Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Elinka 20:05, 17 mar 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dziekuje Ci
O! Miskanty zamiast pieciornikow , podoba mi sie ja chcialam jednego morning lighta we wnece pod kuchennym oknem wcisnac ale tam gdzie Ty dalas lepiej pasuja.
Zaciekawily mnie te zielone kulki na pniu.
Sa trzy trzmieliny i bukszpany kule , myslalam ze za duzo kul a Ty jasze bys tam dolozyla, a co to mogloby byc jakiec bukszpany lizaczki na kijku?
A buka dawycka nie widzisz w tym miejscu szkoda .

____________________
elinkowy-ogrod
Gardenarium 20:13, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czemu nie?



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elinka 20:25, 17 mar 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
I znowu niespodzianka. Myslalam zeby na krancu tej rabaty i na przeciwko okna albo na drugim koncu a Ty mowisz na srodku jednak co wprawne oko to wprawne oko. Tylko jak dam tego buka to te roze nie beda pasowac chyba nawet jak podsadze trawami i uzupelnie zielonymi kulkami na pniu czy sie myle znow?
____________________
elinkowy-ogrod
Gardenarium 20:26, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie jest na środku, na tle ściany ma być, a nie naprzeciw okna. Nie taki miałam zamysł, aby było na środku Nie na środku.

Przez "środek" rozumiem okno wykuszu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elinka 20:36, 17 mar 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Ups to nie wiem bo na tej rabacie przy sciezce sa trzy kosodrzewiny i ta co jest przy buku wypada wlasnie w polowie rabaty.
____________________
elinkowy-ogrod
kariko 20:42, 17 mar 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Gardenarium napisał(a)
Nobel mi niepotrzebny tylko zdrowie wystarczy


no właśnie:

prawdziwego mistrza nie interesują etykietki, robi swoje

zdrowia Danusiu
Gardenarium 20:45, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elinka napisał(a)
Ups to nie wiem bo na tej rabacie przy sciezce sa trzy kosodrzewiny i ta co jest przy buku wypada wlasnie w polowie rabaty.


Na centymetry tutaj nie zważamy, ma być na środku ściany.
Nie patrz i nie odmierzaj środka rabaty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elinka 20:49, 17 mar 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Juz rozumiem, nie doczytalam ze srodek to wykusz . Tak jak narysowalas pasuje bo zakrywa rynne i jest pomiedzy oknami tyle ze wypadnie raszej w polowie tej rabaty przylegajacej do sciezki.
____________________
elinkowy-ogrod
Jjjustaaa 20:51, 17 mar 2018

Dołączył: 16 mar 2018
Posty: 2
Jakie tło proponujecie? Nie chciałabym tak zupełnie zasłonić się od drogi, jest mało ruchliwa,
Gardenarium 14:40, 18 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za tło może służyć żywopłot zimozielony lub niekoniecznie zimozielony. Masz sporo do wyboru z grupy roślin żywopłotowych: iglaste i liściaste.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele

Jako wyższe tło niż żywopłot mogą służyć drzewa liściaste lub iglaste np. świerki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies