Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

AlicyaLK 15:07, 26 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Dobra coś tam cyknęłam w czasie pracy, tak więc nie patrzymy na narzędzia, worki z ziemią i inne śmieci Może kiedyś nastąpi taki dzień, że będę mogła wrzucić zdjęcie bez dodatków Ale żeby nie było, że się nie chcę dzielić to proszę:

Zdjęcie z ganku. Mamy 5 nowych rododendronów, w zasadzie ich nie widać widać tylko 2 największe pod ogrodzeniem, ale na rabatce przed nimi są 3 mniejsze pomiędzy limką a anabellką. Niestety przez te ogrodzenia na psa, ciężko zrobić takie ujęcie, żeby ktoś więcej oprócz mnie wiedział co tam rośnie.



Hostowisko też już powstało... Na zdjęciu tylko jego część z drugiej strony drzewa jest cd.
Kolejne hostowisko powstanie pod thują pod bramką, jak już odgrodzimy psa na stałe z tej części.





Tam, gdzie są puste miejsca zasadziłam kłącza... zobaczę, czy coś z nich wyrośnie

Limki rosną w najlepsze, a w karoniku czekają trawki na wsadzenie.




Generalnie wygląda to znacznie lepiej niż na zdjęciach... straszny antytalent ze mnie jeśli chodzi o cykanie zdjęć... Tak więc więcej nie wrzucam Tylko jeszcze rabatka w tyle pod parkanem... Trzmielinki na pniu rosną... a pod nimi zasiany kosmos, a na przyszły rok będzie carex frosted curls



Na kolejny rzut idzie rozszerzenie rabaty frontowej, mam nadzieję, że do końca lipca uda się to zrobić... chociaż z moim szczęściem do pomocników, to nie wiem czy to realne terminy... Co się umówię z jakimś majstrem, który ma mi położyć krawężniki, albo płyty i wykopać korzenie, to nie przychodzi a eMa ciągle nie ma w domu ehhh

I to by było na tyle... żeby nie było, że nie mam dobrych chęci, żeby Wam pokazać co się u mnie dzieje


____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
ewakatowice 15:11, 26 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
pięknie się dzieje
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
regli 16:46, 26 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
I takie ogrodzenie Twojej psicy wystarcza? Bardzo fajnie jest, zielono i przyjemnie. A jak hortki zaczną kwitnąć, to już w ogóle będzie cudo A skrzynki wymiatają
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 16:59, 26 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Żeby nie leciała na oślep przez rabatki to wystarcza. A żeby nie kopała jak ją najdzie, to nie wystarczało nawet jak dodatkowo była siatka przypięta do ogrodzenia bo ona przeciskała się pod nią jakoś... więc ją zdjęłam bo brzydka była Teraz hosty i rododendrony są dodatkowo otoczone plastikową paskudną siatką, ale czeka nas postawienie normalnego metalowego ogrodzenia, tylko takiego niższego niż standardowe z furtką.
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
reni 21:02, 26 maj 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
No,no dzieje się u ciebie..jak się rozrośnie będzie git..jak zobaczyłam to ogrodzenie to od razu pomyślałam czy aby ten piesek tam nie wlezie za ten płotek...
Ie twój pies ma lat?
____________________
Ogród... reni
AlicyaLK 21:15, 26 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Ponoc 4 u nas jest trzy lata, ale chyba był trochę starszy niż roczny, jak go wzięliśmy
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
reni 21:25, 26 maj 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
AlicyaLK napisał(a)
Ponoc 4 u nas jest trzy lata, ale chyba był trochę starszy niż roczny, jak go wzięliśmy


To jest szansa żeby go nauczyć gdzie wolno mu chodzić,a gdzie nie...wiadomo pies musi się wyszaleć a na to jest metoda spacer,wymęczyć go..my tak ze swoim robiliśmy i w ogrodzie był spokojny nauczyliśmy go, że po rabatach się nie chodzi i raczej się tego pilnował...zdarzały się sytuacje że gdzieś tam wlazł,ale to sporadycznie.Ogrodzone miałam tylko tuje,ale tylko dlatego że je podlewał a one tego nie lubią...no i trzeba być konsekwentnym w zakazach...pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
agatanowa 11:58, 28 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
ale fajne te niebieskie donice z różowymi żarówiastymi surfiniami!

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
polinka 12:49, 28 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ala najważniejsze, że rośliny rosną a nawet rozrastają się Niebieskie donice wymiatają Możesz bluszcza podlać floro... ładnie pójdzie do góry-sprawdzone
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AlicyaLK 13:18, 28 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
polinka napisał(a)
Ala najważniejsze, że rośliny rosną a nawet rozrastają się Niebieskie donice wymiatają Możesz bluszcza podlać floro... ładnie pójdzie do góry-sprawdzone


Podlałam floro w tym tygodniu też podleję... ja to jestem taka nie za bardzo za nawozami no ale daję im jeść tylko nie tak dużo przedwczoraj był czas na dożywianie hortensji
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies