Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

KasiaW76 13:11, 07 wrz 2021


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Proszę o pomoc w identyfikacji brzozy. Kupiliśmy w zeszłym roku na wiosnę 3xdoorembos (podobno doorbos). Niestety dzisiaj mam wątpliwości patrząc na korę i na liście i ich pokrój.


p.s. zdjęcia poniżej z powodu problemów
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 13:19, 07 wrz 2021


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Fleszu 11:02, 15 wrz 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Zrób jeszcze zdjęcie całego pokroju drzewa. Liście wyglądają na Doorenbos ew bardzo podobna Jacquemontii. U obu kora nie od razu jest cała biała, wybiela się wraz z wiekiem drzewa poprzez odrzucanie wierzchnich warstw kory - każda kolejna będzie bardziej biała.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Roocika 19:44, 15 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziś wykopaliśmy brzozę doorenbos, jedną z dwóch (a w sumie z sześciu), które w ubiegłym roku w sierpniu sadziliśmy. 4 brzozy rosną, chyba się ukorzeniły.

Tak wyglądały po zakupie.


Tak wygląda korzeń wykopanej brzozy.


Jak Juzia zauważyła brzoza była posadzona chyba zbyt głęboko, ale posadziliśmy ją tak, jak była w pojemniku, pozostałe są tak samo posadzone.

Pytanie brzmi, czy pozostałe brzozy próbować odkopać, czy zostawić je w spokoju?
Sprawdzaliśmy delikatnie przy pieńkach i mają korzenie.

Teraz będę się martwić, że pozostałe też padną.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Fleszu 12:04, 21 wrz 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
wydaje mi się, że sprzedali Ci drzewka bardzo słabo ukorzenione. Ja sadziłem w lipcu doorenbosy nieco większe i korzenie a w zasadzie drobne korzonki dosłownie wypełniały donicę.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Roocika 13:21, 21 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fleszu napisał(a)
wydaje mi się, że sprzedali Ci drzewka bardzo słabo ukorzenione. Ja sadziłem w lipcu doorenbosy nieco większe i korzenie a w zasadzie drobne korzonki dosłownie wypełniały donicę.

Masz rację, teraz już to wiem. Niestety wtedy nie wiedziałam. Człowiek się uczy na błędach.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
meegan02 23:03, 26 wrz 2021

Dołączył: 26 wrz 2021
Posty: 2
Witam proszę o poradę , posadziliśmy 4 brzozy doorenbos w odległosci po ukosie 1,5 m , czy to nie będzie za blisko siebie?
meegan02 23:03, 26 wrz 2021

Dołączył: 26 wrz 2021
Posty: 2
M_ariusz 13:30, 17 paź 2021

Dołączył: 01 lis 2020
Posty: 6
Proszę o pomoc w następującym temacie

Brzozy dorenboos (przynajmniej takie teoretycznie mają być), przesadzone z donic jesienią 2020.
Przy jednej praktycznie wszystkie liście opadły wcześniej. Zdrapując korę w kilku miejscach widzę brak zielonego koloru od pewnej wysokości. Usycha od góry? Należało by już podmienić takie drzewo?



Na rozwidleniu głównych gałęzi po jednej stronie brak zielonego koloru pod korą, na drugiej jest



ale już powyżej 30 cm powyżej zielonego śladu już zmienia się na brązowy.



MartaR 05:13, 28 paź 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Hej kochani. Potrzebuje pomocy w ocenie mojej brzozy. Kupiłam 9 sztuk w zeszłym roku, 8 rośnie dobrze, jedna z nich ma dużą bulwę chyba w miejscu szczepienia, wydaje mi się ,że ma mniejsze liście. Jest najmniejsza że wszystkich. Czy to możliwe ,że szczepienie się nie udało ? Zastanawiam się czy wymienić ja na nową. Doradzicie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies