Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Anda 12:48, 09 kwi 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Posadz tam te turzyce, ladny maja kolor. Gdyby nie daly tam rady, to zawsze mozesz posadzic jeszcze cos innego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
frezja 13:11, 09 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Rejzi napisał(a)


Tam już mam derenie i turzuce. Tylko na fotce ich nie widać.. Resztę mam już zaplanowaną. Mój problem to ten kąt z rodkami i sosną, nie wiem co tam posadzić?
Wytycz linie rabaty (jakie będą ?) i sadź je. W międzyczasie coś się nowego w głowie wykluje. Sosna zabierze całą wigoć, potrzebne będzie więc solidne lanie i pomyśl o korze w tym miejscu; trawki rozjaśnią zakątek. A moźe jeszcze coś o żółtym wybarwieniu...hmm. Ps. W styczniu fajne rady dostałaś od samej szefowej...i co ?? Przemyśl. Warto słuchać.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Rejzi 14:07, 09 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Dziękuję dziewczyny, jesteście niezawodne
Czyli podciągne turzuce do samego końca. Myślę czy by tam żurawki citronelle wcisnąć na sam przód ale tylko przed sosne i rodki, zeby ten róg troche w kwadrat zrobić. Czy będzie tego już zbyt dużo?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 14:10, 09 kwi 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
A jaki ksztalt bedzie miala ta rabata?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 14:18, 09 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
A jaki ksztalt bedzie miala ta rabata?


Prosta linia, ewentualnie ten kąt z rodkami trochę do przodu bym wysunęła. Ale też na prosto, kwadrat i prostokąty mi po głowie chodzą. Będzie pasować?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:45, 09 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Będę szczera strasznie podoba mi się u Danusi to połączenie Ophiopogon planiscapus 'Nigrescsens' i Heuchera 'Citronelle' Ale to chyba nie nadaje się pod sosne...
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 15:36, 09 kwi 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Wszystkie drzewka włączyłabym w rabaty. Będzie lepiej wyglądać i mniej wywijasów przy koszeniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 15:40, 09 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Wszystkie drzewka włączyłabym w rabaty. Będzie lepiej wyglądać i mniej wywijasów przy koszeniu


OK tak zrobie. A ten kwadrat pod rodkami zrobic z zurawek, turzyc? A moze cos innego?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
akwarela 16:24, 09 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430


Kochani, mam nadzieję, że pomożecie mi z nasadzeniami pod tym paskudnym murem wzdłuż aż do altany.
Przygotowałam tu wstępnie dwie umbry i dwie trzmieliny szczepione. Na mur chciałabym puścić róże pnące. W jakich odstępach od siebie powinnam je sadzić? Czy odległość umbry od muru jest wystarczająca? Co dać z przodu przed drzewa, żeby nie było goło? Proszę o pomoc, bo jak widać będzie to najbliższe otoczenie altany i chciałabym, żeby było ładnie. Z roślin które jeszcze posiadam do wysadzenia i wykorzystania: róże rabatowe, bukszpany kulki, hosty. Mam nadzieję, że ktoś się zlituje i coś podpowie. Pozdrawiam serdecznie.



____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
frezja 20:13, 09 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Rejzi napisał(a)
Będę szczera strasznie podoba mi się u Danusi to połączenie Ophiopogon planiscapus 'Nigrescsens' i Heuchera 'Citronelle' Ale to chyba nie nadaje się pod sosne...
Zawsze można spróbować..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies