Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

LIDKA 20:09, 27 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
Za cienka rabatka. Nawet drzewa kolumnowe potrzebują miejsca.

Nie możesz jej poszerzyć?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joku 20:18, 27 lut 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Moim zdaniem nie ma tam miejsca na tuje ani szpaler z grabów. Mam niewielki szpaler z grabu, tnę go systematycznie a i tak potrafi się rozpanoszyć. Nie chcesz poczekać aż bluszcz (bo to chyba on) porośnie ogrodzenie? Ewentualnie pnącza w formie parawanu (powojnik, trzmielina) - trzmielina nie potrzebuje kratki, powojniki tak. Drzewko na pewno też się rozrośnie, podejrzewam że za kilka dobrych lat wypełni w znacznym stopniu to miejsce.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
BASIA8 20:46, 27 lut 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Rejzi napisał(a)


A powiedz mi co to za drzewka szczepione na pniu? 2 sztuki po lewej stronie.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Rejzi 20:54, 27 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
BASIA8 napisał(a)


To klony globosum
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 20:57, 27 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Joku napisał(a)
Moim zdaniem nie ma tam miejsca na tuje ani szpaler z grabów. Mam niewielki szpaler z grabu, tnę go systematycznie a i tak potrafi się rozpanoszyć. Nie chcesz poczekać aż bluszcz (bo to chyba on) porośnie ogrodzenie? Ewentualnie pnącza w formie parawanu (powojnik, trzmielina) - trzmielina nie potrzebuje kratki, powojniki tak. Drzewko na pewno też się rozrośnie, podejrzewam że za kilka dobrych lat wypełni w znacznym stopniu to miejsce.


Dziękuję za odpowiedź. W takim razie szpaler grabowy chyba nie będzie dobrym rozwiązaniem
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Madziakmadziak 09:42, 01 mar 2022


Dołączył: 13 lut 2022
Posty: 25
Hej wszystkim! Założyłam swój wątek, gdzie mam zamiar dzielić się z Wami efektami tegorocznych zmian w moim ogrodzie, których będzie niemało

Będzie mi bardzo miło jeżeli odwiedzicie mnie tam i doradzicie coś w kwestii przebudowy rabat, bo jestem jeszcze w kropce! Choć jakieś pierwsze nieśmiałe pomysły już są

M.
____________________
Magda - Ogrodowe przebudzenie
Evela1717 11:23, 13 mar 2022

Dołączył: 13 mar 2022
Posty: 1
Witam serdecznie.
Posadziłam na rabacie brzozy doorenbos z tyłu trawy miskanty. Zastanawiam się nad rozmieszczeniem środka i przodu. I niestety nie mam koncepcji. W środku myślałam o hortensji bukietowej. Z drugiej strony myślałam o żurawkach i jezowkach ale nie wiem jak je rozmieścić?
LIDKA 14:10, 13 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
Evela1717 napisał(a)
Witam serdecznie.
Posadziłam na rabacie brzozy doorenbos z tyłu trawy miskanty. Zastanawiam się nad rozmieszczeniem środka i przodu. I niestety nie mam koncepcji. W środku myślałam o hortensji bukietowej. Z drugiej strony myślałam o żurawkach i jezowkach ale nie wiem jak je rozmieścić?


Wpisz w wyszukiwarke rabata brzozowa i pooglądaj.
Na forum sa piękne rabaty np u Johanki lub u Angeli.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gardenarium 15:47, 13 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak możesz rozmieścić


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gelusia 18:14, 14 mar 2022

Dołączył: 14 mar 2022
Posty: 2
Dzień dobry,
jestem bardzo początkującym ogrodnikiem i mam pytanie o tą rabatę, która założyłam w zeszłym roku: posadziłam na niej bukszpany, z których postaram się stworzyć piękne zielone kule, na pomarańczowo zaznaczone są już posadzone co 1m hortensje limelight.
I teraz moje pytanie czy mogę tu posadzić:
* na niebiesko: trzmielina emerald Gold szczepiona na pniu 130-150cm
* na żółto: Hakonechloa Aureola
* na różowo: ciemiernik o białych kwiatach.

Dodam, że rabata znajduje się w miejscu gdzie słońce jest do południa i świeci od strony hortensji, ziemia jest ogólnie piaszczysta, ale zrobiłam duże dołki pod bukszpanami i
Hortensjami i nasypałam tam kompost i mają się całkiem dobrze. Już dzięki radom tutaj wiem jak poprawnie nawozić bukszpany i hortensje, tyle że ta rabata jest strasznie łysa.
I tu moje pytanie, czy te rośliny które wybrałam spełnia swoją funkcję, czy nie będzie za gęsto posadzone? Czy ciemierniki to dobry pomysł, żeby wczesna wiosna coś się działo na tej rabacie. Albo proszę o lepsze propozycje bardziej doświadczonych miłośników ogrodów z tego forum.
Pozdrawiam,
Angelika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies