Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

M_ariusz 20:42, 01 lis 2020

Dołączył: 01 lis 2020
Posty: 6
Dzień dobry.
Proszę o poradę osób posiadających doświadczenie z brzozą doorenbos o sensowny rozstaw przy sadzeniu tych drzew. Przymierzam się do posadzeniu drzew w układzie jak na dołączonym zdjęciu. Tj. 7 brzóz, w dwóch rzędach w pierwszym 4 drzewa, w drugim 3 drzewa, przy rozstawie między nimi 2.5 m. Odległość od ogrodzenie 1.5 m. Poza funkcjami ozdobnymi, celem ma być również lekkie odseparowanie się od tej granicy działki. Z góry dziękuję za opinie.


kami 07:22, 02 lis 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 562
4/5m od ogrodzenia. Pomijam już korzenie u sąsiada.
RafalT 23:58, 18 kwi 2021

Dołączył: 18 kwi 2021
Posty: 4
Dzień dobry,
Chciałbym się Was poradzić czy w sąsiedztwie świerków srebrnych oraz posadzonych dziś derbów a w zasadzie pomiędzy nimi polecilibyście posadzenie brzozy Doorenbos? Początkowo myślałem żeby pomiędzy świerkami srebrnymi w odległości pomiędzy nimi a ogrodzeniem posadzić odmianę Fastigiata ale ciężko u mnie w okolicy z dostaniem tej odmiany. Z drugiej strony trochę boje się ze mogłoby to być i tak za blisko ogrodzenia zważywszy system korzeniowy. Stad rozważania nad posadzeniem w przestrzeni pomiędzy świerkiem kłującym który jednak w przyszłości będzie szerszy u podstawy a serbem jaki będzie miał smuklejszy pokrój.
Założenia to namiastka lasku wiec jestem otwarty na sugestie co do ewentualnych połączeń jako uzupełnienie nasadzeń brzoza.
Pozdrawiam

RafalT 17:12, 21 kwi 2021

Dołączył: 18 kwi 2021
Posty: 4
W nawiązaniu do powyższego chodzi i o coś jak poniżej aby posadzić brzozy bliżej serbów bo mają jednak bardziej zwarty pokrój niż świerk klujący a ten z tego co wyczytałem lepiej jak ma więcej światła.
Na prawo od linii nasadzeń za ogrodzeniem jest ekspozycja południowa.

agle 08:56, 13 maj 2021

Dołączył: 18 kwi 2021
Posty: 1
Dzień dobry. W zeszłym roku kupiłam brzozy doorenbos, 5szt po 5 metrów, średnica pnia 8cm każda i nie wiem czy sprzedano mi dobrą odmianę? Kora jest biała i ładnie łuszczy się cienkimi paskami. Moją wątpliwość wzbudzają liście... są małe i jasnozielone. Na zdjęciach, które znalazłam są dość duże i ciemnozielone - moje do takich rozmiarów nie dorastają. Nie wiem czy to dlatego, że drzewa są młode? czy z czasem to się zmieni?
Mariusz72 13:09, 10 lip 2021

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 37
Witam, bardzo proszę o pomoc jednej z moich brzóz doorenbos opadają gałęzie, nie widać szkodników ani choroby na liściach. Może spotkaliście się z czymś takim w swoich ogrodach. Dziękuję za każdą pomoc.
koculka 21:27, 10 lip 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Mariusz72 napisał(a)
Witam, bardzo proszę o pomoc jednej z moich brzóz doorenbos opadają gałęzie, nie widać szkodników ani choroby na liściach. Może spotkaliście się z czymś takim w swoich ogrodach. Dziękuję za każdą pomoc.


Moje niektóre też tak mają, ale wydaje mi się że galazki są długie, cienkie a liście duże. Widać, że moje mają dużo młodych jaśniejszych lisci. Dużo i szybko przyrosły i może dlatego.
Mago22 07:35, 11 lip 2021


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Może to susza.
____________________
Magda Wietrzny ogród
patka93 17:19, 19 lip 2021

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 4
Dzień dobry,

w jakiej odległości od budynku najlepiej posadzić brzozę Doorebos?

Te brzozy w ogrodzie z lustrem w jakich odstępach są posadzone?
Karol99 13:33, 09 sie 2021


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czy ta odmiana to tez taki ogromny „pijak”, który niszczy wszystko dookoła? Jakie macie porównania w stosunku do zwykłej brzozy. Zastanawiam się nad nią, ale chciałbym utrzymać rośliny na rabacie, które będą pod nią rosły.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies