Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

polinka 11:11, 04 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ala co do berberysa i psa to niestety mam całkiem odmienne doświadczenie. Śmiem twierdzić, że mój wielkolud uwielbia berberys Co jakiś czas znajduję gałązkę, dwie złamane. Może dlatego, że jest wielki a berberys jeszcze nie jest potężnych rozmiarów. Poza miłością do berberysów uwielbia podelektować się prosem i poleżeć we wrzosach
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AlicyaLK 12:25, 04 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
polinka napisał(a)
Ala co do berberysa i psa to niestety mam całkiem odmienne doświadczenie. Śmiem twierdzić, że mój wielkolud uwielbia berberys Co jakiś czas znajduję gałązkę, dwie złamane. Może dlatego, że jest wielki a berberys jeszcze nie jest potężnych rozmiarów. Poza miłością do berberysów uwielbia podelektować się prosem i poleżeć we wrzosach


Nie no proszę... nie dobijaj mnie... ale ptaszki go lubią więc ok
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
gusiarz 16:35, 04 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ala ty na szczęście nie masz wielkoluda ... berberys jest kruchy i może dlatego gałązki latają po ogrodzie Polinki. Ala ja też nie lubię jego kolców... na razie nie mam go w ogrodzie, ale chyba skuszę się na green carpet, przy okazji tworzenia hortensjowej rabatki. Ale to plan powakacyjny.

Fajnie rabaty zapełniasz roślinkami... funkie piękne... lubię bardzo te o wielkich liściach

Alicjo... słoneczka zyczę... niestety chmary komarów już brzęczą wieczorami
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
AlicyaLK 16:38, 04 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
ohhh u mnie jeszcze komarów nie ma i nie chcę ich u siebie!!!
Mówisz, że berberys kruchy? Ten co u mnie był, a wykopałam był widocznie jakiś zmutowany, bo bardzo mocny był, nigdy mi się niechcący nie ułamał ale to była stara komunistyczna odmiana jeszcze hahah niezniszczalny jak puszki z konserwami
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
polinka 16:42, 04 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Powiem Wam, że ja dopiero teraz doceniłam berberys. W tamtym roku malutki był i jakoś tak niczym szczególnym się nie wyróżniał. W tym roku przeprowadził się na bardziej wyeksponowane miejsce i od razu piękny, czerwony kolor zachwyca
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AlicyaLK 16:45, 04 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
ja o tym myślałam: berberys Thunberga "Erecta", tylko ma gołe nóżki i myślałam żeby mu dosadzić tawułę formowaną w kulki, albo inną krzewinkę... ale to mam jeszcze czasu, a czasu... na razie czeka mnie kopanie i zasianie łubinu... Stwierdziłam, że jak u mnie i tak wszystko tak wolno idzie, to chociaż popracuję nad jakością ziemi. Może się opłaci
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
polinka 16:51, 04 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Na pewno się opłaci U Marty Zielonej na początku był temat facelii, łubinu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AlicyaLK 17:04, 04 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
polinka napisał(a)
Na pewno się opłaci U Marty Zielonej na początku był temat facelii, łubinu


Zerknę wieczorkiem
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
gusiarz 21:09, 04 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Alicjo czy jesteś przekonana co do tawuły? Ona u mnie rośnie tak, że nie nadążam z formowaniem... może ja mam jakieś mutanty??? Czasem mam ochotę wyciąć ją na zero.
Warto ziemi poświęcić czas... potem wszystko świetnie rośnie. Siejemy zatem razem przedplon
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
regli 22:19, 04 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Alu, u mnie rosną berberysy Erecta, więc możesz u mnie czasami je podpatrywać nim się zdecydujesz Na razie są malutkie i niczym szczególnym się nie wyróżniają. Są zielone Co do psa, to nie pomagę, bo mój pies raczej roślin nie tyka, wiec berberysy również zostawia w spokoju.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies