesiewaj go. Wręcz wskazane jest, aby do gleby ogrodowej razem z kompostem trafiały grubsze jego składniki wraz z nie do końca zmineralizowaną materią. Przypuszczam, że uzasadnienie tego o czym Ci napisałem znajdziesz w swojej fachowej literaturze.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
regli 09:46, 18 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Priorytetem jest WAT (Wojskowa Akademia Techniczna) w Warszawie. W dalszej kolejności jest Politechnika Warszawska, Wrocławska i AGH. Niekoniecznie w tej kolejności, bo wiele zależy gdzie na jaki kierunek się dostanie. Jeszcze ze 2, 3 tygodnie i wszystko będzie wiadomo
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Kasial 10:45, 18 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Chętnie wybrałabym się do Krakowa we wrześniu, ale do września daleko i jeszcze nie wiem jak w pracy będzie. W chwili obecnej jestem na tak
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies