Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

LLEA 13:57, 02 mar 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Mam pytanie o mech na rabacie. Pojawia się on cały czas, nie jest to taka Kępa jak q lesie tylko tworzy płaska zielona skorupę na ziemi. Jak go rozrabiam to zrywa się plackami o grubości 1,5cm. Jak się go pozbyć? Wiem ze ziemia może być zbyt mokra, zbita lub za kwasna. Ale co zrobić żeby pozbyć się problemu?
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
Agni_78 13:14, 03 mar 2021


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153
Witam. Chciałabym posadzić wzdłuż siatki żywopłot z cisa, słońce jest tu popołudniu czy to dobry pomysł?

Dodam że z drugiej strony ma posadzony żywopłot z żywotnika Kórnik gdyż tam jest cały dzień słońce.
____________________
Aga Aga w ogrodzie
Agni_78 13:20, 03 mar 2021


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153

To jest szopka sąsiada czy posadzić świerki czy pociągnąć dalej żywopłot z szmaragdów?
____________________
Aga Aga w ogrodzie
Gardenarium 15:51, 03 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
LLEA napisał(a)
Mam pytanie o mech na rabacie. Pojawia się on cały czas, nie jest to taka Kępa jak q lesie tylko tworzy płaska zielona skorupę na ziemi. Jak go rozrabiam to zrywa się plackami o grubości 1,5cm. Jak się go pozbyć? Wiem ze ziemia może być zbyt mokra, zbita lub za kwasna. Ale co zrobić żeby pozbyć się problemu?


Utworzyłam nowy watek i przeniosłam posty https://www.ogrodowisko.pl/watek/10880-mech-na-rabatach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:16, 03 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ania0510 napisał(a)
Witajcie,






Ta wersja lepsza, tylko wyrzuć tę bramkę, nie wiem po co ona jest, po nic, daj tutaj 3 drzewko. Takie samo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania0510 10:58, 04 mar 2021

Dołączył: 02 sie 2019
Posty: 34
Gardenarium napisał(a)


Ta wersja lepsza, tylko wyrzuć tę bramkę, nie wiem po co ona jest, po nic, daj tutaj 3 drzewko. Takie samo.


Bramka była wstawiona, jako imitacja huśtawki, coś w stylu
https://pl.pinterest.com/pin/197032552422447285/
https://pl.pinterest.com/pin/798403840178185944/

Docelowo ma być w tym miejscu huśtawka, nie mogłam znaleźć takiej huśtawki więc wstawiłam w wizualizacji bramkę.


Dziękuję Danusiu za podpowiedzi.
Pozdrawiam ciepło.
Monika83 11:58, 07 mar 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Rejzi napisał(a)


Za cisami jest wejście do domu sąsiadów, to szeregowiec. Cisy stoją na granicy z sąsiadami, samochód też jest od sąsiadów. To nie schodek ktory jest pod oknem tylko okno z mojej piwnicy
Może te drugie zdjęcie jest bardziej wyraźne. Chciałabym posadzić coś pod oknem żeby mieć ładny widok, narazie wydaje mi się że tam pusto jest. Cisy też moje, to odmiany kolumnowe i masz rację Danusiu miały być żywopłotem ale widoczne chyba za rzadko posadzone są
. No tu pod oknem to aż się proszą żeby posadzić hortensje ogrodowe
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Rejzi 18:39, 08 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Monika83 napisał(a)
. No tu pod oknem to aż się proszą żeby posadzić hortensje ogrodowe


Dziękuję za odpowiedź
Czyli wzdłuż ściany z obydwu stron okna z piwnicy hortensje? Same hortensje czy jeszcze coś dodać?
Zastanawiam się jeszcze nad lawenda wzdłuż ulicy od znaku drogowego do chodnika gdzie stoi wózek, bo mam 7 sztuk do przesadzenia. Jest to strona północno wschodnia ale wiosną i latem większość dnia słońce dochodzi do krawężnika
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
aneczka_a 20:11, 09 mar 2021


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Kochani w tym roku zapragnęłam wprowadzić róże do swojego ogrodu. Pomyślałam, że rabata frontowa będzie z nimi pięknie wyglądała. Mam taki pas 150 cm szerokości i prawie 8 metrów długości. rosną tam 3 wiśnie Ubmry. Pomóżcie w skomponowaniu różanej rabaty z dodatkiem jakiegoś iglaka może bo to jednak front..

Dalej mam hortensje, miskanty...
____________________
LIDKA 21:24, 09 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Oooo róże i lawendy fajnie wygladają.
Nie mam ale lubię.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies