Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Edith15 17:01, 07 maj 2023

Dołączył: 29 kwi 2022
Posty: 13
Drodzy forumowicze. Mam dwie brzozy w moim mini ogródku, na dole próbowałam coś skomponować i wsadzić roślinki, które miałam w donicy. Niestety jak widać nie udało się. Proszę o podpowiedź co można tam fajnego wymyśleć? Jest to strona zachodnia, ale przez garaż miejsce jest zacienione. Dodam, że dalej są tuje i hortensje. Przesyłam kilka innych zdjęć ogródka, moze uda się jakoś to zgrać. Ja niestety poległam
Kasya 20:41, 07 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Jeżeli nie ma słońca to z iglaków najlepiej cisy będą się czuły
Hosty, paprocie, bodziszki….
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Beata36 09:41, 10 maj 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Poradzicie proszę co będzie pasowało u stóp klona Princeton golf mam go w obrzeżach 1m/1m stanowisko słoneczne wręcz patelnia bo to przed wejściem do budynku gleba żyzna.Myslalam o czymś raczej w kolorze fioletu czerwieni gdzieś znalazłam zestawienie żurawki ciemnej i właśnie tej trawy ale czy żurawka sobie poradzi..może macie jakiś pomysł...
Beata36 09:16, 11 maj 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Przeszperałam ogrodowisko i wymysliłam żurawki marmolade lub swat tea z konwalnikiem do tego żurawka ciemna może obsidian no i moze coś zielonego do tego żeby delikatnie cień zurawkom dać bo to pełne słońce...co myślicie nie za pstrokato bedzie
anuska2507 13:55, 11 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Jeśli obawiasz się o żurawki na pełnym słońcu, to chyba lepiej z nich zrezygnować i wybrać rośliny, które sobie poradzą. Może rozchodnik okazały, lawenda, szałwia, kocimiętka? Albo z małych krzewów tawuła japońska Goldflame, która na początku sezonu jest pomarańczowa.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
An_na 21:57, 11 maj 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1440
Beata36 napisał(a)
Przeszperałam ogrodowisko i wymysliłam żurawki marmolade lub swat tea z konwalnikiem do tego żurawka ciemna może obsidian no i moze coś zielonego do tego żeby delikatnie cień zurawkom dać bo to pełne słońce...co myślicie nie za pstrokato bedzie


U mnie w pełnym słońcu rosną żurawki Shanghai, radzą sobie dobrze, tylko trzeba pamiętać o podlewaniu jak długo nie pada deszcz.
Obok rośnie Żurawka Northern Exposure, ale jak naprawdę mocno praży to jej podsychają końcowki liści. W opisie ma, że stanowisko słoneczne.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Beata36 07:38, 12 maj 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Zamówiłam konwalnika z żurawką marmoladką oraz silver..będę obserwować chociaż mam nadzieję ogrooomną że sobie poradzą
AnetKa 14:01, 13 maj 2023

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 6
Chciałabym stworzyć rabatę na której będą między innymi trzmieliny szczepione na pniu oraz hortensje Living sugar rush. Te hortensje są raczej kompaktowe, do 1 metra wysokości. I tu mam dylemat, hortensje powinnam posadzić za trzmielinami, czy przed?
Beata36 20:19, 17 maj 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Kochani moi zaplanowałam sobie rabatę w której są klony globosum jako drzewa od ogrodzenia kolejno miskant morning light przed nim rozplenica hameln przed nią pas Red baron który stanowi tło dla rozchodnika frosty morn i tu moje pytanie z jaką trawa naprzemian będzie on ładnie się komponował?myślę o stipie pony tails co myślicie?brałam też pod uwagę hakonechloa marca ale ta podstawowa wersja jest nigdzie nie dostępna niestety dodam tylko że miejsc słoneczne bym rzekła nawet patelniapozdrowienia dla wszystkich zapracowanych ogrodników
Kasia1980 13:36, 30 maj 2023


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
proszę o poradę
działka za domem jest duża szer. 30m na ok 50 m . Przy ogrodzeniu jest taka skarpka wąska na ok 1-1,30 , żeby lepiej było traktorkiem kosić trawę. Chce wydzielić miejsce na ognisko i zagajnik brzozowy z hamakiem mi się marzy i szklarnie trochę zasłonić .Koło altanki mam posadzone hortensje i trawy rozplenice .A może znacie kogoś kto robi projekty , ale danej części, bo przed domem mam już obsadzone . Jak umiałam tak zrobiłam.
Słońce cały dzień, południowo wschodnia część Polski. .
____________________
Moja Sielanka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies