Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

kami 12:15, 27 lut 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Gardenarium napisał(a)





Oczywiście, że mogą być powtórzenia ale niekoniecznie cały czas tak samo, trzy tego, trzy tamtego i tak w kółko, o to mi chodzi, może jaka asymetria?


Ja tak z ciekawości - jakie drzewo/krzew rośnie tak wysoko i jest żółte???
Tuja aurea nana jest niska.

kami napisał(a)

Ja tak z ciekawości - jakie drzewo/krzew rośnie tak wysoko i jest żółte???
Tuja aurea nana jest niska.







To może być buk Zlatia, to może być cyprysik Ivonne oraz to może być Thuja Aurescens.

To może być także cis 'Fastigiata Aurea'. Na tuji Aurea Nana świat się przecież nie kończy Pytałaś jak pomieszać żeby to nie było tak nudno, to podałam przykład, niekoniecznie tu dobierałam gatunki, po prostu masz przykład jak nie robić tego pod sznureczek i bez wysiłku.
Anna_I 23:57, 27 lut 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Anda napisał(a)


Asiu, pytam z ciekawości Co masz na myśli pisząc, źe rododendrony i hortensje razem to za dużo? Te polecane przez Danusię nie są wielkie, a niektóre mają naprawdę ładne kwiaty i interesujące liście, trochę inne od typowych.
Hortensje zimą potrafią wyglądać ładnie, to prawda. Czy jednak rzeczywiście nie mogą być sadzone obok czy tez niedaleko rododendronów? Mogłabyś ujawnić Twoje przemyślenia, spostrzeżenia?



Już wyjaśniam...Chodziło o to , że posadzenie rododendronów PRZED hortensjami, mogłoby nie osiągnąć efektu zamierzonego przez Anię- pisała, że lubi przejrzyste rabaty, a piętro niżej planowała kosodrzewinę - więc chodziło mi o to. A nie np. że mam coś przeciwko RH lub hortensjom , bo uwielbiam obydwie rośliny. Czy jeszcze potrzeba jakiegoś wyjaśnienia?
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
goska 09:18, 28 lut 2021


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Czy można już przesadzać różę, śliwe szczepiona?
____________________
gosia
Walde 10:48, 28 lut 2021

Dołączył: 08 cze 2014
Posty: 5



Witam, chciałabym umieścić basen i miejsce dla dzieci na ogródku.
Po prostu nie wiem gdzie ? Dziękuję za pomysły.
ania0510 22:35, 28 lut 2021

Dołączył: 02 sie 2019
Posty: 34
Witajcie,

powróciłam z nowym planem ale teraz to mnie chyba poniosło...
Dajcie znać co myślicie

Dołożyłam żywopłot ze szmaragdów, mam już taki po innych stronach działki. Rhododendrony, hortensja limelight, "coś" na pniu zimozielonego, poniżej rozplenica hameln z kulami, znów rhododendrony, pergola ma imitować huśtawkę, którą mamy plan zrobić w tym miejscu, dalej hortensja anabelle i klon palmowy.



Zastanawiam się co w miejsce czerwonych roślinek na najniższe piętro, trawka Imperata Red Baron, berberys admiration czy może żurawki?

Wg tego ustawienia jaka szerokość rabaty powinnam zrobić?

A_gawa 23:29, 28 lut 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
ania0510 napisał(a)
Witajcie,

powróciłam z nowym planem ale teraz to mnie chyba poniosło...
Dajcie znać co myślicie



Wg tego ustawienia jaka szerokość rabaty powinnam zrobić?



Dostałaś prezent w postaci projektu Szefowej... Tutaj to wielkie wyróżnienie.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
BASIA8 08:29, 01 mar 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
thistle napisał(a)


Kochani to będzie moj ogrod. Nie znam jeszcze dokładnych wymiarow bo nie mam mapki. Plan docelowy roslinnosc-trawy oraz kamienie z plaży zamiast trawnika.Czy warto zabrac sie samemu za projekt korzystajac z inspiracji w internecie czy lepiej oddac w rece projektantowi.


Witaj.
Ja uważam że jeśli środki finansowe w Rodzinie pozwalają na oddanie działki w ręce dobrego projektanta - to nawet chwili się nie zastanawiaj Nasza Szefowa raj na ziemi stworzy Ale to jest tylko Moje zdanie.
Owszem są osoby na ogrodowisku które same stworzyły piękne zakątki, ale nie każdy ma to coś.
Ja gdybym tylko miała możliwości finansowe to nawet chwili bym się nie zastanawiała.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Rejzi 15:47, 01 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Witam, może ktoś doradzić co posadzić w tym miejscu przed cisami kolumnowymi, pomiędzy oknem a drzewem widocznym z prawej? Jedyne co mi do głowy przychodzi to klon palmowy lub hortensja szczepiona na pniu..
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Gardenarium 15:53, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokazałaś to ze złej strony Samochód i wejście jest widoczne z drugiej strony, ja np. nie mogę się połapać po co zamknęłaś widok na ogród cisami, które jednak kiedyś wyrosną, jakie one miały zadanie? Nie jest to zywopłot bo za rzadko, nie są to topiary po poczochrane i nieformowane, ale po co ta hortensja i dla kogo to ja nie wiem Tuytaj jest za mało informacji i zbyt zagmatwany i nie wiadomy zamysł.

Po co ten schodek?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 16:37, 01 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Za cisami jest wejście do domu sąsiadów, to szeregowiec. Cisy stoją na granicy z sąsiadami, samochód też jest od sąsiadów. To nie schodek ktory jest pod oknem tylko okno z mojej piwnicy
Może te drugie zdjęcie jest bardziej wyraźne. Chciałabym posadzić coś pod oknem żeby mieć ładny widok, narazie wydaje mi się że tam pusto jest. Cisy też moje, to odmiany kolumnowe i masz rację Danusiu miały być żywopłotem ale widoczne chyba za rzadko posadzone są
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies