Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

MartaR 05:14, 28 paź 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
MartaR 05:15, 28 paź 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
A tak wygląda inna brzoza z którą porównuje ta bidulke
KasiaW76 21:41, 01 maj 2022


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Kilka postów wyżej zamieściłam pytanie dot. brzozy doorembos... Chciałabym je ponowić bo ciągle poddaje wątpliwości czy to ten gatunek.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 21:46, 01 maj 2022


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
shotbutterfly 14:35, 03 maj 2022

Dołączył: 10 maj 2020
Posty: 10
Dzień dobry, w zeszłym roku posadziłam doorenbosy - teraz okazało się że jeden usechł całkiem, a dwa pozostałe mają suche czubki. W sierpniu zeszłego roku przedwcześnie żółkły im liście. Chciałabym je wymienić, ale trochę się martwię czy to nie grzyb. Myślicie że mogę nowe drzewa posadzić w tym samym miejscu? Czy z tych obecnych brzóz coś jeszcze będzie? Uciąć im czubki? Zdjęcia w załączeniu.
Tylko_Ona1 01:54, 27 maj 2022

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 32
Witam,
Mam wąski pas (4m)pomiędzy sąsiednim budynkiem (który rósł rósł i stał się wysokim pensjonatem z balkonami na moją stronę) chciałabym w to miejsce wsadzić trzy brzozy doorenbos tylko pytanie czy korzenie nie będą robić w przyszłości szkód,obszar wysypany kamieniem będzie kiedyś wybrukowany.
Ewentualnie czy ktoś mógłby poradzić czym mogłabym się jakoś zasłonić?
(Rośliny widoczne na zdjeciu będą usunięte, a za powianie zimą tej wiosny
serdecznie przepraszam )
PrzemekA 20:44, 29 maj 2022


Dołączył: 28 maj 2022
Posty: 2
Dzień dobry tudzież dobry wieczór.
Rok temu zakładaliśmy ogród, w którym znalazło się kilka sztuk Doorenbosów.
Piszę do Was bo mam po roku z nimi mam nadzieję „mały” problem otóż około połowa z nich ma zwieszone mocno wierzchołki.
Mają dużo nowych szyszek ale czy to może być powodem? Obciąłem kilkadziesiąt szyszek z jednej gałęzi ale jakoś szału nie widzę. Chyba, że trzeba trochę odczekać…

Pytam ponieważ jeśli chodzi o wodę to mają wręcz mokro. Na wiosnę w marcu pogłownie sypnąłem na rabatę nawozem yara mila complex. Na paru listkach mszyce znalazłem i jakieś małe czarno-brązowe robaczki ale nic poza tym.
Liście jędrne, nie pozwijane, brzozy rownież uchodzą za mało kłopotliwe drzew, wręcz chwasty, które rosną wszędzie więc zachodzę w głowę co im może nie służyć.
Proszę o poradę jeśli ktoś miał już taki przypadek.

Dziękuję za podpowiedzi!



kami 05:30, 30 maj 2022

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Jak są młode to moje też takie były. Dałam im bambusa po sam wierzchołek. Po kilku latach dorosły,
Mgz 12:33, 30 maj 2022

Dołączył: 28 maj 2022
Posty: 2
Dzień dobry,

W tym sezonie zasadziłam w ogrodzie brzozę doorenbos. Od momentu pojawienia się liści zauważyłam, że coś zaczęło je zjadać, a część z nich ma też brązowe, suche plamy. Na niektórych liściach zaobserwowałam pojedyncze zielone pajączki. Czy to one są winowajcami tych szkód? Co mogę zrobić by ratować drzewko. Proszę o porady.

Pozdrawiam,
Magda
Fleszu 12:43, 03 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Przede wszystkim podlewaj obficie, brzozy lubią pić i nie tolerują suszy.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies