Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

LIDKA 14:10, 23 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7141
GrassGarden napisał(a)
Witam,
szmata będzie wywalona, jest tymczasowo póki roślin nie ma.
Gleba przepuszczalna, strona południowa cały czas w słońcu.
Lubię grzebać w ogrodzie.
To moja inna grządka.
Tu ma być rabata fioletowa.
Czy dawać kocimiętki, szałwie bodziszki w około?
Czy tylko z przodu, teren jest na górce.
Podlewany w razie potrzeby z węża.




Załóz wątek, masz już dużo zrobione, drzewka piękne, trawy też. To wymaga tylko dopieszczenia.

Zwołam Ci do pomocy ogrodniczki i doradzą co i jak rozmieśćić. ja w tym kiepska jestem bo sadze głównie rzędami. mam jedna rabate bylinową na której mieszam nierzędy od wiosny.

z fioletów do wyboru masz jeszcze lawendy, szukaj niskiej z grubym kwiatem bo kolor mocniejszy,
przetaczniki i dzwonki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 12:27, 05 lip 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
GrassGarden napisał(a)
Witam,


proszę o podpowiedź jak zaprojektować rabatę?

kocimiętki, bodziszek, szałwie, trzcinniki,

Zastanawiam się czy dać na około grzadki niskie rośliny, czy tylko z przodu a z tyłu wysokie trawy...



Cześć
Zwróć uwagę, że ta rabata nie ma przodu ani tyłu - widoczna jest z każdej strony .
Zatem lepiej patrzeć na temat nie przód-tył, a brzeg-środek
Wówczas wyższe rośliny w środku i stopniowo coraz niższe aż do brzegu.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Margaretka84 23:01, 16 lip 2023

Dołączył: 12 lip 2018
Posty: 28
Witam, tworzę nową rabatę.

Posadziłam 2 brzozy obok siebie-odmiana dorenboss, a pośrodku magnolię soulange lennei alba.

I teraz zastanawiam się, czy nie są za blisko siebie. Między brzozą a magnolią jest 1,5 metra odległości.

Czy to wystarczy? Proszę o podpowiedź.
Tulipanowiec 12:09, 19 lip 2023

Dołączył: 19 lip 2023
Posty: 7
Dzień dobry,
od bardzo dawna oglądam z podziwem forum Ogrodowiska i zachwycam się Państwa ogrodami. Teraz sama chciałam poprosić o pomoc. Otóż proszę o doradzenie co mam zasadzić na końcu działki, aby z czasem zasłonić widok na moich sąsiadów.
Tulipanowiec 12:14, 19 lip 2023

Dołączył: 19 lip 2023
Posty: 7
LIDKA 19:06, 19 lip 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7141
Mimo płotu z betonu doradzam żywoplot, rabaty przed nim.

Pochodź po wątkach i szukaj ogrodów z taki warunkami jak u ciebie. Zalóż swój wątek i pomożemy.

Jesli chcesz ogród prawdziwy to polecam książkę Jak zaprojektowac ogród marzeń Danuty Młoźniak.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 13:26, 20 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Margaretka84 napisał(a)
Witam, tworzę nową rabatę.

Posadziłam 2 brzozy obok siebie-odmiana dorenboss, a pośrodku magnolię soulange lennei alba.

I teraz zastanawiam się, czy nie są za blisko siebie. Między brzozą a magnolią jest 1,5 metra odległości.

Czy to wystarczy? Proszę o podpowiedź.

Mnie się wydaje, że to za blisko. Same brzozy dobrze jest posadzić w odległości co ok. 3m, a magnolia, wg tego co pisze w necie, może osiągnąć nawet 4 m szerokości (zobacz zdjęcia). Wg mnie powinnaś ją przesadzić spomiędzy tych brzóz i znaleźć jej miejsce, gdzie będzie mogła swobodnie rozrastać się na szerokość.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Beata36 10:51, 22 lip 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Kochani czy ma ktoś z Was tuje danica w półcieniu?według opisu roślin zaleca się słońce i półcień i u mnie właśnie jest półcień a chciałabym zrobić z nich kulki 40cm i 50 cm co myślicie będzie dobrze im na takim stanowisku
GrassGarden 12:20, 26 lip 2023

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Witam,

proszę o pomysły na zagospodarowanie zakątka z paleniskiem.
GrassGarden 12:23, 26 lip 2023

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies