Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Magiadalena835 12:09, 15 mar 2023

Dołączył: 15 mar 2023
Posty: 2
Witam, co tu można dosadzic, rabata po drugiej stronie(po lewo) taka sama tzw. odbicie lustrzane. Miejsce od południa, budynek to sala weselna. Dziękuje za rady.
Magiadalena835 12:11, 15 mar 2023

Dołączył: 15 mar 2023
Posty: 2
twagakul 09:09, 19 mar 2023

Dołączył: 11 kwi 2015
Posty: 3


Cześć,
to mój przedogródek. Jałowiec (darowany, odratowany) był wsadzamy jeszcze przed jakimikolwiek pracami w ogrodzie -byle było coś zielonego. No to mam i nie wiem co począć dalej. W zeszłym roku wsadziłem piękna hortensję z zamiarem wykończenia tego na wiosnę. Teraz mam problem, bo ten jałowiec jest chyba za duży do tego miejsca, usunąć nie bardzo chcę (bo szkoda, a przesadzania chyba nie zniesie), a złożyć tego w sensowną całość nie potrafię. W ogrodzie, który zdecydowanie wymaga dopracowania mam:brzozy joungi, juki, trawy, lawenda. Pomożecie?
Margerytka40 10:17, 19 mar 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
twagakul napisał(a)


Cześć,
to mój przedogródek. Jałowiec (darowany, odratowany) był wsadzamy jeszcze przed jakimikolwiek pracami w ogrodzie -byle było coś zielonego. No to mam i nie wiem co począć dalej. W zeszłym roku wsadziłem piękna hortensję z zamiarem wykończenia tego na wiosnę. Teraz mam problem, bo ten jałowiec jest chyba za duży do tego miejsca, usunąć nie bardzo chcę (bo szkoda, a przesadzania chyba nie zniesie), a złożyć tego w sensowną całość nie potrafię. W ogrodzie, który zdecydowanie wymaga dopracowania mam:brzozy joungi, juki, trawy, lawenda. Pomożecie?


Jałowca nie było by mi szkoda
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
LIDKA 11:58, 19 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
twagakul napisał(a)


Cześć,
to mój przedogródek. Jałowiec (darowany, odratowany) był wsadzamy jeszcze przed jakimikolwiek pracami w ogrodzie -byle było coś zielonego. No to mam i nie wiem co począć dalej. W zeszłym roku wsadziłem piękna hortensję z zamiarem wykończenia tego na wiosnę. Teraz mam problem, bo ten jałowiec jest chyba za duży do tego miejsca, usunąć nie bardzo chcę (bo szkoda, a przesadzania chyba nie zniesie), a złożyć tego w sensowną całość nie potrafię. W ogrodzie, który zdecydowanie wymaga dopracowania mam:brzozy joungi, juki, trawy, lawenda. Pomożecie?


Załóż wątek i pokazuj co masz.
Pochodż po innych i podpatruj i pytaj. Tu ludzie chętni do pomocy.

Jałowca wywal. One olbrzymy. Wypije wode wszystkiemu co tam wsadzisz. I nigdy nie bedziesz tam mieć elegancko a to front. Bo jałowce eleganckie nie są. Wywaliłam 9 po roku od posadzenia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 12:01, 19 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
Magiadalena835 napisał(a)


Trawy i hortensje i sryliony cebulowych. Zrobic całkiem bez trawnika. Trawy i hortki zetniesz wiosną, wtedy czadu dadzą cebulkowe ,dasz nawozu. Czasem popielisz. Koniec roboty.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
kerii 00:41, 20 mar 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam, mam dylemat i proszę o pomoc.
Moje wiekowe tuje niestety albo stety nie przetrwały tegorocznej zimy a ściślej mówiąc śniegu, rozcapierzył je niemożebnie, po przycięciu okazało się że został koszmar i zapadła decyzja o ich wycięciu.

Na ich miejsce chciałam posadzić coś innego i tu mój dylemat, chce coś o bordowych liściach i nie wiem co wybrać typy są trzy :

Wiśnia piłkowana Royal Burgundy,
śliwa wiśniowa nigra,
Śliwa wiśniowa 'Pissardii'


____________________
Jola Moja glebo terapia
Agatorek 23:50, 21 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
kerii napisał(a)
typy są trzy :

Wiśnia piłkowana Royal Burgundy,
śliwa wiśniowa nigra,
Śliwa wiśniowa 'Pissardii'


]


Pissardi i nigra są prawie bliźniaczkami.
Royal burgundy ma pełniejsze kwiaty, także tylko tutaj jest różnica.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Ewik 07:20, 22 mar 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Jestem za nigrą, uwielbiam je.ozdobne o każdej porze roku .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
twagakul 22:05, 22 mar 2023

Dołączył: 11 kwi 2015
Posty: 3
LIDKA napisał(a)


Załóż wątek i pokazuj co masz.
Pochodż po innych i podpatruj i pytaj. Tu ludzie chętni do pomocy.

Jałowca wywal. One olbrzymy. Wypije wode wszystkiemu co tam wsadzisz. I nigdy nie bedziesz tam mieć elegancko a to front. Bo jałowce eleganckie nie są. Wywaliłam 9 po roku od posadzenia.


Tego się obawiałam… mam awersję do wyrzucania roślin , ale faktycznie nie znalazłam żadnego posta ani projektu, w którym jałowiec by występował.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies