Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

wera 20:22, 07 kwi 2021


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
Witam,potrzebuje porady co posadzić w tym miejscu? Była fontanna ale zlikwidowana bonsai i kulki?
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
Gardenarium 21:39, 07 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może piękne wyrzeźbione drzewo na wyższym pniu i trawy z cebulowymi? I ciemiernikami?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wera 21:42, 07 kwi 2021


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
Gardenarium napisał(a)
A może piękne wyrzeźbione drzewo na wyższym pniu i trawy z cebulowymi? I ciemiernikami? A np jakie drzewo?
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 21:43, 07 kwi 2021


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
A np jakie drzewo?
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
Gardenarium 21:45, 07 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A np. buk, klon strzępiastokory, ambrowiec, wielopniowe jakieś drzewo. Trzeba jechać do szkółki, gdzie mają piękne drzewa i je obejrzeć. Powinno zauroczyć. Może jakiś pieknie przebarwiający się klon? Red Sunset lub podobny.

Bonsai to do ogrodu w stylu japońskim.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Reniaosa 22:11, 07 kwi 2021

Dołączył: 03 kwi 2021
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)


Nie część kamieni a wszystkie kamienie z góry, bo inaczej będzie kamieniołom a nie rabata. Tylko ogród skalny robić a nie duże rośliny w to sadzić.
Trawy i berberysy to za mało jest, powinny być jakieś drzewka kuliste na pniu a nawet jedno większe gdzieś w rogu.
w porządku a czy dołożyć do tego murku kamieni i podwyższyć go w pewnych miejscach żeby bardziej u góry wyprostować rabatke? Jakie drzewka zimozielone na róg Pani poleci.
Gardenarium 22:37, 07 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zimozielone tylko normalne - liściaste, ale kuliste.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asia_J 00:27, 08 kwi 2021

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Moi Drodzy, ja dzięki temu wątkowi wiele się nauczyłam i mój ogród nabrał charakteru. Nadal dosadzam rośliny, uzupełniam rabaty podpatrując zestawienia Pani Danusi.
Została mi do zrobienia rabata przed domem. Nie bardzo wiem jak ja obsadzić, żeby było ładnie a do tego widok z okna wykuszu też był ciekawy.
Uwielbiam hortensje,trawy i świerki.
Narysowałam coś takiego ale potrzebuję Waszego wsparcia.
bettka 23:59, 08 kwi 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 67
A gdyby tak na tym kawałku posadzić słonecznego jałowca Suessica Aurea, to co by do niego pasowało? Albo tuję Szmaragd Gold?
Asia_J 00:17, 09 kwi 2021

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
bettka napisał(a)
A gdyby tak na tym kawałku posadzić słonecznego jałowca Suessica Aurea, to co by do niego pasowało? Albo tuję Szmaragd Gold?


A może coś takiego-hortensje, żurawki lub wrzos i carex
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies