Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

kariko 09:45, 17 mar 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Gardenarium napisał(a)
Zrób poziome zdjęcie z naprzeciwka a nie pionowe z boku. Dlatego nie pomogłam bo zdjęcie niedobre. Nie da się na nim narysować dobrze.

Zrób cały widok, bo jak projektować front domu jak widzisz z ukosa tylko wycineczek domu? Ja przynajmniej takiej zdolności nie posiadam. Żeby podpowiedzieć, trzeba cokolwiek wiedzieć. Co jest po drugiej stronie, bo może wyjdzie
groch z kapustą?


Danusiu,

dziękuję za Twoje uwagi, mimo, że czytam to forum już długo to jakoś nie pomyślałam, że to zdjęcie jest niedobre.

wklejam, mam nadzieje, że teraz lepsze, choć ze śniegiem

z perspektywy wejście wygląda tak:

bliżej:





w kolejnym poście ciąg dalszy
kariko 09:59, 17 mar 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Gardenarium napisał(a)
Ktoś inny zrobił takie zdjęcie, to od razu uzyskał pomoc. A może po prostu sobie skopiuj?
Wystarczy trochę się cofnąć, poszukać. Nie zawsze jest czas każdemu rysować od nowa.



tak wyglądał teren przed domem latem

Danusiu,

nie skorzystałam z Twojej propozycji wyżej, choć na pierwszy rzut oka mogłaby pasować, bo:

1. u mnie patelnia
2. cała rabata pod dachem, drzewo się nie zmieści
3. obwódka z bukszpanu się nie zmieści, bo mam z czerwonych płytek
4. rabata ma szerokość od 1,8 - 2,4 m; głębokość 1,1 m

przy garażu z drugiej strony wejścia jest takie małe miejsce, wysypane gresem, gdzie planowałam postawić wysoką doniczkę lub coś posadzić.

o tu:

Danusiu,

szanuję Twój czas i jeśli go nie znajdziesz, zrozumiem. Może ktoś inny pomoże.

Dziękuję.

Gardenarium 10:55, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz dużo lepiej. Sama rozumiesz dlaczego tak się dopominałam lepszego zdjęcia?
Ale z mojej propozycji zapewne zakwestionujesz hortensje, bo patelnia, One mogłyby się udać, ale muszą tam mieć stałe dostawy wody i dobrą ziemię (wymienioną).



Małe drzewko szczepione (wiśnia Kiku Shidare Zakura, grujecznik Pendula, miłorząb Pendula. POd domem wysokie krzewy typu hortensje....???
Przed nimi kuliste berberysy Bagatelle jako obwódka.
Na rynnę pnącze. (oczywiście mąż zakwestionuje, bo mężowie tak mają)

I to wszystko.

Inna opcja zamiast hortensji (dowolny krzew wytrzymujący słońce np. cis Andpressa Aurea do tego bordowe berberyski.
Albo pod domem właśnie berberysy lub miskanty. Na dole wtedy dowolnie.

Po obu stronach drzwi duże efektowne donice z kipiącą roślinnością, na pewno coś na pniu. Pod spodem kwiaty sezonowe + bluszcz.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:59, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wejściu w wąskiej rabatce co masz? Trzmieliny? To może trzy trzmieliny pod ścianę?

Albo wiśnię Umbraculifera na niskim pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kariko 11:36, 17 mar 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Danusiu,

bardzo, bardzo dziękuję

na wejściu w oczku jest trzmielina na pniu, w środku miłorząb mariken, potem znów trzmielina; w rabatach bocznych 4 wiśnie umbraculifera

z hortensjami może być trudno, ale może spróbuję i będę lać...

a tak w ogóle, to dziękuję, że tak upiększasz Polskę Nobla bym przyznała, gdybym miała moc...

pozdrawiam
Karina
Gardenarium 11:58, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nobel mi niepotrzebny tylko zdrowie wystarczy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elinka 13:50, 17 mar 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Danusiu bomba ! Super te propozucje nasadzen przed domem i to moze i ja sie zalapie na taka rade bo chce sie pozbyc pieciornikow spod muru i nie wiem czym zastapic a najlepiej przerobic cala rabate przy samym domu ale tez ta lezke po drugiej stronie ścieżki , chce wywalic róże i dosadzic wysokie drzewo zeby dom troche przyslonc. Marzy mi sie buk dawyck gold a pod oknem moze klonik palmowy na pniu bo mimo iz wystawa polnocno wschodnia to przy oknie jest jedyne miejsce w ogrodzie osloniete od wiatru.
Nie wiem jak to skomponowac czym wypelńic doradzisz?
Ps to zdrowia zycze a nobel sam moze kiedys przyjdzie ( bo tego od nas na ogrodowisku wirtualnego to Ci codziennie przyznajemy

____________________
elinkowy-ogrod
DorKa 15:49, 17 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Gardenarium napisał(a)


Może zostać, tylko musi być przycinana np. jako wrzeciono. Bo wyrośnie za wielka. Będzie fajny topiar. Reszta nie musi być żółta, zamień na bordo i fiolet lub granatowy.

Dziękuję Danusiu serdecznie Cieszę się ,że nie zepsuje całości bo szkoda by jej było Obawiamm się, że 3 trzmieliny mogą się tam nie zmieścić Jakbym dała 1 to mogłoby to jakoś wyglądać czy nie bardzo ? Mam jedną dużą trzmielinę na pniu z którą nie mam co począć
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 15:50, 17 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Gardenarium napisał(a)
Nobel mi niepotrzebny tylko zdrowie wystarczy


w takim razie duuuużo zdrówka Danusiu
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Gardenarium 19:37, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elinka napisał(a)
Danusiu bomba ! Super te propozucje nasadzen przed domem i to moze i ja sie zalapie na taka rade bo chce sie pozbyc pieciornikow spod muru






Masz za mało roślin i róże są zbyt gołe. Podsadź je trawkami zielonymi, a z tyłu pod domem daj miskanty nie za duże, delikatne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies