Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 16:05, 07 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gracillimus jest bardziej masywny, bardziej zielony, wysoki, wielki.

Mornig Light bardziej delikatny, srebrzysty z daleka, cieniutkie źdźbła. Zależy do czego chcesz zastosować. I gdzie, ile miejsca itd. Oba polecam od 11 lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mst 19:09, 07 lut 2019


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Dziękuję! to jednak wybiore morning light,pozdrawiam.
____________________
Magda-wszystko od zera
Zuzka25 21:05, 10 lut 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007

Witam, chciałaby, prosić o pomoc w wyborze drzewa do małego ogródka, które rosłoby naprzeciwko tarasu, żeby osłonić się trochę od sąsiadów.
Rabata w tym miejscu będzie mieć ok. 2,5 m. Planuję posadzić w pobliżu Morning Light i 3 derenie, dalej rozplenice i byliny.
W ogrodzie rośnie już śliwa Pisardii i miłorząb. Drzewo mogłabym powtórzyć jeszcze przed domem.
A drugie mogę pytanie dotyczy tego, jak poprowadzić ścieżkę z płyt betonowych? Czy na wprost, czy z przesunięciem, wtedy poszerzy się rabata pod tujami?
Z góry dziękuję za podpowiedź

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
seattle 14:23, 14 lut 2019


Dołączył: 09 paź 2018
Posty: 21
Witam,
Nie dojrzałam jeszcze aby zakładać własny wątek z ogrodem.
Przycięłam od dołu sosny - miało być lepiej a nie jest Chciałabym zasłonić powstałą dziurę przez którą widzimy z sąsiadami co kto ma na talerzu Proszę o pomoc.
Podobają mi się Wasze ogrody z lustrami, ale w moich nie miałoby co się odbijać. Zastanawiałam się nad paletami z bylinami zimującymi albo stojakiem na którym ustawię doniczki.
Może posadzić tam trawy? Pod sosną i w okolicy rosną młode różaneczniki i azalie, stara trzmielina, forsycja i "jakiś" iglak, którego przesadzę.

____________________
Gosia - Zwykły ogród
frezja 15:20, 14 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mam podobne wycięte iglaki i luki.Posadziłam przed nimi hortensje oraz rozchodniki.Okrycie naturalne i osłania dość dobrze.Tutaj każdy krzew chyba da radę.Wiadomo, nie pod samą sosną,bo to jednak jest sucho.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 15:42, 14 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Tak wygląda to miejsce latem.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 15:44, 14 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
W tym przypadku tak to widzę..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Pszczelarnia 19:50, 14 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zuzka25 napisał(a)

Witam, chciałaby, prosić o pomoc w wyborze drzewa do małego ogródka, które rosłoby naprzeciwko tarasu, żeby osłonić się trochę od sąsiadów.
Rabata w tym miejscu będzie mieć ok. 2,5 m. Planuję posadzić w pobliżu Morning Light i 3 derenie, dalej rozplenice i byliny.
W ogrodzie rośnie już śliwa Pisardii i miłorząb. Drzewo mogłabym powtórzyć jeszcze przed domem.
A drugie mogę pytanie dotyczy tego, jak poprowadzić ścieżkę z płyt betonowych? Czy na wprost, czy z przesunięciem, wtedy poszerzy się rabata pod tujami?
Z góry dziękuję za podpowiedź



Ja bym posadziła jabłonkę rajską.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 20:03, 14 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prunus cerasifera Nigra, zawsze super wygląda z dereniami. Na pniu musi być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:07, 14 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
seattle napisał(a)
Witam,
Nie dojrzałam jeszcze aby zakładać własny wątek z ogrodem.
Przycięłam od dołu sosny - miało być lepiej a nie jest Chciałabym zasłonić powstałą dziurę przez którą widzimy z sąsiadami co kto ma na talerzu Proszę o pomoc.
Podobają mi się Wasze ogrody z lustrami, ale w moich nie miałoby co się odbijać. Zastanawiałam się nad paletami z bylinami zimującymi albo stojakiem na którym ustawię doniczki.
Może posadzić tam trawy? Pod sosną i w okolicy rosną młode różaneczniki i azalie, stara trzmielina, forsycja i "jakiś" iglak, którego przesadzę.



Jedyne co widzę na 100% że będzie to celna decyzja, to posadzenie bluszczu na siatkę bardzo dużo i gęsto, żeby była lita zielona ściana liści w tych dziurach. Wszystko inne co proponujesz jest zbyt agresywne i będzie strasznie zwracało uwagę. Lustra tutaj to będzie nieporozumienie, nie do takiego stylu ogrodu (tak myślę). Masz tutaj wszystkiego po jednym i podkrzesana sosna.

Wszystkie propozycje nietrafione. Słodzić nie będę że super, bo nie jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies