Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 18:16, 19 lut 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mariposa napisał(a)
Zaglądam, czy nie za krótko swoje trawy ciachnęłam, ale chyba nie.
U mnie tylko sesleria jest zielona, reszta jeszcze się nie obudziła.
Fajnie, że niedługo skończysz wiosenne porządki Będziesz spokojnie rozkoszować się słoneczkiem i śpiewem ptaków, jak już ta Wiosna naprawdę się rozgości!


Elu, nawet jak do zera wygolisz większość traw to nic się nie stanie Trzeba tylko uważać z carexami.
Z tym odpoczynkiem to niestety tak nie jestTak napradę to cięcie traw jest ostatnim takim spokojnym czasem w moich ogrodach. Za chwilę się zacznie praca na pełnych obrotach
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:25, 19 lut 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
W sobotę uda mi się wyciąć wszystkie trawy w pierwszym ogrodzie.

Niestety dzień wcześniej stare nożyce do cięcia zakończyły swój żywot i na szybko potrzebowałam nowych. Dobrze, że akurat przytrafilo się to w Walentynki to eM miał ułatwione zadanie

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:32, 19 lut 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Była też pierwsza kawa w tym sezonie w ogrodzie.



Pierwsze odkurzanie



I pierwsze grabienie.

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:41, 19 lut 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wszystko wycięte i posprzatane

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wendy79 18:42, 19 lut 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Maciek też tnie duże trawy takimi nożycami, a następnie nimi je rozdrabnia. Dobrze, że się u nas pojawiły, bo bym się chyba zapłakała przy rozdrabnianiu tych traw. U nas jesienią żywot zakończyła kosiarka i nadal pozostaję bez, a czasu coraz mniej. Tym razem chyba zainwestuję w jakąś akumulatorową.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
polinka 18:54, 19 lut 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wendy79 napisał(a)
Maciek też tnie duże trawy takimi nożycami, a następnie nimi je rozdrabnia. Dobrze, że się u nas pojawiły, bo bym się chyba zapłakała przy rozdrabnianiu tych traw. U nas jesienią żywot zakończyła kosiarka i nadal pozostaję bez, a czasu coraz mniej. Tym razem chyba zainwestuję w jakąś akumulatorową.


masz rację Aguś, ja też już nie wyobrażam sobie zycia bez nożyc elektrycznych A do rozdrabniania traw to kiedyś mam plan na nabycie starej sieczkarni. Mazan kiedyś podpowiedział mi tą starą maszynę Tylko muszę rozpuścić wieści, że coś takiego potrzebuję. Szkoda mi paliś te trawy bo one są świetnym materiałem na ściółkę.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
mrokasia 18:59, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ooo, to ja w tym roku wypróbuję te nożyce do żywopłotów. Do tej pory cięłam długim, dwuręcznym sekatorem, ale słabo mi się robiło na myśl o tej katorżniczej robocie...
I mam na stanie mały rozdrabniacz do gałęzi, ciekawe czy da radę suchym miskantom i rozplenicom.
Pięknie Poli u Ciebie, tak czyściutko .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 18:59, 19 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
polinka napisał(a)
Wszystko wycięte i posprzatane



Idealnie!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 19:01, 19 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Super sprzęt też mam plan kupić nożyce i odkurzacz....w końcu ostatni raz się mordowałam ręcznymi nozycami ...
Porządeczek,że mucha nie siada ... lubię to
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 19:03, 19 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też myślałam o takiej sieczkarni, to by była super sprawa. Pamiętam mój dziadek miał taką ale gdzie teraz jest kto to wie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies